Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2010 - MWWC - Zagreb - Croatia

Sun, 21 - March - 2010
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:15    16:00    18:00    19:45    21:30    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
23 M10-129 7 Koukiadakis, Andreas GRE 7 vs 4 TUR  Yildirim, Onur Approved -
22 M10-130 7 Heiskanen, Aki FIN 7 vs 4 BEL  Bruynooghe, Noell Approved -
13 M10-131 7 Louka, George CYP 3 vs 7 DEN  Thygesen, Kasper Approved -
21 M10-132 7 Das, Serge BEL 7 vs 0 NOR  Schjetne, Mats Approved -
20 M10-133 7 Chen, Eric FRA 6 vs 7 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
2 M10-134 7 Wolff, Steffen NOR 7 vs 4 CRO  Lisnic, Marko Approved -
19 M10-135 7 Nydegger, Pascal SUI 2 vs 7 AUT  Ouschan, Albin Approved -
18 M10-136 7 Altur, Onuc TNC 3 vs 7 TUR  Yuksel, Sina Approved -
17 M10-137 7 Baum, Daniel LUX 7 vs 6 MAC  Mihajlovski, Zivko Approved -
16 M10-138 7 Nicoletti, Luca ITA 1 vs 7 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
15 M10-139 7 Sinkovec, Miha SLO 3 vs 7 CZE  Halamka, Dominik Approved -
1 M10-140 7 Ottermann, Nicolas GER 7 vs 2 NED  Teutscher, Marco Approved -
3 M10-141 7 Stepanov, Konstantin RUS 6 vs 7 CRO  Susic, Tomislav Approved -
14 M10-142 7 Doroslovac, Rado SLO 7 vs 3 POL  Skowerski, Karol Approved -
4 M10-143 7 Ekonomopoulos, Nikos GRE 7 vs 6 HUN  Agics, Laszlo Approved -
5 M10-144 7 Radomski, Aleksander MAC 2 vs 7 GER  Blacklaw, John Approved -
6 M10-145 7 Hofmann, Jan SUI 7 vs 5 DEN  Keller, Jan Approved -
7 M10-146 7 Kristiansen, Vegar NOR 7 vs 3 HUN  Bakai, Vilmos Approved -
8 M10-147 7 Zalman, David CZE 7 vs 5 HUN  Varga, Bence Approved -
9 M10-148 7 Gmach, Ben ISR 7 vs 4 TNC  Karanfiloglu, Ali Approved -
10 M10-149 7 Osborne, Craig GBR 7 vs 2 SRB  Mladenovic, Goran Approved -
11 M10-150 7 Cohen, Stephan FRA 7 vs 3 BEL  Budo, Pascal Approved -
12 M10-151 7 Larsen, Martin DEN 6 vs 7 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
24 M10-152 7 Kostic, Igor MNE 2 vs 7 HUN  Bezdan, Attila Approved -

10:45 session - round: L2
T NR D RTo Match
14 W10-065 6 Vekony, Ildiko HUN 2 vs 6 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
13 W10-066 6 De Smul, Romina BEL 4 vs 6 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
12 W10-067 6 Matas, Amalia ESP 6 vs 2 HUN  Toth, Bernadett Approved -
11 W10-068 6 Muster, Masa SLO 4 vs 6 FRA  Faroux, Christelle Approved -
10 W10-069 6 Galantini, Elisa ITA 6 vs 5 ISR  Dobronsky, Osnat Approved -
9 W10-070 6 Bemmel-van, Tessa NED 1 vs 6 SWE  Benjamin, Helena Approved -
3 W10-071 6 Wagner, Anja GER 6 vs 2 CRO  Gugic, Ana Approved -
8 W10-072 6 Gaudino, Silvia ITA 6 vs 2 CZE  Venhodova, Vladimira Approved -
7 W10-073 6 Yevseyenko, Yuliya UKR 6 vs 5 CZE  Kaslova, Hana Approved -
6 W10-074 6 Mlejnkova, Marketa CZE 6 vs 4 TUR  Karadag, Handan Approved -
4 W10-075 6 Boelman, Rena NED 1 vs 6 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
5 W10-076 6 Lopez, Silvia ESP 6 vs 1 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
2 W10-077 6 Christiansen, Martine NOR 6 vs 0 CRO  Dodig, Vesna Approved -
1 W10-078 6 Levina, Olga RUS 6 vs 4 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
21 W10-079 6 Helvik, Ine NOR 6 vs 4 TNC  Anil, Emete Approved -
17 W10-080 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 5 SUI  Fleckenstein, Jennifer Approved -
15 M10-153 7 Kutlesa, Luka CRO 7 vs 6 ISR  Dobronsky, Dror Approved -
23 M10-154 7 Graff, Jo LUX 1 vs 7 SRB  Svilar, Zoran Approved -
16 M10-155 7 Polach, Jaroslav SVK 7 vs 5 FIN  Juva, Markus Approved -
20 M10-156 7 Lechner, Maximillian AUT 7 vs 4 GRE  Mavroulias, George Approved -
19 M10-157 7 Specchia, Sascha SUI 4 vs 7 LUX  Leisen, Steve Approved -
18 M10-158 7 Sustic, Ante CRO 5 vs 7 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
22 M10-159 7 Bjelland, Malvin NOR 2 vs 7 EST  Grabe, Denis Approved -
24 M10-160 7 Eren, Timur Vahit TNC 5 vs 7 SVK  Klobucnik, Milan Approved -

12:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
7 W10-081 6 Hofstatter, Gerda AUT 6 vs 4 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
8 W10-082 6 Furberg, Louise SWE 5 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
24 W10-083 6 Roos, Caroline SWE 1 vs 6 RUS  Majirina, Anna Approved -
6 W10-084 6 Kokten, Sinem TUR 6 vs 4 FRA  Pizzinat, Delphine Approved -
19 W10-085 6 Orfanidou, Kynthia NED 5 vs 6 NED  Rademakers, Tamara Approved -
5 W10-086 6 Margeta, Monica SWE 4 vs 6 NOR  Kjorsvik, Line Approved -
4 W10-087 6 Naverschnig, Sabrina AUT 2 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
3 W10-088 6 Jensen, Katrine DEN 6 vs 3 GER  Jentschura, Ina Approved -
22 M10-161 7 Nikitin, Sergey RUS 1 vs 7 FIN  Makkonen, Petri Approved -
11 M10-162 7 Zvi, Zion ISR 7 vs 5 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
12 M10-163 7 Hajdovsky, Marek CZE 2 vs 7 ITA  Muratore, Bruno Approved -
23 M10-164 7 Petrov, Panicos CYP 6 vs 7 SLO  Erculj, Matjaz Approved -
20 M10-165 7 Virtanen, Valtteri FIN 4 vs 7 RUS  Plishkin, Egor Approved -
13 M10-166 7 Novosad, Evgen UKR 5 vs 7 FRA  Facquet, Vincent Approved -
21 M10-167 7 Gama, Manuel POR 7 vs 1 BUL  Kemilev, Nikola Approved -
14 M10-168 7 Sanchez Ruiz, Francisco HUN 7 vs 5 SRB  Tot, Sandor Approved -
15 M10-169 7 Alcaide, David ESP 7 vs 3 GER  Souquet, Ralf Approved -
2 M10-170 7 Gerwen, Andreas SWE 5 vs 7 CRO  Putnik, Ivica Approved -
16 M10-171 7 Chawki, Jim SWE 5 vs 7 CZE  Krenek, Lukas Approved -
17 M10-172 7 Feijen, Niels NED 7 vs 0 BIH  Kozaric, Slaven Approved -
18 M10-173 7 Klasovic, Andreja SRB 7 vs 2 ITA  Monaco, Michele Approved -
10 M10-174 7 He, Mario AUT 4 vs 7 POL  Babica, Radoslaw Approved -
9 M10-175 7 Chamat, Marcus SWE 6 vs 7 AUT  Kempter, Martin Approved -
1 M10-176 7 Roschkowsky, Andreas GER 4 vs 7 UKR  Koshovyi, Artem Approved -

14:15 session - round: L3
T NR D RTo Match
7 WC10-045 5 Duffy, Matt GBR 4 vs 5 NOR  Bendiksen, Kenneth Approved -
8 WC10-046 5 Kapsimalis, Doykakis GRE 5 vs 4 ESP  Rider, Israel Approved -
17 WC10-047 5 Deklerck, Kurt BEL 4 vs 5 CRO  Karamatic, Eduard Approved -
18 WC10-048 5 Schuler, Joachim GER 3 vs 5 BEL  Baert, Dimitri Approved -
5 M10-177 7 Koukiadakis, Andreas GRE 7 vs 5 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
15 M10-178 7 Thygesen, Kasper DEN 4 vs 7 BEL  Das, Serge Approved -
4 M10-179 7 Chinahov, Ruslan RUS 3 vs 7 NOR  Wolff, Steffen Approved -
19 M10-180 7 Ouschan, Albin AUT 7 vs 3 TUR  Yuksel, Sina Approved -
23 M10-181 7 Baum, Daniel LUX 2 vs 7 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
12 M10-182 7 Halamka, Dominik CZE 3 vs 7 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
2 M10-183 7 Susic, Tomislav CRO 7 vs 1 SLO  Doroslovac, Rado Approved -
13 M10-184 7 Ekonomopoulos, Nikos GRE 4 vs 7 GER  Blacklaw, John Approved -
9 M10-185 7 Hofmann, Jan SUI 0 vs 7 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
22 M10-186 7 Zalman, David CZE 2 vs 7 ISR  Gmach, Ben Approved -
1 M10-187 7 Osborne, Craig GBR 6 vs 7 FRA  Cohen, Stephan Approved -
16 M10-188 7 Lotfy, Bahram DEN 7 vs 3 HUN  Bezdan, Attila Approved -
3 M10-189 7 Kutlesa, Luka CRO 5 vs 7 SRB  Svilar, Zoran Approved -
21 M10-190 7 Polach, Jaroslav SVK 2 vs 7 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
20 M10-191 7 Leisen, Steve LUX 2 vs 7 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
24 M10-192 7 Grabe, Denis EST 7 vs 4 SVK  Klobucnik, Milan Approved -

14:15 session - round: WQ
T NR D RTo Match
14 WC10-041 5 Read, Karl GBR 3 vs 5 SWE  Larsson, Henrik Approved -
10 WC10-042 5 Volkmer, Tankred GER 5 vs 4 FIN  Tahti, Jouni Approved -
11 WC10-043 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 3 GBR  Kimberley, Roy Approved -
6 WC10-044 5 Southern, Tony GBR 2 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

16:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
16 W10-089 6 Nagorna, Viktoria UKR 6 vs 1 FIN  Saaranen, Riikka Approved -
19 W10-090 6 Matas, Amalia ESP 6 vs 4 FRA  Faroux, Christelle Approved -
2 W10-091 6 Galantini, Elisa ITA 1 vs 6 SWE  Benjamin, Helena Approved -
22 W10-092 6 Wagner, Anja GER 3 vs 6 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
13 W10-093 6 Yevseyenko, Yuliya UKR 6 vs 4 CZE  Mlejnkova, Marketa Approved -
10 W10-094 6 Antonijevic, Zrinka CRO 4 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
7 W10-095 6 Christiansen, Martine NOR 5 vs 6 RUS  Levina, Olga Approved -
4 W10-096 6 Helvik, Ine SUI 1 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -

16:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 M10-193 7 Koukiadakis, Andreas HUN 7 vs 6 SRB  Tot, Sandor Approved -
24 M10-194 7 Das, Serge BEL 5 vs 7 BUL  Kemilev, Nikola Approved -
17 M10-195 7 Wolff, Steffen NOR 5 vs 7 UKR  Novosad, Evgen Approved -
15 M10-196 7 Ouschan, Albin AUT 7 vs 2 FIN  Virtanen, Valtteri Approved -
14 M10-197 7 Kazaqi, Aleksandros GRE 7 vs 4 CYP  Petrov, Panicos Approved -
12 M10-198 7 Ottermann, Nicolas GER 7 vs 3 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
11 M10-199 7 Susic, Tomislav CRO 3 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
9 M10-200 7 Blacklaw, John GER 7 vs 5 RUS  Nikitin, Sergey Approved -
1 M10-201 7 Kristiansen, Vegar NOR 4 vs 7 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
18 M10-202 7 Gmach, Ben ISR 6 vs 7 SWE  Chamat, Marcus Approved -
20 M10-203 7 Cohen, Stephan FRA 7 vs 5 AUT  He, Mario Approved -
3 M10-204 7 Lotfy, Bahram DEN 7 vs 4 ITA  Monaco, Michele Approved -
21 M10-205 7 Svilar, Zoran SRB 7 vs 3 BIH  Kozaric, Slaven Approved -
8 M10-206 7 Lechner, Maximillian AUT 7 vs 5 SWE  Chawki, Jim Approved -
6 M10-207 7 Sniegocki, Mateusz POL 7 vs 6 SWE  Gerwen, Andreas Approved -
5 M10-208 7 Grabe, Denis EST 6 vs 7 GER  Souquet, Ralf Approved -

18:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
23 W10-097 6 Nagorna, Viktoria UKR 6 vs 4 FRA  Pizzinat, Delphine Approved -
19 W10-098 6 Matas, Amalia ESP 6 vs 4 SWE  Roos, Caroline Approved -
4 W10-099 6 Benjamin, Helena SWE 0 vs 6 SWE  Furberg, Louise Approved -
24 W10-100 6 Gaudino, Silvia ITA 6 vs 4 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
20 W10-101 6 Yevseyenko, Yuliya UKR 0 vs 6 GER  Jentschura, Ina Approved -
21 W10-102 6 Lopez, Silvia ESP 2 vs 6 AUT  Naverschnig, Sabrina Approved -
22 W10-103 6 Levina, Olga RUS 0 vs 6 SWE  Margeta, Monica Approved -
11 W10-104 6 von Rohr, Claudia SUI 6 vs 3 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -

18:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
18 M10-209 7 Makkonen, Petri FIN 3 vs 7 GER  Souquet, Ralf Approved -
17 M10-210 7 Zvi, Zion ISR 6 vs 7 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
16 M10-211 7 Muratore, Bruno ITA 1 vs 7 DEN  Lotfy, Bahram Approved -
15 M10-212 7 Erculj, Matjaz SLO 2 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
14 M10-213 7 Plishkin, Egor RUS 7 vs 6 FRA  Cohen, Stephan Approved -
13 M10-214 7 Facquet, Vincent FRA 7 vs 3 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
12 M10-215 7 Gama, Manuel POR 7 vs 5 SWE  Chamat, Marcus Approved -
10 M10-216 7 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 3 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
3 M10-217 7 Alcaide, David ESP 7 vs 2 AUT  Ouschan, Albin Approved -
2 M10-218 7 Putnik, Ivica CRO 7 vs 5 SRB  Svilar, Zoran Approved -
9 M10-219 7 Krenek, Lukas CZE 6 vs 7 GRE  Koukiadakis, Andreas Approved -
1 M10-220 7 Feijen, Niels NED 7 vs 5 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
7 M10-221 7 Klasovic, Andreja SRB 7 vs 4 BUL  Kemilev, Nikola Approved -
6 M10-222 7 Babica, Radoslaw POL 7 vs 5 GER  Blacklaw, John Approved -
5 M10-223 7 Kempter, Martin AUT 7 vs 5 UKR  Novosad, Evgen Approved -
8 M10-224 7 Koshovyi, Artem UKR 7 vs 3 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -

19:45 session - round: LQ
T NR D RTo Match
12 WC10-049 5 Bendiksen, Kenneth NOR 0 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
13 WC10-050 5 Kapsimalis, Doykakis GRE 1 vs 5 GBR  Read, Karl Approved -
17 WC10-051 5 Karamatic, Eduard CRO 3 vs 5 GBR  Southern, Tony Approved -
15 WC10-052 5 Baert, Dimitri BEL 1 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -

19:45 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
18 W10-105 6 Hofstatter, Gerda AUT 1 vs 6 GER  Jentschura, Ina Approved -
20 W10-106 6 Poikkijoki, Marika FIN 5 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
22 W10-107 6 Majirina, Anna RUS 5 vs 6 ITA  Gaudino, Silvia Approved -
24 W10-108 6 Kokten, Sinem TUR 4 vs 6 AUT  Naverschnig, Sabrina Approved -
7 W10-109 6 Rademakers, Tamara NED 6 vs 5 SWE  Margeta, Monica Approved -
4 W10-110 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 2 SWE  Furberg, Louise Approved -
2 W10-111 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 2 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
6 W10-112 6 Jensen, Katrine SUI 5 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
3 M10-225 7 Souquet, Ralf GER 7 vs 5 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
8 M10-226 7 Lotfy, Bahram DEN 2 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
9 M10-227 7 Plishkin, Egor RUS 5 vs 7 FRA  Facquet, Vincent Approved -
23 M10-228 7 Gama, Manuel POR 3 vs 7 ESP  Sanchez, Francisco Approved -
1 M10-229 7 Alcaide, David ESP 6 vs 7 CRO  Putnik, Ivica Approved -
10 M10-230 7 Koukiadakis, Andreas GRE 2 vs 7 NED  Feijen, Niels Approved -
16 M10-231 7 Klasovic, Andreja SRB 3 vs 7 POL  Babica, Radoslaw Approved -
5 M10-232 7 Kempter, Martin AUT 6 vs 7 UKR  Koshovyi, Artem Approved -

21:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
21 M8-002 8 Hofmann, Jan SUI 2 vs 8 BEL  Das, Serge Approved -
8 W8-002 6 Dodig, Vesna CRO 2 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
13 M8-003 8 Teutscher, Marco NED 8 vs 3 HUN  Agics, Laszlo Approved -
22 W8-003 6 Pizzinat, Delphine FRA 3 vs 6 NED  Rademakers, Tamara Approved -
11 M8-004 8 Berg-van-den, Nick NED 8 vs 1 HUN  Bezdan, Attila Approved -
2 W8-004 6 Kaslova, Hana CZE 3 vs 6 TUR  Kokten, Sinem Approved -
7 M8-005 8 Tot, Sandor HUN 8 vs 5 ISR  Zvi, Zion Approved -
15 M8-006 8 Bakai, Vilmos HUN 8 vs 7 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
20 W8-006 6 Jentschura, Ina BEL 6 vs 4 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
9 M8-007 8 Schjetne, Mats NOR 8 vs 6 LUX  Graff, Jo Approved -
10 W8-007 6 Wesolowska, Katarzyna POL 5 vs 6 ESP  Lopez, Silvia Approved -
5 M8-008 8 Karanfiloglu, Ali TNC 6 vs 8 SWE  Chamat, Marcus Approved -
1 M8-009 8 Kristiansen, Vegar NOR 8 vs 7 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
19 M8-010 8 Cermin, Tomas CZE 1 vs 8 LUX  Bartoccioni, Gregory Approved -
12 W8-010 6 Yevseyenko, Yuliya UKR 0 vs 6 TNC  Anil, Emete Approved -
23 M8-011 8 Skowerski, Karol POL 8 vs 5 MAC  Radomski, Aleksander Approved -
17 W8-011 6 Venhodova, Vladimira CZE 1 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
18 M8-012 8 Halamka, Dominik CZE 8 vs 6 DEN  Thygesen, Kasper Approved -
16 W8-012 6 Vekony, Ildiko HUN 3 vs 6 HUN  Toth, Bernadett Approved -
24 M8-013 8 Eren, Timur Vahit TNC 2 vs 8 SVK  Daubner, Rene Approved -
14 W8-013 6 Galantini, Elisa ITA 6 vs 5 ESP  Vaquer, Cristina Approved -
3 M8-014 8 Susic, Tomislav CRO 1 vs 8 AUT  He, Mario Approved -
6 W8-014 6 Margeta, Monica SWE 6 vs 4 POR  Leal, Luisa Approved -
4 W8-015 6 Muster, Masa SLO 3 vs 6 NOR  Christiansen, Martine Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament