Matches - Draw and Results
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls   
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 8-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 6 Gangfløt, Emil-Andre  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 25.07 09:00 7 6 Jastrzab, Dominik  6 vs 3  Stensrod, Albert-Roman   -
003 25.07 09:00 18 6 Ebert, Clemens  6 vs 1  Pongers, Yannick   -
004 25.07 09:00 19 6 Musil, Tobias  6 vs 1  Ibrahimogullari, Yamac   -
005 25.07 09:00 20 6 Starkermann, Silvan  6 vs 1  Remez, Aliaksei   -
006 25.07 09:00 21 6 Jamorski, Oskar  6 vs 1  Tomecek, Milan   -
007 25.07 09:00 22 6 Rapcsak, Barnabas  6 vs 4  Ozkutayli, Efe   -
008 25.07 09:00 23 6 Paluyan, Mikita  6 vs 3  Hietamies, Sasu   -
009 25.07 09:00 24 6 Cipriani, Francesco  0 vs 6  Kovalerchik, Arsenii  -
010 25.07 09:00 8 6 Kural, Szymon  6 vs 0  Kasabov, Aleksandar   -
011 25.07 10:45 12 6 Sokolov, Egor  3 vs 6  Gulic, Mario  -
012 25.07 10:45 21 6 Skorokhodov, Dmytro  6 vs 2  Baetscher, Levin   -
013 25.07 10:45 18 6 Astl, Simon  6 vs 4  Montanari, Luca   -
014 25.07 10:45 1 6 Narvola, Jori  5 vs 6  Heel, Florian  -
015 25.07 10:45 20 6 Teittinen, Juho  4 vs 6  Arda, David  -
016 25.07 10:45 17 6 Kaci, Kledio  6 vs 2  van Berkel, Mika   -
017 - - - 6 Ozkebapci, Mehmet  0 vs 0 -  Walk-Over  -
018 25.07 10:45 22 6 Silantjevas, Jokubas  0 vs 6  Galic, Luka  -
019 25.07 10:45 9 6 Sini, Davide  6 vs 3  Haegmans, Sonny   -
020 25.07 10:45 15 6 Moroz, Mykola  3 vs 6  Laszkowski, Dennis  -
021 25.07 10:45 24 6 Kobets, Valentyn  6 vs 2  Mrazek, David   -
022 25.07 10:45 5 6 Piknjac. Ajdin  5 vs 6  Fortunski, Wiktor  -
023 25.07 10:45 2 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  6 vs 4  Gnadeberg, Karl   -
024 25.07 10:45 19 6 Kont, Sander  1 vs 6  Rudenko, Ivan  -
025 25.07 10:45 10 6 Adziarykha, Andrei  6 vs 5  Polieiko, Kirill   -
026 25.07 10:45 8 6 Sevastyanov, Arseni  3 vs 6  Kostic, Lazar  -
027 25.07 10:45 11 6 Mrva, Kristian  3 vs 6  Doerner, Yuma  -
028 25.07 10:45 23 6 Riegler, Julian  3 vs 6  Chernyshov, Aleksander  -
029 25.07 10:45 6 6 Sevgum, Seyhan  1 vs 6  Santos, Nuno  -
030 25.07 10:45 7 6 Tenk, Enrik  6 vs 2  Knuever, Mitchel   -
031 25.07 10:45 13 6 Dzuskaev, Andrei  6 vs 2  Trhlik, Adam   -
032 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Neuhausen, Moritz  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 26.07 09:00 1 6 Gangfløt, Emil-Andre  6 vs 4  Jastrzab, Dominik   -
034 26.07 10:45 15 6 Ebert, Clemens  1 vs 6  Musil, Tobias  -
035 26.07 10:45 16 6 Starkermann, Silvan  4 vs 6  Jamorski, Oskar  -
036 26.07 10:45 17 6 Rapcsak, Barnabas  2 vs 6  Paluyan, Mikita  -
037 26.07 10:45 2 6 Kovalerchik, Arsenii  6 vs 5  Kural, Szymon   -
038 26.07 10:45 18 6 Gulic, Mario  6 vs 2  Skorokhodov, Dmytro   -
039 26.07 10:45 19 6 Astl, Simon  3 vs 6  Heel, Florian  -
040 26.07 10:45 20 6 Arda, David  4 vs 6  Kaci, Kledio  -
041 26.07 10:45 3 6 Ozkebapci, Mehmet  6 vs 5  Galic, Luka   -
042 26.07 10:45 21 6 Sini, Davide  2 vs 6  Laszkowski, Dennis  -
043 26.07 10:45 24 6 Kobets, Valentyn  6 vs 3  Fortunski, Wiktor   -
044 26.07 10:45 22 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  6 vs 4  Rudenko, Ivan   -
045 26.07 10:45 23 6 Adziarykha, Andrei  6 vs 1  Kostic, Lazar   -
046 26.07 10:45 11 6 Doerner, Yuma  6 vs 1  Chernyshov, Aleksander   -
047 26.07 10:45 9 6 Santos, Nuno  5 vs 6  Tenk, Enrik  -
048 26.07 10:45 5 6 Dzuskaev, Andrei  6 vs 4  Neuhausen, Moritz   -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Stensrod, Albert-Roman  -
050 26.07 12:30 15 6 Pongers, Yannick  6 vs 1  Ibrahimogullari, Yamac   -
051 26.07 12:30 10 6 Remez, Aliaksei  6 vs 3  Tomecek, Milan   -
052 26.07 12:30 4 6 Ozkutayli, Efe  1 vs 6  Hietamies, Sasu  -
053 26.07 12:30 17 6 Cipriani, Francesco  4 vs 6  Kasabov, Aleksandar  -
054 26.07 12:30 14 6 Sokolov, Egor  6 vs 2  Baetscher, Levin   -
055 26.07 12:30 5 6 Montanari, Luca  6 vs 2  Narvola, Jori   -
056 26.07 12:30 13 6 Teittinen, Juho  3 vs 6  van Berkel, Mika  -
057 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Silantjevas, Jokubas  -
058 26.07 12:30 23 6 Haegmans, Sonny  1 vs 6  Moroz, Mykola  -
059 26.07 12:30 21 6 Mrazek, David  3 vs 6  Piknjac. Ajdin  -
060 26.07 12:30 24 6 Gnadeberg, Karl  6 vs 0  Kont, Sander   -
061 26.07 12:30 22 6 Polieiko, Kirill  2 vs 6  Sevastyanov, Arseni  -
062 26.07 12:30 19 6 Mrva, Kristian  6 vs 1  Riegler, Julian   -
063 26.07 12:30 16 6 Sevgum, Seyhan  5 vs 6  Knuever, Mitchel  -
064 - - - 6 Trhlik, Adam  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 26.07 14:15 4 6 Stensrod, Albert-Roman  2 vs 6  Neuhausen, Moritz  -
066 26.07 14:15 18 6 Pongers, Yannick  6 vs 3  Santos, Nuno   -
067 26.07 14:15 10 6 Remez, Aliaksei  5 vs 6  Chernyshov, Aleksander  -
068 26.07 14:15 17 6 Hietamies, Sasu  6 vs 4  Kostic, Lazar   -
069 26.07 14:15 9 6 Kasabov, Aleksandar  5 vs 6  Rudenko, Ivan  -
070 26.07 14:15 7 6 Sokolov, Egor  6 vs 3  Fortunski, Wiktor   -
071 26.07 14:15 19 6 Montanari, Luca  6 vs 4  Sini, Davide   -
072 26.07 14:15 1 6 van Berkel, Mika  6 vs 5  Galic, Luka   -
073 26.07 14:15 20 6 Silantjevas, Jokubas  3 vs 6  Arda, David  -
074 26.07 14:15 16 6 Moroz, Mykola  4 vs 6  Astl, Simon  -
075 26.07 14:15 21 6 Piknjac. Ajdin  6 vs 5  Skorokhodov, Dmytro   -
076 26.07 14:15 2 6 Gnadeberg, Karl  3 vs 6  Kural, Szymon  -
077 26.07 14:15 15 6 Sevastyanov, Arseni  6 vs 1  Rapcsak, Barnabas   -
078 26.07 14:15 5 6 Mrva, Kristian  6 vs 2  Starkermann, Silvan   -
079 26.07 14:15 23 6 Knuever, Mitchel  1 vs 6  Ebert, Clemens  -
080 26.07 14:15 24 6 Trhlik, Adam  0 vs 6  Jastrzab, Dominik  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 26.07 16:00 3 6 Gangfløt, Emil-Andre  6 vs 2  Hietamies, Sasu   -
082 26.07 16:00 7 6 Musil, Tobias  3 vs 6  Mrva, Kristian  -
083 26.07 16:00 10 6 Jamorski, Oskar  5 vs 6  Ebert, Clemens  -
084 26.07 16:00 12 6 Paluyan, Mikita  6 vs 5  Chernyshov, Aleksander   -
085 26.07 16:00 5 6 Kovalerchik, Arsenii  6 vs 1  Piknjac. Ajdin   -
086 26.07 16:00 20 6 Gulic, Mario  5 vs 6  Rudenko, Ivan  -
087 26.07 16:00 19 6 Heel, Florian  4 vs 6  Neuhausen, Moritz  -
088 26.07 16:00 18 6 Kaci, Kledio  4 vs 6  Jastrzab, Dominik  -
089 26.07 16:00 16 6 Ozkebapci, Mehmet  2 vs 6  Arda, David  -
090 26.07 16:00 9 6 Laszkowski, Dennis  5 vs 6  Sevastyanov, Arseni  -
091 26.07 16:00 13 6 Kobets, Valentyn  2 vs 6  Kural, Szymon  -
092 26.07 16:00 21 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  6 vs 2  Astl, Simon   -
093 26.07 16:00 22 6 Adziarykha, Andrei  6 vs 2  Montanari, Luca   -
094 26.07 16:00 23 6 Doerner, Yuma  6 vs 1  van Berkel, Mika   -
095 26.07 16:00 24 6 Tenk, Enrik  2 vs 6  Sokolov, Egor  -
096 26.07 16:00 1 6 Dzuskaev, Andrei  5 vs 6  Pongers, Yannick  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 27.07 14:00 3 6 Gangfløt, Emil-Andre  6 vs 2  Mrva, Kristian   -
098 27.07 14:00 11 6 Ebert, Clemens  1 vs 6  Paluyan, Mikita  -
099 27.07 14:00 19 6 Kovalerchik, Arsenii  6 vs 3  Rudenko, Ivan   -
100 27.07 14:00 1 6 Neuhausen, Moritz  1 vs 6  Jastrzab, Dominik  -
101 27.07 14:00 7 6 Arda, David  3 vs 6  Sevastyanov, Arseni  -
102 27.07 14:00 13 6 Kural, Szymon  6 vs 0  Hansen, Jonas-Kvalsund   -
103 27.07 14:00 18 6 Adziarykha, Andrei  6 vs 5  Doerner, Yuma   -
104 27.07 14:00 22 6 Sokolov, Egor  5 vs 6  Pongers, Yannick  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 27.07 15:45 1 6 Gangfløt, Emil-Andre  2 vs 6  Paluyan, Mikita  -
106 27.07 15:45 6 6 Kovalerchik, Arsenii  2 vs 6  Jastrzab, Dominik  -
107 27.07 15:45 8 6 Sevastyanov, Arseni  2 vs 6  Kural, Szymon  -
108 27.07 15:45 13 6 Adziarykha, Andrei  6 vs 3  Pongers, Yannick   -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
109 27.07 17:30 1 6 Paluyan, Mikita  5 vs 6  Jastrzab, Dominik  -
110 27.07 17:30 5 6 Kural, Szymon  4 vs 6  Adziarykha, Andrei  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
111 27.07 19:15 2 6 Jastrzab, Dominik  6 vs 3  Adziarykha, Andrei   -