Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2010 - MWWC - Zagreb - Croatia

Sat, 27 - March - 2010
 Select time session:     all times    10:00    12:00    14:00    16:00    day overview 

10:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
4 W9-105 7 Kjorsvik, Line NOR 7 vs 2 CZE  Mlejnkova, Marketa Approved -
2 W9-106 7 Poikkijoki, Marika FIN 7 vs 6 NED  Rademakers, Tamara Approved -
9 W9-107 7 Naverschnig, Sabrina AUT 7 vs 6 GER  Wagner, Anja Approved -
13 W9-108 7 Matas, Amalia ESP 2 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
11 W9-109 7 Hofstatter, Gerda AUT 7 vs 4 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
15 W9-110 7 Pizzinat, Delphine FRA 2 vs 7 SWE  Benjamin, Helena Approved -
17 W9-111 7 Jentschura, Ina GER 7 vs 4 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
16 W9-112 7 Lopez, Silvia ESP 7 vs 2 SWE  Roos, Caroline Approved -
1 M9-225 9 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 9 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
18 M9-226 9 Kempter, Martin AUT 9 vs 4 GBR  Osborne, Craig Approved -
8 M9-227 9 Schjetne, Mats NOR 3 vs 9 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
3 M9-228 9 Koshovyi, Artem UKR 9 vs 3 POL  Babica, Radoslaw Approved -
12 M9-229 9 Chawki, Jim SWE 9 vs 3 SWE  Chamat, Marcus Approved -
6 M9-230 9 Gerwen, Andreas SWE 6 vs 9 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
10 M9-231 9 Stepanov, Konstantin RUS 9 vs 5 FRA  Facquet, Vincent Approved -
14 M9-232 9 Souquet, Ralf GER 9 vs 1 CZE  Krenek, Lukas Approved -

12:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
13 WC9-053 7 Tahti, Jouni FIN 7 vs 2 GBR  Southern, Tony Approved -
15 WC9-054 7 Dinsmore, Fred IRL 3 vs 7 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
16 WC9-055 7 Larsson, Henrik SWE 7 vs 3 ESP  Rider, Israel Approved -
18 WC9-056 7 Kimberley, Roy GBR 7 vs 1 GBR  Duffy, Matt Approved -
8 W9-113 7 Kjorsvik, Line NOR 7 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
10 W9-114 7 Naverschnig, Sabrina AUT 1 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
4 W9-115 7 Hofstatter, Gerda AUT 7 vs 4 SWE  Benjamin, Helena Approved -
3 W9-116 7 Jentschura, Ina GER 7 vs 2 ESP  Lopez, Silvia Approved -
6 M9-233 9 Chinahov, Ruslan RUS 9 vs 7 AUT  Kempter, Martin Approved -
2 M9-234 9 Sniegocki, Mateusz POL 9 vs 7 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
9 M9-235 9 Chawki, Jim SWE 4 vs 9 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
1 M9-236 9 Stepanov, Konstantin RUS 6 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -

14:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
4 WC9-057 7 Tahti, Jouni FIN 7 vs 0 SLO  Brajkovic, Matej Approved -
8 WC9-058 7 Larsson, Henrik SWE 7 vs 1 GBR  Kimberley, Roy Approved -
3 W9-117 7 Kjorsvik, Line NOR 3 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
10 W9-118 7 Hofstatter, Gerda AUT 7 vs 6 GER  Jentschura, Ina Approved -
1 M9-237 9 Chinahov, Ruslan RUS 6 vs 9 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
2 M9-238 9 Kazaqi, Aleksandros GRE 6 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -

16:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 WC9-059 7 Tahti, Jouni FIN 7 vs 1 SWE  Larsson, Henrik Approved -
2 W9-119 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 0 AUT  Hofstatter, Gerda Approved -
1 M9-239 9 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 9 GER  Souquet, Ralf Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament