Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2010 - MWWC - Zagreb - Croatia

Mon, 22 - March - 2010
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:30    16:30    18:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
16 M8-015 8 Putnik, Ivica CRO 8 vs 6 ALB  Spahiu, Besar Approved -
6 M8-016 8 Nikitin, Sergey RUS 6 vs 8 FIN  Makkonen, Petri Approved -
1 M8-017 8 Cimmino, Gabriele ITA 8 vs 5 GRE  Mavroulias, George Approved -
21 M8-018 8 Gmach, Ben ISR 6 vs 8 TUR  Yildirim, Onur Approved -
4 W8-018 6 Gugic, Ana CRO 1 vs 6 RUS  Levina, Olga Approved -
14 M8-019 8 Kostic, Igor MNE 4 vs 8 CYP  Petrov, Panicos Approved -
2 W8-019 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 4 GER  Wagner, Anja Approved -
12 M8-020 8 Gonzales, Jose Luis ESP 6 vs 8 FIN  Juva, Markus Approved -
7 W8-020 6 Poikkijoki, Marika FIN 2 vs 6 AUT  Stadlbauer, Petra Approved -
20 M8-021 8 Louka, George CYP 4 vs 8 SUI  Nydegger, Pascal Approved -
8 W8-021 6 Benjamin, Helena SUI 6 vs 3 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
3 M8-022 8 Susnjara, Josip CRO 8 vs 7 CRO  Kralj, Kreso Ivan Approved -
13 W8-022 6 Saaranen, Riikka NED 2 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
9 M8-023 8 Gama, Manuel POR 8 vs 3 ITA  Monaco, Michele Approved -
15 W8-023 6 Grintsuk, Anna EST 2 vs 6 FRA  Faroux, Christelle Approved -
5 M8-024 8 Larsson, Tomas SWE 8 vs 7 ITA  Nicoletti, Luca Approved -
17 W8-026 6 Marinho, Mariana POR 2 vs 6 RUS  Majirina, Anna Approved -
10 W8-027 6 Helvik, Ine NOR 6 vs 3 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
11 W8-029 6 Karadag, Handan TUR 6 vs 2 CZE  Mlejnkova, Marketa Approved -
19 W8-030 6 Naverschnig, Sabrina AUT 6 vs 2 NED  Boelman, Rena Approved -
18 W8-031 6 Gaudino, Silvia ITA 6 vs 4 SWE  Roos, Caroline Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
15 WC8-002 5 Selinga, Peter SVK 5 vs 1 SVK  Duris, Radoslav Approved -
18 WC8-006 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 1 GBR  Kimberley, Roy Approved -
12 WC8-007 5 Benko, Miroslav SVK 1 vs 5 ESP  Rider, Israel Approved -
14 WC8-010 5 Schranz, Emil AUT 1 vs 5 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
13 WC8-015 5 Bendiksen, Kenneth NOR 0 vs 5 GER  Volkmer, Tankred Approved -
9 M8-025 8 Borankan, Huseyin TNC 6 vs 8 ALB  Malai, Nick Approved -
22 M8-026 8 Blacklaw, John GER 8 vs 4 POR  Sousa, Bruno Approved -
2 M8-027 8 Primic, Bozo CRO 8 vs 3 GRE  Koukiadakis, Andreas Approved -
10 M8-028 8 Verkic, Milos SRB 8 vs 4 CZE  Zalman, David Approved -
3 M8-029 8 Gerwen, Andreas SWE 7 vs 8 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
17 M8-030 8 Saiov, Stanislav EST 8 vs 3 ALB  Ismalaj, Ylber Approved -
16 M8-031 8 Spasov, Kristiyan BUL 2 vs 8 ESP  Alcaide, David Approved -
19 M8-034 8 De Falco, Vittorio ITA 8 vs 6 BEL  Bruynooghe, Noell Approved -
20 M8-035 8 Plishkin, Egor RUS 5 vs 8 GER  Jentsch, Dominic Approved -
21 M8-036 8 Mihic, Dejan BIH 1 vs 8 TUR  Yuksel, Sina Approved -
11 M8-037 8 Doroslovac, Rado SLO 4 vs 8 AUT  Kempter, Martin Approved -
8 M8-038 8 Demsar, Matjaz SLO 8 vs 4 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
1 M8-039 8 Castriota, Mauro ITA 8 vs 5 AUT  Ouschan, Albin Approved -
23 M8-040 8 Vernedal, Lionel FRA 8 vs 2 LUX  Baum, Daniel Approved -
6 M8-041 8 Altur, Onuc TNC 8 vs 2 ISR  Ben-Simon, Moti Approved -
5 M8-042 8 Dorissen, Robbie BEL 5 vs 8 ISR  Cohen, Noam Approved -
4 M8-043 8 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 8 vs 2 ISR  Dobronsky, Dror Approved -
7 M8-062 8 Facquet, Vincent FRA 8 vs 5 HUN  Varga, Bence Approved -

12:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
7 M8-044 8 See, Huidji NED 8 vs 5 BUL  Kemilev, Nikola Approved -
17 M8-045 8 Klasovic, Andreja SRB 8 vs 3 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
18 M8-046 8 Scepanovic, Dragan MNE 4 vs 8 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
22 M8-047 8 Chawki, Jim SWE 6 vs 8 UKR  Novosad, Evgen Approved -
16 M8-048 8 Larsen, Martin DEN 8 vs 6 POL  Babica, Radoslaw Approved -
21 M8-049 8 Willems, Ronny BEL 8 vs 4 LUX  Diederich, Tim Approved -
20 M8-050 8 Mladenovic, Goran SRB 8 vs 0 TNC  Hakan, Dogahan Approved -
11 M8-051 8 Wolff, Steffen NOR 1 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
3 M8-052 8 Hajdovsky, Marek CZE 6 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
19 M8-053 8 Keller, Jan DEN 8 vs 0 BIH  Rako, Vedran Approved -
1 M8-054 8 Sudic, Robert CRO 8 vs 6 FRA  Chen, Eric Approved -
15 M8-055 8 Erculj, Matjaz SLO 6 vs 8 GER  Souquet, Ralf Approved -
12 M8-056 8 Feijen, Niels NED 8 vs 5 NOR  Bjelland, Malvin Approved -
14 M8-057 8 Leisen, Steve LUX 1 vs 8 SUI  Specchia, Sascha Approved -
13 M8-058 8 Budo, Pascal BEL 8 vs 2 MAC  Mihajlovski, Zivko Approved -
10 M8-059 8 Sniegocki, Mateusz POL 8 vs 2 SLO  Cretnik, Matej Approved -
8 M8-060 8 Virtanen, Valtteri FIN 8 vs 4 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
9 M8-061 8 Koniar, Jakub SVK 4 vs 8 EST  Grabe, Denis Approved -
5 M8-063 8 Krenek, Lukas CZE 7 vs 8 SRB  Svilar, Zoran Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
2 W8-033 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 0 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
4 W8-034 6 Rademakers, Tamara NED 6 vs 0 TUR  Kokten, Sinem Approved -
6 W8-035 6 Dobronsky, Osnat ISR 0 vs 6 GER  Jentschura, Ina Approved -

14:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
12 WC10-053 5 Larsson, Henrik SWE 4 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -
16 WC10-054 5 Volkmer, Tankred GER 5 vs 3 GBR  Read, Karl Approved -
14 WC10-055 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 3 GBR  Southern, Tony Approved -
18 WC10-056 5 Brajkovic, Matej SLO 3 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
6 W10-113 6 Jentschura, Ina GER 6 vs 5 ESP  Matas, Amalia Approved -
9 W10-114 6 Gaudino, Silvia ITA 3 vs 6 AUT  Naverschnig, Sabrina Approved -
2 W10-115 6 Rademakers, Tamara NED 3 vs 6 NOR  Kjorsvik, Line Approved -
4 W10-116 6 Ouschan, Jasmin SUI 6 vs 3 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
1 M10-233 7 Souquet, Ralf GER 7 vs 4 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
10 M10-234 7 Facquet, Vincent FRA 7 vs 5 ESP  Sanchez, Francisco Approved -
3 M10-235 7 Putnik, Ivica CRO 5 vs 7 NED  Feijen, Niels Approved -
8 M10-236 7 Babica, Radoslaw POL 1 vs 7 UKR  Koshovyi, Artem Approved -

16:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
16 WC10-057 5 Kimberley, Roy GBR 5 vs 1 GER  Volkmer, Tankred Approved -
12 WC10-058 5 Dinsmore, Fred IRL 0 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
4 W10-117 6 Jentschura, Ina GER 6 vs 2 AUT  Naverschnig, Sabrina Approved -
3 W10-118 6 Kjorsvik, Line NOR 4 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
2 M10-237 7 Souquet, Ralf GER 7 vs 5 FRA  Facquet, Vincent Approved -
1 M10-238 7 Feijen, Niels NED 7 vs 5 UKR  Koshovyi, Artem Approved -

18:30 session - round: F
T NR D RTo Match
3 WC10-059 5 Kimberley, Roy GBR 0 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
2 W10-119 6 Jentschura, Ina GER 3 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 M10-239 7 Souquet, Ralf GER 7 vs 4 NED  Feijen, Niels Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament