Matches - Draw and Results
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls   
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 WQ L2 LQ SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 23.07 15:00 5 7 Gronsten, Ragnar  7 vs 1  Hatloy, Eirik-Tonning   -
002 - - - 7 Soltys, Michal  0 vs 0 -  Walk-Over  -
003 23.07 15:00 2 7 Rudshavn, Ole-Kristian  7 vs 3  Trtovac, Haris   -
004 23.07 15:00 6 7 Froehlich, Christian  4 vs 7  Zhelev, Nikolay  -
005 23.07 15:00 7 7 Shopik, Uladzislau  7 vs 2  Vilches, Paul   -
006 23.07 15:00 8 7 Petljak, Tin  2 vs 7  Langstroem, Karo  -
007 23.07 15:00 23 7 Strom, Micke  7 vs 2  Perov, Semen   -
008 23.07 15:00 20 7 Spicha, Kamil  5 vs 7  Bonnelykke, Andreas-Steen  -
009 23.07 15:00 11 7 Anelli, Francesco  2 vs 7  Pongers, Quinten  -
010 - - - 7 Ozbay, Mehmet  0 vs 0 -  Walk-Over  -
011 23.07 15:00 1 7 Lentz, Christoffer  7 vs 0  Mota, Ricardo   -
012 23.07 15:00 3 7 Todorov, Daniel  7 vs 2  Boztuna, Salih   -
013 23.07 15:00 21 7 Krysztofik, Tomasz  7 vs 4  Grishin, Roman   -
014 23.07 15:00 18 7 Terzic, Faruk  3 vs 7  Souto, Jonas  -
015 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Wollschlaeger, Jacques  -
016 23.07 15:00 14 7 Shkudov, Dmitrii  7 vs 5  Thyde, Jeppe   -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 23.07 16:30 2 7 Alnar, Mustafa  7 vs 1  Gronsten, Ragnar   -
018 23.07 16:30 4 7 Soltys, Michal  1 vs 7  Stankiewicz, Adam  -
019 23.07 16:30 23 7 Divlev, Filip  5 vs 7  Rudshavn, Ole-Kristian  -
020 23.07 16:30 14 7 Zhelev, Nikolay  7 vs 5  Kaliaiev, Daniil   -
021 23.07 16:30 1 7 Gulik, Michael  4 vs 7  Shopik, Uladzislau  -
022 23.07 16:30 13 7 Langstroem, Karo  6 vs 7  Butschek, Manuel  -
023 23.07 16:30 5 7 Suoraniemi, Aatu  7 vs 1  Strom, Micke   -
024 23.07 16:30 16 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  7 vs 6  Sogular, Enis   -
025 23.07 18:00 23 7 Galic, Ivan  7 vs 6  Pongers, Quinten   -
026 23.07 18:00 10 7 Ozbay, Mehmet  1 vs 7  Bruennemann, Marcel  -
027 23.07 18:00 17 7 Portmann, Noah  1 vs 7  Lentz, Christoffer  -
028 23.07 18:00 1 7 Todorov, Daniel  3 vs 7  Virtaranta, Jere  -
029 23.07 18:00 21 7 Cidam, Dogukan  4 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -
030 23.07 18:00 15 7 Souto, Jonas  7 vs 1  Viitanen, William   -
031 23.07 18:00 2 7 Dohr, Niclas  7 vs 3  Wollschlaeger, Jacques   -
032 23.07 18:00 6 7 Shkudov, Dmitrii  7 vs 6  Pehlivanovic, Sanjin   -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 23.07 19:30 23 7 Hatloy, Eirik-Tonning  2 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
034 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Wollschlaeger, Jacques  -
035 23.07 19:30 21 7 Trtovac, Haris  7 vs 6  Viitanen, William   -
036 23.07 19:30 24 7 Froehlich, Christian  7 vs 1  Cidam, Dogukan   -
037 23.07 19:30 5 7 Vilches, Paul  7 vs 5  Todorov, Daniel   -
038 23.07 19:30 14 7 Petljak, Tin  7 vs 3  Portmann, Noah   -
039 23.07 19:30 1 7 Perov, Semen  7 vs 5  Ozbay, Mehmet   -
040 23.07 19:30 13 7 Spicha, Kamil  5 vs 7  Pongers, Quinten  -
041 23.07 19:30 17 7 Anelli, Francesco  3 vs 7  Sogular, Enis  -
042 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Strom, Micke  -
043 23.07 19:30 20 7 Mota, Ricardo  2 vs 7  Langstroem, Karo  -
044 23.07 19:30 4 7 Boztuna, Salih  4 vs 7  Gulik, Michael  -
045 23.07 19:30 7 7 Grishin, Roman  5 vs 7  Kaliaiev, Daniil  -
046 23.07 19:30 8 7 Terzic, Faruk  7 vs 1  Divlev, Filip   -
047 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Soltys, Michal  -
048 23.07 19:30 11 7 Thyde, Jeppe  7 vs 3  Gronsten, Ragnar   -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 24.07 09:00 6 7 Alnar, Mustafa  7 vs 3  Stankiewicz, Adam   -
050 24.07 09:00 5 7 Rudshavn, Ole-Kristian  7 vs 4  Zhelev, Nikolay   -
051 24.07 09:00 7 7 Shopik, Uladzislau  7 vs 4  Butschek, Manuel   -
052 24.07 09:00 23 7 Suoraniemi, Aatu  7 vs 6  Bonnelykke, Andreas-Steen   -
053 24.07 09:00 8 7 Galic, Ivan  4 vs 7  Bruennemann, Marcel  -
054 24.07 09:00 21 7 Lentz, Christoffer  7 vs 3  Virtaranta, Jere   -
055 24.07 09:00 3 7 Krysztofik, Tomasz  4 vs 7  Souto, Jonas  -
056 24.07 09:00 17 7 Dohr, Niclas  6 vs 7  Shkudov, Dmitrii  -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 24.07 09:00 1 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 5  Wollschlaeger, Jacques   -
058 24.07 09:00 11 7 Trtovac, Haris  1 vs 7  Froehlich, Christian  -
059 24.07 09:00 14 7 Vilches, Paul  5 vs 7  Petljak, Tin  -
060 24.07 09:00 16 7 Perov, Semen  3 vs 7  Pongers, Quinten  -
061 24.07 09:00 19 7 Sogular, Enis  3 vs 7  Strom, Micke  -
062 24.07 09:00 18 7 Langstroem, Karo  7 vs 3  Gulik, Michael   -
063 24.07 09:00 13 7 Kaliaiev, Daniil  5 vs 7  Terzic, Faruk  -
064 24.07 09:00 10 7 Soltys, Michal  6 vs 7  Thyde, Jeppe  -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 24.07 10:30 23 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 3  Bonnelykke, Andreas-Steen   -
066 24.07 10:30 6 7 Froehlich, Christian  7 vs 4  Butschek, Manuel   -
067 24.07 10:30 5 7 Petljak, Tin  7 vs 4  Zhelev, Nikolay   -
068 24.07 10:30 10 7 Pongers, Quinten  7 vs 1  Stankiewicz, Adam   -
069 24.07 10:30 13 7 Strom, Micke  7 vs 6  Dohr, Niclas   -
070 24.07 10:30 7 7 Langstroem, Karo  5 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -
071 24.07 10:30 17 7 Terzic, Faruk  4 vs 7  Virtaranta, Jere  -
072 24.07 10:30 20 7 Thyde, Jeppe  7 vs 3  Galic, Ivan   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 25.07 15:00 3 7 Alnar, Mustafa  0 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
074 25.07 15:00 7 7 Rudshavn, Ole-Kristian  7 vs 4  Virtaranta, Jere   -
075 25.07 15:00 19 7 Shopik, Uladzislau  6 vs 7  Thyde, Jeppe  -
076 25.07 15:00 10 7 Suoraniemi, Aatu  4 vs 7  Petljak, Tin  -
077 25.07 15:00 14 7 Bruennemann, Marcel  6 vs 7  Strom, Micke  -
078 25.07 15:00 18 7 Lentz, Christoffer  7 vs 3  Pongers, Quinten   -
079 25.07 15:00 4 7 Souto, Jonas  7 vs 4  Froehlich, Christian   -
080 25.07 15:00 11 7 Shkudov, Dmitrii  6 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 25.07 16:30 5 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 5  Rudshavn, Ole-Kristian   -
082 25.07 16:30 10 7 Thyde, Jeppe  6 vs 7  Petljak, Tin  -
083 25.07 16:30 1 7 Strom, Micke  1 vs 7  Lentz, Christoffer  -
084 25.07 16:30 7 7 Souto, Jonas  7 vs 1  Krysztofik, Tomasz   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
085 25.07 18:00 7 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 0  Petljak, Tin   -
086 25.07 18:00 3 7 Lentz, Christoffer  3 vs 7  Souto, Jonas  -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
087 25.07 19:30 2 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 3  Souto, Jonas   -