Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Youth - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Tue, 02 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    17:00    18:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
11 P8-002 6 van Dijk, Lars NED 0 vs 6 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
12 P8-003 6 Papp, Gergely HUN 6 vs 0 DEN  Rosenfeldt, Joel Approved -
13 P8-004 6 Tangudd, Daniel SWE 6 vs 1 ISR  Weinberg, Elad Approved -
14 P8-005 6 Bongers, Tobias GER 6 vs 1 AUT  Wilfling, Marcel Approved -
15 P8-006 6 Schneider, Michael SUI 1 vs 6 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
16 P8-007 6 Madsen, Andreas DEN 6 vs 4 AUT  Butora, Patrick Approved -
17 P8-008 6 Gradisnik, Klemen SLO 6 vs 2 LTU  Paulavicius, Rapolas Approved -
18 P8-010 6 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 1 vs 6 CRO  Bartol, Roberto Approved -
19 P8-011 6 Babovic, Denil BIH 6 vs 5 DEN  Falah, Haydar Approved -
20 P8-012 6 Maciol, Daniel POL 6 vs 4 GER  Müller, Paul Approved -
21 P8-013 6 Overeem, Brandon LUX 1 vs 6 POL  Szaszor, Mateusz Approved -
24 P8-014 6 Andreuzzi, Nino GER 6 vs 2 NED  Persad, Kaylash Approved -
22 P8-015 6 Mara, Renato ALB 0 vs 6 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
10 P8-018 6 Schneider, Daniel SUI 6 vs 2 LUX  Wetzel, Jo Approved -
9 P8-019 6 Veikkanen, Saku FIN 6 vs 3 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
8 P8-020 6 Berardi, Jeremy LUX 2 vs 6 POL  Statkiewicz, Patryk Approved -
6 P8-021 6 Saska, Juss EST 1 vs 6 SWE  Zhang, Tian Approved -
7 P8-022 6 van Lierop, Jan NED 3 vs 6 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
5 P8-023 6 Trattnig, Tobias AUT 6 vs 3 ITA  Clerico, Loris Approved -
4 P8-026 6 Nechvile, Josef CZE 2 vs 6 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
3 P8-027 6 Mehmetcik, Berk TNC 6 vs 3 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
2 P8-028 6 Ernst, Nicolas SUI 4 vs 6 POL  Zabecki, Mikolaj Approved -
1 P8-029 6 Muratovic, Alen BIH 3 vs 6 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
11 G8-001 5 Zlateva, Kristina BUL 2 vs 5 GER  Steiner, Miriam Approved -
22 J8-002 7 Gjini, Andrit ALB 3 vs 7 SWE  Dinamarca, Alejandro Approved -
21 J8-003 7 Blasco, Alvaro ESP 4 vs 7 CRO  Bermanec, Filip Approved -
2 J8-004 7 He, Mario AUT 7 vs 4 FIN  Myllymäki, Miikka Approved -
9 J8-006 7 Agaj, Albion ALB 7 vs 4 ALB  Sinanaj, Neritan Approved -
1 J8-007 7 Lauwereyns, Moritz BEL 7 vs 3 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
10 G8-008 5 Zabek, Sylwia POL 0 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
19 J8-010 7 Delgado, Jose Alberto ESP 7 vs 0 AUT  Ballek, David Approved -
15 J8-011 7 Piipponen, Eetu FIN 7 vs 0 LUX  Wetzel, Sam Approved -
24 J8-014 7 Kuckherm, Lars GER 7 vs 2 ESP  Rodriguez, Luis Approved -
14 J8-015 7 Gollnhuber, Daniel AUT 6 vs 7 BUL  Hubavenski, Nikolay Approved -
5 J8-018 7 Klishchar, Leonid UKR 6 vs 7 FRA  Da Costa, Alain Approved -
13 J8-019 7 Dungarov, Georgi BUL 7 vs 2 NOR  Vassli, Marius Approved -
12 J8-020 7 Pereira, Hugo LUX 7 vs 4 LUX  Berrend, Justin Approved -
16 J8-022 7 Kortüm, Julian GER 4 vs 7 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
8 J8-023 7 Vukovic, Kresimir CRO 5 vs 7 AUT  Ohr, Kenneth Approved -
7 J8-026 7 van Donk, Jasper NED 4 vs 7 NED  Aarts, Ivo Approved -
6 J8-027 7 Smelnitskii, Danila RUS 3 vs 7 CZE  Tichy, Jaroslav Approved -
4 J8-029 7 Waernes, Even Letnes NOR 6 vs 7 NED  Saris, Ivar Approved -
20 J8-030 7 Storozhenko, Dmitri RUS 3 vs 7 SVK  Koles, Balasz Approved -
23 P8-030 6 Horvath, Otto HUN 5 vs 6 NOR  Eisajan, Elkhem Approved -
3 J8-031 7 Schmidt, Christian GER 5 vs 7 SVK  Koniar, Jakub Approved -
18 P8-031 6 Kivelä, Jesse FIN 6 vs 5 AUT  Reumann, Jakob Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
21 G8-009 5 Zabek, Monika POL 1 vs 5 GER  Steiner, Miriam Approved -
10 G8-010 5 Seroshtan, Nataliya RUS 5 vs 2 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
9 G8-011 5 Keiser, Stephanie SUI 3 vs 5 LUX  Meyer, Janika Approved -
19 G8-012 5 Bachler, Teresa AUT 5 vs 4 AUT  Winkler, Marion Approved -
6 P8-033 6 Maslov, David RUS 6 vs 5 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
7 P8-034 6 Papp, Gergely HUN 6 vs 4 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
3 P8-035 6 Bongers, Tobias GER 6 vs 3 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
15 P8-036 6 Madsen, Andreas DEN 1 vs 6 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
1 P8-037 6 Filler, Joshua GER 6 vs 3 CRO  Bartol, Roberto Approved -
20 P8-038 6 Babovic, Denil BIH 3 vs 6 POL  Maciol, Daniel Approved -
13 P8-039 6 Szaszor, Mateusz POL 6 vs 2 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
2 P8-040 6 Oegaard, Mikael NOR 3 vs 6 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
18 P8-041 6 Oboni, Safet ALB 0 vs 6 SUI  Schneider, Daniel Approved -
8 P8-042 6 Veikkanen, Saku FIN 6 vs 5 POL  Statkiewicz, Patryk Approved -
11 P8-043 6 Zhang, Tian SWE 6 vs 3 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
12 P8-044 6 Trattnig, Tobias AUT 6 vs 4 BLR  Les, Vladislav Approved -
24 P8-045 6 Ferreira, Kevin LUX 1 vs 6 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
4 P8-046 6 Mehmetcik, Berk TNC 2 vs 6 POL  Zabecki, Mikolaj Approved -
14 P8-047 6 Heimsjoe, Audun Risan NOR 6 vs 0 NOR  Eisajan, Elkhem Approved -
16 P8-048 6 Kivelä, Jesse FIN 6 vs 4 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
8 G8-013 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 4 GER  Vetten, Linda Approved -
21 G8-014 5 Czuprynska, Oliwia POL 1 vs 5 RUS  Sirotina, Darya Approved -
18 G8-015 5 Khodjaeva, Diana BEL 1 vs 5 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
10 G8-016 5 Gradisnik, Ana BEL 0 vs 5 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
23 J8-033 7 Chawki, Jim SWE 7 vs 2 SWE  Dinamarca, Alejandro Approved -
22 J8-034 7 Bermanec, Filip CRO 1 vs 7 AUT  He, Mario Approved -
17 J8-035 7 Deak, Bence HUN 7 vs 1 ALB  Agaj, Albion Approved -
16 J8-036 7 Lauwereyns, Moritz BEL 4 vs 7 HUN  Varga, Bence Approved -
2 J8-037 7 Celikag, Huseyin TNC 7 vs 4 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
1 J8-038 7 Piipponen, Eetu FIN 6 vs 7 SVK  Latika, Robert Approved -
15 J8-039 7 Pöyhönen, Aki FIN 4 vs 7 GER  Kuckherm, Lars Approved -
7 J8-040 7 Hubavenski, Nikolay BUL 5 vs 7 POL  Kudlik, Marek Approved -
6 J8-041 7 Saska, Joonas EST 7 vs 5 FRA  Da Costa, Alain Approved -
14 J8-042 7 Dungarov, Georgi BUL 7 vs 6 LUX  Pereira, Hugo Approved -
13 J8-043 7 Zaborovskii, Vladislav RUS 5 vs 7 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
5 J8-044 7 Ohr, Kenneth AUT 5 vs 7 POL  Piekarski, Konrad Approved -
24 J8-045 7 Rehepapp, Mihkel NED 7 vs 5 NED  Aarts, Ivo Approved -
11 J8-046 7 Tichy, Jaroslav CZE 7 vs 2 DEN  Madsen, Frederik Approved -
4 J8-047 7 Saris, Ivar NED 7 vs 2 SVK  Koles, Balasz Approved -
3 J8-048 7 Koniar, Jakub SVK 7 vs 5 GER  Ederer, Manuel Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
12 G8-017 5 Zlateva, Kristina BUL 3 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
13 G8-024 5 Zabek, Sylwia POL 2 vs 5 POL  Zabek, Monika Approved -
2 J8-050 7 Blasco, Alvaro ESP 1 vs 7 FIN  Myllymäki, Miikka Approved -
11 P8-050 6 Rosenfeldt, Joel DEN 6 vs 3 ISR  Weinberg, Elad Approved -
10 P8-051 6 Wilfling, Marcel AUT 4 vs 6 SUI  Schneider, Michael Approved -
24 P8-052 6 Butora, Patrick AUT 3 vs 6 LTU  Paulavicius, Rapolas Approved -
1 P8-054 6 Falah, Haydar DEN 6 vs 4 GER  Müller, Paul Approved -
9 P8-055 6 Overeem, Brandon LUX 6 vs 4 NED  Persad, Kaylash Approved -
4 J8-058 7 Vassli, Marius NOR 7 vs 4 LUX  Berrend, Justin Approved -
8 P8-058 6 Kragolnik, Denis SLO 6 vs 1 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
7 P8-059 6 Saska, Juss EST 6 vs 3 NED  van Lierop, Jan Approved -
14 P8-062 6 Szolnoki, Oliver HUN 5 vs 6 SUI  Ernst, Nicolas Approved -
3 J8-063 7 Waernes, Even Letnes NOR 7 vs 6 RUS  Storozhenko, Dmitri Approved -
5 P8-063 6 Muratovic, Alen BIH 6 vs 2 HUN  Horvath, Otto Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
7 G10-037 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 1 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
8 G10-038 5 Keiser, Stephanie SUI 1 vs 5 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
10 G10-039 5 Ivanovskaia, Veronika GER 3 vs 5 RUS  Sirotina, Darya Approved -
1 G10-040 5 Zabek, Monika POL 0 vs 5 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
6 J10-113 7 Koniar, Jakub SVK 6 vs 7 FRA  Da Costa, Alain Approved -
2 P10-113 6 Papp, Gergely HUN 1 vs 6 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
5 J10-114 7 Bermanec, Filip CRO 6 vs 7 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
3 P10-114 6 Andreuzzi, Nino GER 6 vs 2 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
4 J10-115 7 Varga, Bence HUN 7 vs 6 POL  Kudlik, Marek Approved -
11 P10-115 6 Mehmetcik, Berk TNC 1 vs 6 SWE  Zhang, Tian Approved -
24 J10-116 7 Kuckherm, Lars GER 4 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
9 P10-116 6 Veikkanen, Saku FIN 1 vs 6 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -

18:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
1 G10-041 5 Khodjaeva, Kamila BEL 2 vs 5 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -
4 G10-042 5 Sirotina, Darya RUS 5 vs 2 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
24 J10-117 7 Da Costa, Alain FRA 7 vs 4 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
2 P10-117 6 Pavlukhin, Vitaly RUS 6 vs 5 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
3 J10-118 7 Varga, Bence HUN 2 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
5 P10-118 6 Zhang, Tian SWE 6 vs 0 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
1 G10-043 5 Seroshtan, Nataliya RUS 2 vs 5 RUS  Sirotina, Darya Approved -
2 J10-119 7 Da Costa, Alain FRA 2 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
24 P10-119 6 Pavlukhin, Vitaly RUS 6 vs 3 SWE  Zhang, Tian Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament