Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Now Running  »   [  Youth - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2010 - MWWC - Zagreb - Croatia

Sat, 20 - March - 2010
 Select time session:     all times    09:00    10:45    12:30    14:30    16:30    18:30    day overview 

09:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
23 W10-050 6 Vaquer, Cristina ESP 4 vs 6 BEL  De Smul, Romina Approved -

09:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
6 M10-074 7 Lotfy, Bahram DEN 6 vs 7 RUS  Plishkin, Egor Approved -
21 M10-075 7 Budo, Pascal BEL 6 vs 7 UKR  Novosad, Evgen Approved -
5 M10-076 7 Facquet, Vincent FRA 7 vs 5 SRB  Mladenovic, Goran Approved -
20 M10-077 7 Karanfiloglu, Ali TNC 1 vs 7 POR  Gama, Manuel Approved -
24 M10-078 7 Kemilev, Nikola BUL 7 vs 2 HUN  Varga, Bence Approved -
4 M10-079 7 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 2 HUN  Bakai, Vilmos Approved -
19 M10-080 7 Keller, Jan HUN 1 vs 7 SRB  Tot, Sandor Approved -
7 M10-081 7 Alcaide, David ESP 7 vs 4 GER  Blacklaw, John Approved -
8 M10-082 7 Souquet, Ralf GER 7 vs 0 HUN  Agics, Laszlo Approved -
9 M10-083 7 Gerwen, Andreas SWE 7 vs 6 POL  Skowerski, Karol Approved -
2 M10-084 7 Susic, Tomislav CRO 0 vs 7 CRO  Putnik, Ivica Approved -
10 M10-085 7 Teutscher, Marco NED 1 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
11 M10-086 7 Krenek, Lukas CZE 7 vs 6 CZE  Halamka, Dominik Approved -
1 M10-087 7 Kazaqi, Aleksandros GRE 1 vs 7 NED  Feijen, Niels Approved -
15 M10-088 7 Kozaric, Slaven BIH 7 vs 4 MAC  Mihajlovski, Zivko Approved -
22 M10-089 7 Klasovic, Andreja SRB 7 vs 2 TUR  Yuksel, Sina Approved -
12 M10-090 7 Ouschan, Albin AUT 4 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -
3 M10-091 7 He, Mario AUT 7 vs 0 CRO  Lisnic, Marko Approved -
13 M10-092 7 Babica, Radoslaw POL 7 vs 1 RUS  Chinahov, Ruslan Approved -
14 M10-093 7 Schjetne, Mats NOR 3 vs 7 SWE  Chamat, Marcus Approved -
16 M10-094 7 Thygesen, Kasper DEN 6 vs 7 AUT  Kempter, Martin Approved -
17 M10-095 7 Roschkowsky, Andreas GER 7 vs 2 BEL  Bruynooghe, Noell Approved -
18 M10-096 7 Koshovyi, Artem UKR 7 vs 3 TUR  Yildirim, Onur Approved -

10:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
12 WC10-002 5 Duffy, Matt GBR 2 vs 5 GBR  Read, Karl Approved -
7 WC10-015 5 Baert, Dimitri BEL 1 vs 5 SLO  Brajkovic, Matej Approved -

10:45 session - round: L1
T NR D RTo Match
2 M10-098 7 Heiskanen, Aki FIN 7 vs 1 BEL  Dorissen, Robbie Approved -
3 M10-102 7 Spasov, Kristiyan BUL 1 vs 7 NOR  Wolff, Steffen Approved -
4 M10-103 7 Nydegger, Pascal SUI 7 vs 1 MNE  Scepanovic, Dragan Approved -
10 M10-106 7 Demsar, Matjaz SLO 5 vs 7 ITA  Nicoletti, Luca Approved -
9 M10-107 7 Sinkovec, Miha SLO 7 vs 2 LUX  Bartoccioni, Gregory Approved -
1 M10-111 7 Ekonomopoulos, Nikos GRE 7 vs 5 ESP  Gonzales, Jose Luis Approved -
8 M10-119 7 See, Huidji NED 6 vs 7 DEN  Larsen, Martin Approved -

12:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
8 M10-114 7 Alic, Moamar BIH 6 vs 7 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
4 M10-118 7 Cohen, Stephan FRA 7 vs 4 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
1 M10-122 7 Graff, Jo LUX 7 vs 5 SWE  Larsson, Tomas Approved -
3 M10-123 7 Ben-Simon, Moti ISR 3 vs 7 SVK  Polach, Jaroslav Approved -
2 M10-127 7 Bjelland, Malvin NOR 7 vs 5 ITA  Castriota, Mauro Approved -

12:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
18 WC10-017 5 Luton, Daniel GBR 3 vs 5 GBR  Read, Karl Approved -
15 WC10-018 5 Larsson, Henrik SWE 5 vs 0 GER  Schuler, Joachim Approved -
6 WC10-019 5 Karamatic, Eduard CRO 3 vs 5 GER  Volkmer, Tankred Approved -
10 WC10-020 5 Tahti, Jouni FIN 5 vs 2 BEL  Deklerck, Kurt Approved -
7 WC10-021 5 Dinsmore, Fred IRL 5 vs 3 ESP  Rider, Israel Approved -
14 WC10-022 5 Kapsimalis, Doykakis GRE 3 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -
11 WC10-023 5 Southern, Tony GBR 5 vs 0 NOR  Bendiksen, Kenneth Approved -
17 WC10-024 5 Brajkovic, Matej SLO 5 vs 4 AUT  Schranz, Emil Approved -

14:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
3 WS-113 75 Hofstatter, Gerda AUT 75 vs 54 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
12 WS-114 75 Wesolowska, Katarzyna POL 38 vs 75 GER  Wagner, Anja Approved -
16 WS-115 75 Furberg, Louise NED 63 vs 75 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
5 WS-116 75 Jensen, Katrine DEN 55 vs 75 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
8 MS-233 125 Stepanov, Konstantin RUS 24 vs 125 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
4 MS-234 125 He, Mario AUT 70 vs 125 NED  See, Huidji Approved -
2 MS-235 125 Alcaide, David ESP 125 vs 80 GER  Blacklaw, John Approved -
1 MS-236 125 Roschkowsky, Andreas GER 118 vs 125 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

16:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
16 WC10-033 5 Duffy, Matt GBR 5 vs 4 AUT  Schranz, Emil Approved -
12 WC10-040 5 Baert, Dimitri BEL 5 vs 3 GBR  Luton, Daniel Approved -

16:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
4 WS-117 75 Hofstatter, Gerda AUT 75 vs 48 GER  Wagner, Anja Approved -
2 WS-118 75 Orfanidou, Kynthia NED 47 vs 75 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 MS-237 125 Koshovyi, Artem UKR 125 vs 43 NED  See, Huidji Approved -
3 MS-238 125 Alcaide, David ESP 125 vs 59 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

18:30 session - round: F
T NR D RTo Match
3 WS-119 75 Hofstatter, Gerda AUT 19 vs 75 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
1 MS-239 125 Koshovyi, Artem UKR 3 vs 125 ESP  Alcaide, David Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament