Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Thu, 04 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    17:00    18:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
24 P9-002 7 van Lierop, Jan NED 7 vs 6 POL  Statkiewicz, Patryk Approved -
2 P9-003 7 Bartol, Roberto CRO 7 vs 3 SUI  Ernst, Nicolas Approved -
21 P9-004 7 Dudanets, Maksim RUS 7 vs 3 ALB  Mara, Renato Approved -
1 P9-006 7 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 7 vs 5 DEN  Falah, Haydar Approved -
5 P9-007 7 Guttenberger, Daniel AUT 7 vs 3 BLR  Hapeyeu, Aliaksandr Approved -
4 P9-010 7 Kaczmarek, Pawel POL 2 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
22 P9-011 7 Ferreira, Kevin LUX 2 vs 7 AUT  Wilfling, Marcel Approved -
7 P9-012 7 Szaszor, Mateusz POL 5 vs 7 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
8 P9-013 7 Rosenfeldt, Joel DEN 6 vs 7 HUN  Papp, Gergely Approved -
13 P9-014 7 Nechvile, Josef CZE 6 vs 7 NED  Sayim, Sahin Approved -
9 P9-015 7 Veikkanen, Saku FIN 3 vs 7 BIH  Muratovic, Alen Approved -
3 P9-018 7 Müller, Paul GER 7 vs 3 AUT  Trattnig, Tobias Approved -
6 P9-019 7 Kragolnik, Denis SLO 7 vs 4 EST  Saska, Juss Approved -
10 P9-020 7 Kivelä, Jesse FIN 3 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
15 P9-021 7 Oboni, Safet ALB 1 vs 7 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
11 P9-022 7 Schneider, Daniel SUI 7 vs 6 POL  Maciol, Daniel Approved -
14 P9-023 7 Horvath, Otto HUN 7 vs 5 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
12 P9-026 7 Filler, Joshua GER 7 vs 2 ISR  Weinberg, Elad Approved -
16 P9-027 7 Eisajan, Elkhem NOR 7 vs 2 LTU  Sveikauskas, Eimantas Approved -
17 P9-028 7 Heimsjoe, Audun Risan NOR 5 vs 7 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
19 P9-029 7 Babovic, Denil BIH 7 vs 1 BLR  Yakavitski, Stanislau Approved -
20 P9-030 7 Mehmetcik, Berk TNC 7 vs 1 LUX  Overeem, Brandon Approved -
18 P9-031 7 Madsen, Andreas DEN 7 vs 2 BLR  Les, Vladislav Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
20 G9-001 6 Meyer, Janika LUX 1 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
8 J9-002 8 Kudlik, Marek POL 8 vs 0 DEN  Madsen, Frederik Approved -
2 J9-003 8 Kuckherm, Lars GER 8 vs 3 ESP  Rodriguez, Luis Approved -
3 J9-004 8 Deak, Bence HUN 5 vs 8 HUN  Varga, Bence Approved -
14 G9-005 6 Steiner, Miriam GER 6 vs 4 BUL  Zlateva, Kristina Approved -
7 J9-006 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 5 NOR  Waernes, Even Letnes Approved -
10 J9-007 8 Vukovic, Kresimir CRO 8 vs 4 BUL  Dungarov, Georgi Approved -
23 G9-008 6 Bachler, Teresa AUT 6 vs 3 GER  Bläser, Pia Approved -
1 J9-010 8 Rehepapp, Mihkel EST 8 vs 5 EST  Saska, Joonas Approved -
19 J9-011 8 Da Costa, Alain FRA 8 vs 0 CZE  Tichy, Jaroslav Approved -
9 J9-014 8 Dinamarca, Alejandro SWE 8 vs 6 POL  Piekarski, Konrad Approved -
21 J9-015 8 Celikag, Huseyin TNC 3 vs 8 NED  Saris, Ivar Approved -
12 J9-018 8 van Donk, Jasper NED 7 vs 8 LUX  Wetzel, Sam Approved -
4 J9-019 8 Bermanec, Filip CRO 8 vs 6 AUT  Ballek, David Approved -
11 J9-020 8 Delgado, Jose Alberto ESP 8 vs 3 LUX  Pereira, Hugo Approved -
6 J9-022 8 Gjini, Andrit ALB 0 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
5 J9-023 8 Kortüm, Julian GER 5 vs 8 RUS  Zaborovskii, Vladislav Approved -
24 J9-026 8 Szewczyk, Wojciech POL 1 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
13 J9-027 8 Berrend, Justin LUX 8 vs 5 NOR  Vassli, Marius Approved -
18 J9-029 8 Ohr, Kenneth AUT 8 vs 2 BUL  Hubavenski, Nikolay Approved -
22 J9-030 8 Cansier, Laurenz BEL 7 vs 8 ALB  Agaj, Albion Approved -
15 J9-031 8 Pöyhönen, Aki FIN 8 vs 4 ALB  Sinanaj, Neritan Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 G9-009 6 Nechaeva, Anastasia RUS 6 vs 0 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
24 G9-010 6 Keiser, Stephanie BEL 1 vs 6 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
17 G9-011 6 Zabek, Sylwia POL 6 vs 4 AUT  Winkler, Marion Approved -
16 G9-012 6 Czuprynska, Oliwia POL 6 vs 3 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
3 P9-033 7 Maslov, David RUS 7 vs 4 NED  van Lierop, Jan Approved -
22 P9-034 7 Bartol, Roberto CRO 6 vs 7 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
1 P9-035 7 Wetzel, Jo LUX 2 vs 7 FIN  Huttunen, Jesse Waltteri Approved -
11 P9-036 7 Guttenberger, Daniel AUT 7 vs 1 AUT  Reumann, Jakob Approved -
5 P9-037 7 Clerico, Loris ITA 0 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
7 P9-038 7 Wilfling, Marcel AUT 4 vs 7 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
21 P9-039 7 Papp, Gergely HUN 6 vs 7 NED  Sayim, Sahin Approved -
13 P9-040 7 Muratovic, Alen BIH 6 vs 7 NED  Persad, Kaylash Approved -
19 P9-041 7 Vukojevic, Borna CRO 7 vs 4 GER  Müller, Paul Approved -
18 P9-042 7 Kragolnik, Denis SLO 7 vs 0 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
15 P9-043 7 Gradisnik, Klemen SLO 1 vs 7 SUI  Schneider, Daniel Approved -
10 P9-044 7 Horvath, Otto HUN 7 vs 6 NED  van Dijk, Lars Approved -
4 P9-045 7 Schneider, Michael SUI 3 vs 7 GER  Filler, Joshua Approved -
2 P9-046 7 Eisajan, Elkhem NOR 5 vs 7 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
6 P9-047 7 Babovic, Denil BIH 2 vs 7 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
8 P9-048 7 Madsen, Andreas DEN 2 vs 7 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
9 G9-013 6 Ivanovskaia, Veronika GER 4 vs 6 GER  Steiner, Miriam Approved -
11 G9-014 6 Sirotina, Darya RUS 6 vs 1 GER  Vetten, Linda Approved -
1 G9-015 6 Zabek, Monika POL 6 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
12 G9-016 6 Bachler, Teresa AUT 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
4 J9-033 8 Ederer, Manuel GER 7 vs 8 POL  Kudlik, Marek Approved -
24 J9-034 8 Kuckherm, Lars GER 8 vs 2 HUN  Varga, Bence Approved -
21 J9-035 8 Klishchar, Leonid UKR 7 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
23 J9-036 8 Vukovic, Kresimir CRO 8 vs 4 ESP  Blasco, Alvaro Approved -
5 J9-037 8 Gollnhuber, Daniel AUT 2 vs 8 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
22 J9-038 8 Da Costa, Alain FRA 8 vs 3 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
19 J9-039 8 Kovac, Lukas SVK 8 vs 7 SWE  Dinamarca, Alejandro Approved -
6 J9-040 8 Saris, Ivar NED 8 vs 5 SVK  Koles, Balasz Approved -
3 J9-041 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 6 LUX  Wetzel, Sam Approved -
18 J9-042 8 Bermanec, Filip CRO 8 vs 5 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
2 J9-043 8 Latika, Robert SVK 6 vs 8 SWE  Chawki, Jim Approved -
16 J9-044 8 Zaborovskii, Vladislav RUS 1 vs 8 RUS  Smelnitskii, Danila Approved -
15 J9-045 8 Storozhenko, Dmitri RUS 4 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
7 J9-046 8 Berrend, Justin LUX 4 vs 8 FIN  Piipponen, Eetu Approved -
14 J9-047 8 Ohr, Kenneth AUT 8 vs 1 ALB  Agaj, Albion Approved -
8 J9-048 8 Pöyhönen, Aki NED 6 vs 8 NED  Aarts, Ivo Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
3 G9-017 6 Meyer, Janika LUX 2 vs 6 AUT  Bachler, Teresa Approved -
10 G9-021 6 Zlateva, Kristina BUL 2 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
5 G9-024 6 Bläser, Pia GER 4 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
4 J9-050 8 Rodriguez, Luis ESP 6 vs 8 HUN  Deak, Bence Approved -
8 P9-050 7 Ernst, Nicolas SUI 7 vs 6 ALB  Mara, Renato Approved -
11 P9-054 7 Ferreira, Kevin LUX 5 vs 7 POL  Szaszor, Mateusz Approved -
12 P9-055 7 Rosenfeldt, Joel DEN 7 vs 4 CZE  Nechvile, Josef Approved -
24 J9-058 8 Ballek, David AUT 3 vs 8 LUX  Pereira, Hugo Approved -
7 P9-058 7 Saska, Juss EST 4 vs 7 FIN  Kivelä, Jesse Approved -
2 P9-059 7 Oboni, Safet ALB 2 vs 7 POL  Maciol, Daniel Approved -
6 P9-062 7 Sveikauskas, Eimantas LTU 5 vs 7 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
9 J9-063 8 Hubavenski, Nikolay BUL 8 vs 6 BEL  Cansier, Laurenz Approved -
1 P9-063 7 Yakavitski, Stanislau BLR 2 vs 7 LUX  Overeem, Brandon Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
8 G8-037 5 Seroshtan, Nataliya RUS 5 vs 4 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
9 G8-038 5 Meyer, Janika LUX 1 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
2 G8-039 5 Sirotina, Darya BEL 5 vs 4 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
13 G8-040 5 Nechaeva, Anastasia RUS 5 vs 2 GER  Steiner, Miriam Approved -
24 J8-113 7 He, Mario AUT 7 vs 5 SWE  Chawki, Jim Approved -
5 P8-113 6 Maslov, David RUS 2 vs 6 GER  Bongers, Tobias Approved -
1 J8-114 7 Piekarski, Konrad POL 6 vs 7 GER  Kuckherm, Lars Approved -
12 P8-114 6 Vukojevic, Borna CRO 4 vs 6 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
3 J8-115 7 Schmidt, Christian GER 0 vs 7 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
6 P8-115 6 Filler, Joshua GER 6 vs 4 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
4 J8-116 7 Ederer, Manuel GER 2 vs 7 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
7 P8-116 6 Zabecki, Mikolaj POL 6 vs 3 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -

18:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
5 G8-041 5 Seroshtan, Nataliya RUS 5 vs 2 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
3 G8-042 5 Sirotina, Darya RUS 5 vs 3 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
1 J8-117 7 He, Mario AUT 3 vs 7 GER  Kuckherm, Lars Approved -
4 P8-117 6 Bongers, Tobias GER 5 vs 6 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
24 J8-118 7 Szewczyk, Wojciech POL 7 vs 1 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
2 P8-118 6 Filler, Joshua GER 6 vs 2 POL  Zabecki, Mikolaj Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
1 G8-043 5 Seroshtan, Nataliya RUS 5 vs 4 RUS  Sirotina, Darya Approved -
24 J8-119 7 Kuckherm, Lars GER 7 vs 2 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
2 P8-119 6 Pavlukhin, Vitaly RUS 6 vs 3 GER  Filler, Joshua Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament