Matches - Draw and Results EC - 2019 - JPT-G - Veldhoven - Netherlands

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls   
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1
All 1 WQ L1 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = In Progress


Girls Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Russia  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  01 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  01 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-002 24.07 17:30 0 2 Poland  2 vs 0  Ukraine   -
  02 24.07 17:30 22 5 Polczynska, Weronika  5 vs 2  Kaliaieva, Maryna   -
  02 24.07 17:30 23 6 Switala, Bogna  6 vs 5  Vinokurova, Polina   -
  02 24.07 17:30 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-003 - - 0 2 Germany  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  03 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  03 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  03 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-004 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Belarus  -
  04 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  04 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  04 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-005 - - 0 2 Norway  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  05 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  05 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  05 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-006 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  North Cyprus  -
  06 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  06 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  06 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-007 - - 0 2 Austria  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  07 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  07 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  07 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-008 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Netherlands  -
  08 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  08 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  08 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 26.07 20:00 0 2 Russia  2 vs 0  Poland   -
  09 26.07 20:00 12 5 Guleikova, Aleksandra  5 vs 1  Switala, Bogna   -
  09 26.07 20:00 13 6 Pozdeeva, Iuliia  6 vs 1  Polczynska, Weronika   -
  09 26.07 20:00 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-010 26.07 20:00 0 2 Germany  1 vs 2  Belarus  -
  10 26.07 20:00 22 5 Heine, Vivien  5 vs 3  Karnei, Aliaksandra   -
  10 26.07 20:00 23 6 Boehmer, Chiara  4 vs 6  Murha, Milena  -
  10 26.07 20:00 16 1 Germany  3 vs 4  Belarus  -
Match-011 26.07 20:00 0 2 Norway  2 vs 1  North Cyprus   -
  11 26.07 20:00 19 5 Torvund, Nina  3 vs 5  Ghaffari, Alara  -
  11 26.07 20:00 20 6 Flage, Astrid-Eiken  6 vs 3  Yazganankan, Sevimsu   -
  11 26.07 20:00 0 1 Norway  2 vs 0  North Cyprus   -
Match-012 26.07 20:00 0 2 Austria  2 vs 0  Netherlands   -
  12 26.07 20:00 18 5 Riegler, Anna  5 vs 4  Pijpers, Lynn   -
  12 26.07 20:00 17 6 Primus, Lena  6 vs 2  Schuurman, Jolien   -
  12 26.07 20:00 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Ukraine  -
  13 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  13 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  13 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-014 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0 -  Walk-Over  -
  14 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  14 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  14 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-015 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0 -  Walk-Over  -
  15 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  15 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  15 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-016 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0 -  Walk-Over  -
  16 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  16 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  16 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 28.07 17:00 0 2 Ukraine  2 vs 1  Netherlands   -
  17 28.07 17:00 2 5 Kaliaieva, Maryna  5 vs 4  Verharen, Tara   -
  17 28.07 17:00 9 6 Vinokurova, Polina  4 vs 6  Rademakers, Megan  -
  17 28.07 17:00 3 1 Ukraine  3 vs 0  Netherlands   -
Match-018 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  North Cyprus  -
  18 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  18 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  18 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-019 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Germany  -
  19 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  19 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  19 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-020 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Poland  -
  20 - - 0 5   - 0 vs 0 -   -
  20 - - 0 6   - 0 vs 0 -   -
  20 - - 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Quarter Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 28.07 18:30 0 2 Russia  2 vs 0  Ukraine   -
  21 28.07 18:30 18 5 Trushevskaia, Valeriia  5 vs 2  Kaliaieva, Maryna   -
  21 28.07 18:30 17 6 Guleikova, Aleksandra  6 vs 3  Vinokurova, Polina   -
  21 28.07 18:30 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-022 28.07 18:30 0 2 Belarus  1 vs 2  Poland  -
  22 28.07 18:30 21 5 Karnei, Aliaksandra  5 vs 0  Polczynska, Weronika   -
  22 28.07 18:30 22 6 Murha, Milena  4 vs 6  Switala, Bogna  -
  22 28.07 18:30 22 1 Belarus  2 vs 3  Poland  -
Match-023 28.07 18:30 0 2 Norway  2 vs 1  Germany   -
  23 28.07 18:30 23 5 Torvund, Nina  5 vs 4  Gabriel, Natalia   -
  23 28.07 18:30 24 6 Flage, Astrid-Eiken  3 vs 6  Heine, Vivien  -
  23 28.07 18:30 23 1 Norway  4 vs 1  Germany  -
Match-024 28.07 18:30 0 2 Austria  2 vs 0  North Cyprus   -
  24 28.07 18:30 19 5 Riegler, Anna  5 vs 3  Ghaffari, Alara   -
  24 28.07 18:30 20 6 Primus, Lena  6 vs 4  Yazganankan, Sevimsu   -
  24 28.07 18:30 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 29.07 14:30 0 2 Russia  2 vs 0  Poland   -
  25 29.07 14:30 16 5 Guleikova, Aleksandra  5 vs 2  Polczynska, Weronika   -
  25 29.07 14:30 17 6 Trushevskaia, Valeriia  6 vs 4  Switala, Bogna   -
  25 29.07 14:30 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-026 29.07 14:30 0 2 Norway  2 vs 1  Austria   -
  26 29.07 14:30 24 5 Torvund, Nina  3 vs 5  Riegler, Anna  -
  26 29.07 14:30 23 6 Flage, Astrid-Eiken  6 vs 0  Primus, Lena   -
  26 29.07 14:30 22 1 Norway  3 vs 1  Austria  -

Girls Teams Stage :  1 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 29.07 16:30 0 2 Russia  2 vs 0  Norway   -
  27 29.07 16:30 10 5 Guleikova, Aleksandra  5 vs 2  Torvund, Nina   -
  27 29.07 16:30 12 6 Trushevskaia, Valeriia  6 vs 1  Flage, Astrid-Eiken   -
  27 29.07 16:30 0 1   - 0 vs 0 -   -

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...