Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2011 - JPGST - Luxembourg - Luxembourg

Mon, 01 - August - 2011
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:30    17:00    18:45    20:30    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
3 P10-065 6 Saska, Juss EST 6 vs 2 SUI  Schneider, Michael Approved -
24 P10-066 6 Virrankoski, Aapo FIN 6 vs 5 HUN  Horvath, Otto Approved -
2 P10-067 6 Wilfling, Marcel AUT 6 vs 5 ALB  Mara, Renato Approved -
4 P10-068 6 Papp, Gergely HUN 6 vs 2 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
23 P10-069 6 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 3 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
21 P10-070 6 Oboni, Safet ALB 1 vs 6 DEN  Madsen, Andreas Approved -
11 P10-071 6 Gradisnik, Klemen SLO 4 vs 6 LUX  Wetzel, Jo Approved -
5 P10-072 6 Sayim, Sahin NED 6 vs 4 NED  Persad, Kaylash Approved -
6 P10-073 6 Nechvile, Josef CZE 2 vs 6 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
22 P10-074 6 Babovic, Denil BIH 4 vs 6 ITA  Clerico, Loris Approved -
7 P10-075 6 Vukojevic, Borna CRO 6 vs 1 ISR  Weinberg, Elad Approved -
1 P10-076 6 Rosenfeldt, Joel DEN 3 vs 6 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
10 P10-077 6 Sozgen, Mehmetali TNC 5 vs 6 FIN  Huttunen, Jesse Waltteri Approved -
8 P10-078 6 Butora, Patrick AUT 6 vs 4 POL  Statkiewicz, Patryk Approved -
9 P10-079 6 Les, Vladislav BLR 6 vs 5 CRO  Bartol, Roberto Approved -
12 P10-080 6 Zabecki, Mikolaj POL 1 vs 6 SWE  Tangudd, Daniel Approved -

10:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
1 G10-029 5 Czuprynska, Oliwia POL 5 vs 3 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
10 G10-030 5 Gradisnik, Ana SLO 5 vs 0 LUX  Meyer, Janika Approved -
9 G10-031 5 Zabek, Sylwia POL 5 vs 2 GER  Bläser, Pia Approved -
14 G10-032 5 Polovinchuk, Kateryna UKR 4 vs 5 RUS  Seroshtan, Nataliya Approved -

10:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
20 J10-081 7 Koles, Balasz SVK 3 vs 7 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
7 P10-081 6 Bongers, Tobias GER 3 vs 6 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
13 J10-082 7 Da Costa, Alain FRA 7 vs 1 CRO  Bermanec, Filip Approved -
23 P10-082 6 Falah, Haydar DEN 1 vs 6 RUS  Pavlukhin, Vitaly Approved -
12 J10-083 7 Myllymäki, Miikka FIN 6 vs 7 CZE  Tichy, Jaroslav Approved -
19 P10-083 6 Andreuzzi, Nino GER 6 vs 3 SUI  Schneider, Daniel Approved -
15 J10-084 7 Smelnitskii, Danila RUS 7 vs 6 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
2 P10-084 6 Eisajan, Elkhem NOR 5 vs 6 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
4 J10-085 7 He, Mario AUT 6 vs 7 POL  Piekarski, Konrad Approved -
18 P10-085 6 Mehmetcik, Berk TNC 6 vs 2 NED  van Lierop, Jan Approved -
24 J10-086 7 Kudlik, Marek POL 7 vs 3 SVK  Kovac, Lukas Approved -
6 P10-086 6 Zhang, Tian SWE 6 vs 4 GER  Müller, Paul Approved -
5 J10-087 7 Lauwereyns, Moritz BEL 4 vs 7 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
21 P10-087 6 Veikkanen, Saku FIN 6 vs 4 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
3 J10-088 7 Ederer, Manuel GER 3 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
8 P10-088 6 Dudanets, Maksim RUS 6 vs 4 BIH  Muratovic, Alen Approved -

12:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
8 J10-089 7 Dungarov, Georgi BUL 5 vs 7 FIN  Piipponen, Eetu Approved -
9 P10-089 6 Saska, Juss EST 4 vs 6 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
7 J10-090 7 Wetzel, Sam LUX 0 vs 7 GER  Kuckherm, Lars Approved -
4 P10-090 6 Wilfling, Marcel AUT 2 vs 6 HUN  Papp, Gergely Approved -
6 J10-091 7 Vukovic, Kresimir CRO 7 vs 3 LUX  Pereira, Hugo Approved -
13 P10-091 6 Szolnoki, Oliver HUN 1 vs 6 DEN  Madsen, Andreas Approved -
5 J10-092 7 Aarts, Ivo NED 7 vs 4 RUS  Zaborovskii, Vladislav Approved -
10 P10-092 6 Wetzel, Jo LUX 5 vs 6 NED  Sayim, Sahin Approved -
1 J10-093 7 Schmidt, Christian GER 4 vs 7 HUN  Varga, Bence Approved -
11 P10-093 6 Seroshtan, Andrey RUS 6 vs 2 ITA  Clerico, Loris Approved -
24 J10-094 7 Saris, Ivar NED 7 vs 2 UKR  Klishchar, Leonid Approved -
21 P10-094 6 Vukojevic, Borna CRO 6 vs 4 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
3 J10-095 7 Koniar, Jakub SVK 7 vs 1 DEN  Madsen, Frederik Approved -
22 P10-095 6 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 6 vs 4 AUT  Butora, Patrick Approved -
2 J10-096 7 Ohr, Kenneth AUT 3 vs 7 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
23 P10-096 6 Les, Vladislav BLR 3 vs 6 SWE  Tangudd, Daniel Approved -

13:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
12 G10-033 5 Czuprynska, Oliwia POL 5 vs 4 AUT  Winkler, Marion Approved -
11 G10-034 5 Gradisnik, Ana SLO 4 vs 5 RUS  Sirotina, Darya Approved -
1 G10-035 5 Zabek, Sylwia POL 1 vs 5 RUS  Nechaeva, Anastasia Approved -
10 G10-036 5 Seroshtan, Nataliya RUS 5 vs 3 GER  Steiner, Miriam Approved -
23 J10-097 7 Piipponen, Eetu FIN 3 vs 7 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
7 P10-097 6 Virrankoski, Aapo FIN 6 vs 5 NOR  Eisajan, Elkhem Approved -
9 J10-098 7 Kuckherm, Lars GER 7 vs 1 FIN  Myllymäki, Miikka Approved -
14 P10-098 6 Papp, Gergely HUN 6 vs 1 SUI  Schneider, Daniel Approved -
13 J10-099 7 Vukovic, Kresimir CRO 4 vs 7 CRO  Bermanec, Filip Approved -
19 P10-099 6 Madsen, Andreas DEN 5 vs 6 DEN  Falah, Haydar Approved -
4 J10-100 7 Aarts, Ivo NED 7 vs 3 SVK  Koles, Balasz Approved -
2 P10-100 6 Sayim, Sahin NED 0 vs 6 GER  Bongers, Tobias Approved -
8 J10-101 7 Varga, Bence HUN 7 vs 5 GER  Ederer, Manuel Approved -
20 P10-101 6 Seroshtan, Andrey RUS 6 vs 1 BIH  Muratovic, Alen Approved -
5 J10-102 7 Saris, Ivar NED 7 vs 1 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
21 P10-102 6 Vukojevic, Borna CRO 5 vs 6 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
3 J10-103 7 Koniar, Jakub SVK 7 vs 5 SVK  Kovac, Lukas Approved -
6 P10-103 6 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 5 vs 6 GER  Müller, Paul Approved -
24 J10-104 7 Rehepapp, Mihkel EST 7 vs 5 AUT  He, Mario Approved -
22 P10-104 6 Tangudd, Daniel SWE 6 vs 2 NED  van Lierop, Jan Approved -

15:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
24 J10-105 7 Szewczyk, Wojciech POL 6 vs 7 SVK  Koniar, Jakub Approved -
22 P10-105 6 Oegaard, Mikael NOR 4 vs 6 HUN  Papp, Gergely Approved -
3 J10-106 7 Da Costa, Alain FRA 7 vs 6 NED  Saris, Ivar Approved -
23 P10-106 6 Pavlukhin, Vitaly RUS 6 vs 1 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
5 J10-107 7 Tichy, Jaroslav CZE 3 vs 7 CRO  Bermanec, Filip Approved -
1 P10-107 6 Andreuzzi, Nino GER 6 vs 5 GER  Müller, Paul Approved -
10 J10-108 7 Smelnitskii, Danila RUS 2 vs 7 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
12 P10-108 6 Kaczmarek, Pawel POL 6 vs 2 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
4 J10-109 7 Piekarski, Konrad POL 5 vs 7 HUN  Varga, Bence Approved -
7 P10-109 6 Mehmetcik, Berk TNC 6 vs 2 GER  Bongers, Tobias Approved -
6 J10-110 7 Kudlik, Marek POL 7 vs 5 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
9 P10-110 6 Zhang, Tian SWE 6 vs 5 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
2 J10-111 7 Bijsterbosch, Marc NED 5 vs 7 GER  Kuckherm, Lars Approved -
21 P10-111 6 Veikkanen, Saku FIN 6 vs 4 DEN  Falah, Haydar Approved -
8 J10-112 7 Chawki, Jim NED 7 vs 3 NED  Aarts, Ivo Approved -
11 P10-112 6 Dudanets, Maksim RUS 5 vs 6 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -

17:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
- Match-001 2 Germany GER 3 vs 0 ESP  Spain Approved -
7 JT8-001 7 Kuckherm, Lars GER 7 vs 1 ESP  Blasco, Alvaro Approved -
6 JT9-001 8 Schmidt, Christian GER 4 vs 8 ESP  Delgado, Jose Alberto Approved -
8 JTS-001 100 Ederer, Manuel GER 100 vs 4 ESP  Rodriguez, Luis Approved -
- Match-002 2 Albania ALB 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
12 JT8-002 7 Sinanaj, Neritan ALB 2 vs 7 CRO  Bermanec, Filip Approved -
11 JT9-002 8 Agaj, Albion ALB 6 vs 8 CRO  Vukovic, Kresimir Approved -
13 JTS-002 100 Gjini, Andrit ALB 100 vs 59 CRO  Bartol, Roberto Approved -
0 Match-002 2 Switzerland SUI 3 vs 0 FIN  Finland Approved -
10 PT8-002 6 Schneider, Daniel SUI 6 vs 4 FIN  Kivelä, Jesse Approved -
9 PT9-002 7 Ernst, Nicolas SUI 7 vs 5 FIN  Huttunen, Jesse Waltteri Approved -
23 PTS-002 75 Schneider, Michael SUI 75 vs 67 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
- Match-003 2 Hungary HUN 3 vs 0 FIN  Finland Approved -
1 JT8-003 7 Deak, Bence HUN 7 vs 3 FIN  Pöyhönen, Aki Approved -
24 JT9-003 8 Papp, Gergely HUN 8 vs 3 FIN  Piipponen, Eetu Approved -
2 JTS-003 100 Varga, Bence HUN 100 vs 30 FIN  Myllymäki, Miikka Approved -
0 Match-003 2 Netherlands NED 2 vs 1 DEN  Denmark Approved -
18 PT8-003 6 van Lierop, Jan NED 3 vs 6 DEN  Falah, Haydar Approved -
19 PT9-003 7 Persad, Kaylash NED 7 vs 6 DEN  Rosenfeldt, Joel Approved -
17 PTS-003 75 Sayim, Sahin NED 75 vs 40 DEN  Madsen, Andreas Approved -
- Match-004 2 Poland POL 3 vs 0 RUS  Russia Approved -
4 JT8-004 7 Kudlik, Marek POL 7 vs 4 RUS  Zaborovskii, Vladislav Approved -
3 JT9-004 8 Piekarski, Konrad POL 8 vs 0 RUS  Smelnitskii, Danila Approved -
5 JTS-004 100 Szewczyk, Wojciech POL 100 vs 51 RUS  Storozhenko, Dmitri Approved -
- Match-006 2 Slovenia SLO 0 vs 3 NOR  Norway Approved -
15 PT8-006 6 Gradisnik, Ana SLO 4 vs 6 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
14 PT9-006 7 Gradisnik, Klemen SLO 6 vs 7 NOR  Eisajan, Elkhem Approved -
16 PTS-006 75 Kragolnik, Denis SLO 53 vs 75 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
0 Match-007 2 Lithuania LTU 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
21 PT8-007 6 Paulavicius, Rapolas LTU 5 vs 6 AUT  Wilfling, Marcel Approved -
22 PT9-007 7 Zadeikis,Kestutis LTU 7 vs 2 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
20 PTS-007 75 Sveikauskas, Eimantas LTU 69 vs 75 AUT  Trattnig, Tobias Approved -

18:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-005 2 Slovakia SVK 2 vs 1 BEL  Belgium Approved -
12 JT8-005 7 Koniar, Jakub SVK 6 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
11 JT9-005 8 Latika, Robert SVK 8 vs 0 BEL  Cansier, Laurenz Approved -
13 JTS-005 100 Kovac, Lukas SVK 100 vs 42 BEL  Lauwereyns, Moritz Approved -
0 Match-006 2 North Cyprus TNC 1 vs 2 LUX  Luxembourg Approved -
10 JT8-006 7 Celikag, Huseyin TNC 3 vs 7 LUX  Wetzel, Sam Approved -
9 JT9-006 8 Sozgen, Mehmetali TNC 8 vs 7 LUX  Berrend, Justin Approved -
23 JTS-006 100 Mehmetcik, Berk TNC 95 vs 100 LUX  Pereira, Hugo Approved -
- Match-007 2 Netherlands NED 3 vs 0 EST  Estonia Approved -
4 JT8-007 7 Saris, Ivar NED 7 vs 2 EST  Saska, Joonas Approved -
3 JT9-007 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 5 EST  Rehepapp, Mihkel Approved -
5 JTS-007 100 Aarts, Ivo NED 91 vs 38 EST  Saska, Juss Approved -
- Match-008 2 Austria AUT 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
15 JT8-008 7 Ohr, Kenneth AUT 5 vs 7 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
14 JT9-008 8 Gollnhuber, Daniel AUT 1 vs 8 SWE  Zhang, Tian Approved -
16 JTS-008 100 He, Mario AUT 100 vs 68 SWE  Chawki, Jim Approved -

18:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Poland POL 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
18 PT8-009 6 Maciol, Daniel POL 3 vs 6 SUI  Schneider, Daniel Approved -
19 PT9-009 7 Szasor, Mateusz POL 7 vs 3 SUI  Ernst, Nicolas Approved -
17 PTS-009 75 Kaczmarek, Pawel POL 75 vs 41 SUI  Schneider, Michael Approved -
0 Match-010 2 Netherlands NED 2 vs 0 LUX  Luxembourg Approved -
7 PT8-010 6 van Dijk, Lars NED 6 vs 1 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
6 PT9-010 7 Persad, Kaylash NED 6 vs 6 LUX  Wetzel, Jo Approved -
8 PTS-010 75 Sayim, Sahin NED 75 vs 10 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
0 Match-011 2 Russia RUS 3 vs 0 NOR  Norway Approved -
21 PT8-011 6 Pavlukhin, Vitaly RUS 6 vs 1 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
22 PT9-011 7 Dudanets, Maksim RUS 7 vs 3 NOR  Eisajan, Elkhem Approved -
20 PTS-011 75 Maslov, David RUS 75 vs 0 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
0 Match-012 2 Austria AUT 0 vs 3 GER  Germany Approved -
1 PT8-012 6 Wilfling, Marcel AUT 0 vs 6 GER  Bongers, Tobias Approved -
24 PT9-012 7 Guttenberger, Daniel AUT 1 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
2 PTS-012 75 Trattnig, Tobias AUT 25 vs 75 GER  Filler, Joshua Approved -

20:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
0 Match-013 2 Spain ESP 2 vs 0 ALB  Albania Approved -
4 JT8-013 7 Blasco, Alvaro ESP 7 vs 2 ALB  Mara, Renato Approved -
3 JT9-013 8 Rodriguez, Luis ESP 8 vs 2 ALB  Agaj, Albion Approved -
5 JTS-013 100 Delgado, Jose Alberto ESP 63 vs 35 ALB  Gjini, Andrit Approved -
0 Match-014 2 Finland FIN 0 vs 3 RUS  Russia Approved -
21 JT8-014 7 Pöyhönen, Aki FIN 3 vs 7 RUS  Zaborovskii, Vladislav Approved -
22 JT9-014 8 Piipponen, Eetu FIN 4 vs 8 RUS  Smelnitskii, Danila Approved -
20 JTS-014 100 Myllymäki, Miikka FIN 21 vs 100 RUS  Storozhenko, Dmitri Approved -
0 Match-015 2 Belgium BEL 1 vs 2 TNC  North Cyprus Approved -
15 JT8-015 7 Khodjaeva, Kamila BEL 3 vs 7 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
14 JT9-015 8 Lauwereyns, Moritz BEL 8 vs 3 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
16 JTS-015 100 Khodjaeva, Diana BEL 73 vs 100 TNC  Celikag, Huseyin Approved -
0 Match-016 2 Estonia EST 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
12 JT8-016 7 Saska, Juss EST 2 vs 7 AUT  Ohr, Kenneth Approved -
11 JT9-016 8 Saska, Joonas EST 8 vs 6 AUT  Gollnhuber, Daniel Approved -
13 JTS-016 100 Rehepapp, Mihkel EST 65 vs 100 AUT  He, Mario Approved -

20:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 0 CRO  Croatia Approved -
18 JT8-009 7 Kortüm, Julian GER 3 vs 4 CRO  Bermanec, Filip Approved -
19 JT9-009 8 Kuckherm, Lars GER 8 vs 1 CRO  Vukovic, Kresimir Approved -
17 JTS-009 100 Ederer, Manuel GER 100 vs 23 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
0 Match-010 2 Hungary HUN 0 vs 2 POL  Poland Approved -
1 JT8-010 7 Deak, Bence HUN 2 vs 7 POL  Kudlik, Marek Approved -
24 JT9-010 8 Papp, Gergely HUN 6 vs 8 POL  Piekarski, Konrad Approved -
2 JTS-010 100 Varga, Bence HUN 59 vs 59 POL  Szewczyk, Wojciech Approved -
0 Match-011 2 Slovakia SVK 2 vs 1 LUX  Luxembourg Approved -
10 JT8-011 7 Koniar, Jakub SVK 7 vs 5 LUX  Wetzel, Sam Approved -
9 JT9-011 8 Koles, Balasz SVK 8 vs 0 LUX  Berrend, Justin Approved -
23 JTS-011 100 Kovac, Lukas SVK 100 vs 40 LUX  Pereira, Hugo Approved -
0 Match-012 2 Netherlands NED 2 vs 1 SWE  Sweden Approved -
7 JT8-012 7 Saris, Ivar NED 7 vs 1 SWE  Zhang, Tian Approved -
6 JT9-012 8 Bijsterbosch, Marc NED 8 vs 4 SWE  Dinamarca, Alejandro Approved -
8 JTS-012 100 Aarts, Ivo NED 43 vs 100 SWE  Chawki, Jim Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament