Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2010 - MWWC - Zagreb - Croatia

Fri, 19 - March - 2010
 Select time session:     all times    09:00    11:30    13:30    15:30    17:15    19:00    20:45    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
13 WS-097 75 Karadag, Handan TUR 75 vs 59 SUI  Fleckenstein, Jennifer Approved -
21 WS-098 75 Christiansen, Martine NOR 75 vs 64 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
15 WS-099 75 Pizzinat, Delphine FRA 75 vs 58 RUS  Levina, Olga Approved -
4 WS-100 75 Kokten, Sinem TUR 43 vs 75 ESP  Matas, Amalia Approved -
8 WS-101 75 Wesolowska, Katarzyna POL 75 vs 32 CRO  Antonijevic, Zrinka Approved -
17 WS-102 75 Rademakers, Tamara NED 49 vs 75 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
23 WS-103 75 Bemmel-van, Tessa SUI 73 vs 75 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
18 WS-104 75 Jentschura, Ina GER 75 vs 15 NOR  Helvik, Ine Approved -
6 MS-193 125 Roschkowsky, Andreas GER 125 vs 13 NOR  Schjetne, Mats Approved -
5 MS-194 125 Cohen, Stephan FRA 125 vs 70 POL  Skowerski, Karol Approved -
9 MS-195 125 Keller, Jan DEN 125 vs 100 NOR  Mindreboe, Kristoffer Approved -
10 MS-196 125 Monaco, Michele ITA 107 vs 125 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
11 MS-197 125 Halamka, Dominik CZE 31 vs 125 GER  Blacklaw, John Approved -
7 MS-198 125 Heiskanen, Aki FIN 125 vs 95 FIN  Makkonen, Petri Approved -
22 MS-199 125 Gmach, Ben ISR 19 vs 125 SWE  Chawki, Jim Approved -
1 MS-200 125 Alcaide, David ESP 125 vs 0 NED  Feijen, Niels Approved -
16 MS-201 125 Polach, Jaroslav HUN 13 vs 125 SRB  Tot, Sandor Approved -
3 MS-202 125 Krenek, Lukas CZE 125 vs 80 CRO  Primic, Bozo Approved -
19 MS-203 125 Hajdovsky, Marek CZE 125 vs 94 FIN  Virtanen, Valtteri Approved -
12 MS-204 125 He, Mario AUT 125 vs 33 ITA  De Falco, Vittorio Approved -
14 MS-205 125 Svilar, Zoran SRB 52 vs 125 NED  See, Huidji Approved -
2 MS-206 125 Graff, Jo LUX 101 vs 125 CRO  Sudic, Robert Approved -
20 MS-207 125 Ekonomopoulos, Nikos GRE 125 vs 38 EST  Grabe, Denis Approved -
24 MS-208 125 Plishkin, Egor RUS 31 vs 125 DEN  Thygesen, Kasper Approved -

11:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
5 WS-105 75 Hofstatter, Gerda AUT 75 vs 50 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
20 WS-106 75 Hubrtova, Veronika SUI 75 vs 68 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
8 WS-107 75 Majirina, Anna RUS 73 vs 75 POL  Wesolowska, Katarzyna Approved -
17 WS-108 75 Wagner, Anja GER 75 vs 59 ESP  Matas, Amalia Approved -
24 WS-109 75 Furberg, Louise SWE 75 vs 46 FRA  Pizzinat, Delphine Approved -
18 WS-110 75 Orfanidou, Kynthia NED 75 vs 61 TUR  Karadag, Handan Approved -
22 WS-111 75 Jensen, Katrine DEN 75 vs 40 GER  Jentschura, Ina Approved -
2 WS-112 75 Ouschan, Jasmin AUT 75 vs 2 NOR  Christiansen, Martine Approved -

11:30 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
13 MS-209 125 Kempter, Martin AUT 125 vs 78 FIN  Heiskanen, Aki Approved -
12 MS-210 125 Stepanov, Konstantin RUS 125 vs 47 CZE  Krenek, Lukas Approved -
14 MS-211 125 Juva, Markus FIN 125 vs 113 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
15 MS-212 125 Koshovyi, Artem UKR 125 vs 94 DEN  Keller, Jan Approved -
16 MS-213 125 Ouschan, Albin AUT 94 vs 125 AUT  He, Mario Approved -
23 MS-214 125 Erculj, Matjaz SLO 53 vs 125 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
9 MS-215 125 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 87 vs 125 NED  See, Huidji Approved -
3 MS-216 125 Gerwen, Andreas SWE 74 vs 125 CRO  Sudic, Robert Approved -
21 MS-217 125 Babica, Radoslaw POL 50 vs 125 FRA  Cohen, Stephan Approved -
6 MS-218 125 Kazaqi, Aleksandros GRE 53 vs 125 ESP  Alcaide, David Approved -
7 MS-219 125 Souquet, Ralf GER 108 vs 125 GER  Blacklaw, John Approved -
10 MS-220 125 Jentsch, Dominic HUN 125 vs 33 SRB  Tot, Sandor Approved -
19 MS-221 125 Nikitin, Sergey RUS 102 vs 125 SWE  Chawki, Jim Approved -
11 MS-222 125 Muratore, Bruno ITA 4 vs 125 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
4 MS-223 125 Kristiansen, Vegar NOR 125 vs 39 DEN  Thygesen, Kasper Approved -
1 MS-224 125 Chinahov, Ruslan RUS 0 vs 125 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

13:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
5 W10-002 6 Fleckenstein, Jennifer SUI 6 vs 4 HUN  Vekony, Ildiko Approved -
9 W10-003 6 Vaquer, Cristina ESP 1 vs 6 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
12 W10-004 6 De Smul, Romina BEL 4 vs 6 TNC  Anil, Emete Approved -
20 W10-006 6 Hubrtova, Veronika CZE 6 vs 5 ESP  Matas, Amalia Approved -
17 W10-007 6 Muster, Masa SLO 4 vs 6 CRO  Dodig, Vesna Approved -
19 W10-010 6 Galantini, Elisa ITA 2 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
10 W10-011 6 Antonijevic, Zrinka CRO 6 vs 2 NED  Bemmel-van, Tessa Approved -
15 W10-014 6 Wagner, Anja GER 5 vs 6 TUR  Kokten, Sinem Approved -
11 W10-015 6 Gaudino, Silvia ITA 4 vs 6 FRA  Pizzinat, Delphine Approved -
18 W10-018 6 Orfanidou, Kynthia NED 6 vs 4 UKR  Yevseyenko, Yuliya Approved -
2 W10-019 6 Mlejnkova, Marketa CZE 4 vs 6 CRO  Gugic, Ana Approved -
16 W10-022 6 Boelman, Rena NED 5 vs 6 SWE  Benjamin, Helena Approved -

13:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
13 MS-225 125 Kempter, Martin AUT 101 vs 125 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
14 MS-226 125 Juva, Markus FIN 26 vs 125 UKR  Koshovyi, Artem Approved -
1 MS-227 125 He, Mario AUT 125 vs 111 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
4 MS-228 125 See, Huidji NED 125 vs 112 CRO  Sudic, Robert Approved -
6 MS-229 125 Cohen, Stephan FRA 58 vs 125 ESP  Alcaide, David Approved -
7 MS-230 125 Blacklaw, John GER 125 vs 73 GER  Jentsch, Dominic Approved -
8 MS-231 125 Chawki, Jim SWE 114 vs 125 GER  Roschkowsky, Andreas Approved -
3 MS-232 125 Kristiansen, Vegar NOR 28 vs 125 NED  Berg-van-den, Nick Approved -

15:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
3 M10-002 7 Nikitin, Sergey RUS 7 vs 3 GRE  Koukiadakis, Andreas Approved -
5 M10-003 7 Heiskanen, Aki FIN 4 vs 7 FIN  Makkonen, Petri Approved -
19 M10-004 7 Dorissen, Robbie BEL 3 vs 7 EST  Grabe, Denis Approved -
12 M10-006 7 Louka, George CYP 3 vs 7 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
21 M10-007 7 Leisen, Steve LUX 7 vs 6 BEL  Das, Serge Approved -
20 M10-010 7 Hajdovsky, Marek CZE 7 vs 3 FRA  Chen, Eric Approved -
10 M10-011 7 Muratore, Bruno ITA 7 vs 2 BUL  Spasov, Kristiyan Approved -
8 M10-012 7 Juva, Markus FIN 7 vs 3 NOR  Wolff, Steffen Approved -
22 M10-013 7 Svilar, Zoran SRB 7 vs 3 SUI  Nydegger, Pascal Approved -
23 M10-014 7 Petrov, Panicos CYP 7 vs 1 MNE  Scepanovic, Dragan Approved -
24 M10-015 7 Altur, Onuc TNC 2 vs 7 SLO  Erculj, Matjaz Approved -
9 W10-023 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 1 ESP  Lopez, Silvia Approved -
4 W10-026 6 Naverschnig, Sabrina AUT 6 vs 4 NOR  Christiansen, Martine Approved -
16 W10-027 6 Toth, Bernadett HUN 6 vs 4 RUS  Levina, Olga Approved -
2 W10-030 6 Jensen, Katrine DEN 6 vs 2 NOR  Helvik, Ine Approved -
1 W10-031 6 von Rohr, Claudia SUI 3 vs 6 GER  Jentschura, Ina Approved -

17:15 session - round: 1
T NR D RTo Match
18 M10-018 7 Virtanen, Valtteri FIN 7 vs 1 LUX  Baum, Daniel Approved -
10 M10-019 7 Lotfy, Bahram DEN 7 vs 1 SLO  Demsar, Matjaz Approved -
11 M10-020 7 Nicoletti, Luca ITA 6 vs 7 RUS  Plishkin, Egor Approved -
12 M10-021 7 Sinkovec, Miha SLO 4 vs 7 BEL  Budo, Pascal Approved -
13 M10-022 7 Bartoccioni, Gregory LUX 6 vs 7 UKR  Novosad, Evgen Approved -
1 M10-023 7 Facquet, Vincent FRA 7 vs 4 GER  Ottermann, Nicolas Approved -
3 M10-026 7 Stepanov, Konstantin RUS 3 vs 7 POR  Gama, Manuel Approved -
14 M10-027 7 Doroslovac, Rado SLO 1 vs 7 BUL  Kemilev, Nikola Approved -
23 M10-029 7 Sanchez Ruiz, Francisco ESP 7 vs 2 GRE  Ekonomopoulos, Nikos Approved -
24 M10-030 7 Bakai, Vilmos HUN 7 vs 1 ESP  Gonzales, Jose Luis Approved -
6 M10-031 7 Radomski, Aleksander MAC 2 vs 7 DEN  Keller, Jan Approved -
7 M10-034 7 Blacklaw, John GER 7 vs 1 SUI  Hofmann, Jan Approved -
15 M10-035 7 Alic, Moamar BIH 1 vs 7 GER  Souquet, Ralf Approved -
9 M10-036 7 Agics, Laszlo HUN 7 vs 4 NOR  Kristiansen, Vegar Approved -
17 M10-038 7 Zalman, David CZE 6 vs 7 POL  Skowerski, Karol Approved -
5 M10-039 7 Gmach, Ben ISR 5 vs 7 CRO  Susic, Tomislav Approved -

19:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
1 M10-042 7 Osborne, Craig GBR 4 vs 7 SWE  Chawki, Jim Approved -
17 M10-043 7 Cohen, Stephan FRA 3 vs 7 CZE  Krenek, Lukas Approved -
16 M10-044 7 Halamka, Dominik CZE 7 vs 2 TNC  Borankan, Huseyin Approved -
15 M10-045 7 See, Huidji NED 5 vs 7 GRE  Kazaqi, Aleksandros Approved -
14 M10-046 7 Feijen, Niels NED 7 vs 4 DEN  Larsen, Martin Approved -
13 M10-047 7 Kostic, Igor MNE 5 vs 7 BIH  Kozaric, Slaven Approved -
2 M10-050 7 Kutlesa, Luka CRO 6 vs 7 TUR  Yuksel, Sina Approved -
12 M10-051 7 Ouschan, Albin AUT 7 vs 2 LUX  Graff, Jo Approved -
11 M10-052 7 Larsson, Tomas SWE 5 vs 7 ITA  Monaco, Michele Approved -
10 M10-053 7 He, Mario AUT 7 vs 3 ISR  Ben-Simon, Moti Approved -
9 M10-054 7 Polach, Jaroslav SVK 3 vs 7 CRO  Lisnic, Marko Approved -
8 M10-055 7 Babica, Radoslaw POL 7 vs 2 AUT  Lechner, Maximillian Approved -
7 M10-058 7 Chamat, Marcus SWE 7 vs 5 SUI  Specchia, Sascha Approved -
3 M10-059 7 Sustic, Ante CRO 4 vs 7 DEN  Thygesen, Kasper Approved -
6 M10-061 7 Roschkowsky, Andreas GER 7 vs 2 NOR  Bjelland, Malvin Approved -
5 M10-062 7 Castriota, Mauro ITA 5 vs 7 BEL  Bruynooghe, Noell Approved -
4 M10-063 7 Koshovyi, Artem UKR 7 vs 3 TNC  Eren, Timur Vahit Approved -

19:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
18 W10-033 6 Hofstatter, Gerda AUT 6 vs 1 SUI  Fleckenstein, Jennifer Approved -

20:45 session - round: W1
T NR D RTo Match
23 W10-034 6 Gradisnik, Ana SLO 6 vs 3 TNC  Anil, Emete Approved -
3 W10-035 6 Furberg, Louise SWE 6 vs 0 CZE  Hubrtova, Veronika Approved -
14 W10-036 6 Dodig, Vesna CRO 1 vs 6 FIN  Poikkijoki, Marika Approved -
11 W10-037 6 Wesolowska, Katarzyna POL 3 vs 6 SWE  Roos, Caroline Approved -
13 W10-038 6 Antonijevic, Zrinka CRO 4 vs 6 RUS  Majirina, Anna Approved -
22 W10-039 6 Karadag, Handan TUR 1 vs 6 TUR  Kokten, Sinem Approved -
19 W10-040 6 Pizzinat, Delphine FRA 6 vs 2 CZE  Kaslova, Hana Approved -
2 W10-041 6 Venhodova, Vladimira NED 4 vs 6 NED  Orfanidou, Kynthia Approved -
12 W10-042 6 Gugic, Ana CRO 1 vs 6 NED  Rademakers, Tamara Approved -
4 W10-043 6 Margeta, Monica SWE 6 vs 2 SWE  Benjamin, Helena Approved -
10 W10-044 6 Kjorsvik, Line NOR 6 vs 0 ISR  Dobronsky, Osnat Approved -
9 W10-045 6 Faroux, Christelle FRA 4 vs 6 AUT  Naverschnig, Sabrina Approved -
8 W10-046 6 Toth, Bernadett HUN 1 vs 6 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
6 W10-047 6 Saaranen, Riikka FIN 1 vs 6 DEN  Jensen, Katrine Approved -
5 W10-048 6 Jentschura, Ina GER 6 vs 0 UKR  Nagorna, Viktoria Approved -
15 M10-065 7 Klobucnik, Milan SVK 4 vs 7 RUS  Nikitin, Sergey Approved -
20 M10-066 7 Makkonen, Petri FIN 7 vs 3 EST  Grabe, Denis Approved -
1 M10-067 7 Zvi, Zion ISR 7 vs 3 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
17 M10-068 7 Leisen, Steve LUX 0 vs 7 NED  Berg-van-den, Nick Approved -
7 M10-069 7 Mavroulias, George GRE 6 vs 7 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
16 M10-070 7 Muratore, Bruno ITA 7 vs 0 FIN  Juva, Markus Approved -
18 M10-071 7 Svilar, Zoran SRB 4 vs 7 CYP  Petrov, Panicos Approved -
21 M10-072 7 Erculj, Matjaz SLO 7 vs 3 ISR  Dobronsky, Dror Approved -
24 M10-073 7 Bezdan, Attila HUN 2 vs 7 FIN  Virtanen, Valtteri Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament