Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls   
 Ladies   
 Men 
 Seniors 
 Under 17 
 Under 19 
 Under 23       
 Wheelchair     
 Women 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 28.07 12:00 46 9 Labutis, Pijus  9 vs 1  Vyvey, Dylan   -
002 28.07 12:00 21 9 Patsura, Vitaliy  9 vs 2  Oksala, Nooa   -
003 28.07 12:00 40 9 Da Costa, Tony  6 vs 9  Santos, Samuel  -
004 28.07 12:00 25 9 Saetre, Matias  9 vs 7  Burcu, Aykin   -
005 28.07 12:00 5 9 Ledoux, Cyriel  9 vs 3  Oksala, Jouka   -
006 28.07 12:00 19 9 Pecelj, Aleksa  9 vs 5  Schiller, Kevin   -
007 28.07 12:00 26 9 Magi, Mark  9 vs 3  Schmitt, Johannes   -
008 28.07 12:00 45 9 Valchev, Mario  9 vs 6  Haegmans, Joey   -
009 28.07 12:00 49 9 Sanlisoy, Osman  9 vs 7  Jemeljanovs, Vadims   -
010 28.07 12:00 28 9 Lang, Daniel  9 vs 5  Alacam, Bilge   -
011 28.07 12:00 50 9 Andersson, Lukas  4 vs 9  Spasov, Spasian  -
012 28.07 12:00 38 9 Dudanets, Maksim  9 vs 3  Cupkovic, Dejan   -
013 28.07 12:00 8 9 Tiklev, Diliyan  9 vs 8  Kupper, Sandro   -
014 28.07 12:00 56 9 Todic, Adrijan  5 vs 9  Safiullin, Marsel  -
015 28.07 12:00 37 9 Resch, Daniel  4 vs 9  Huber, Stefan  -
016 28.07 12:00 1 9 Degirmenci, Samet  3 vs 9  Matikainen, Casper  -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 28.07 20:00 11 9 Labutis, Pijus  6 vs 9  Patsura, Vitaliy  -
018 28.07 20:00 37 9 Santos, Samuel  9 vs 6  Saetre, Matias   -
019 28.07 20:00 35 9 Ledoux, Cyriel  9 vs 6  Pecelj, Aleksa   -
020 28.07 20:00 4 9 Magi, Mark  9 vs 5  Valchev, Mario   -
021 28.07 20:00 7 9 Sanlisoy, Osman  7 vs 9  Lang, Daniel  -
022 28.07 20:00 5 9 Spasov, Spasian  9 vs 3  Dudanets, Maksim   -
023 28.07 20:00 2 9 Tiklev, Diliyan  5 vs 9  Safiullin, Marsel  -
024 28.07 20:00 57 9 Huber, Stefan  8 vs 9  Matikainen, Casper  -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
025 29.07 10:00 39 9 Vyvey, Dylan  7 vs 9  Oksala, Nooa  -
026 29.07 10:00 42 9 Da Costa, Tony  9 vs 5  Burcu, Aykin   -
027 29.07 10:00 41 9 Oksala, Jouka  5 vs 9  Schiller, Kevin  -
028 29.07 10:00 28 9 Schmitt, Johannes  9 vs 4  Haegmans, Joey   -
029 29.07 10:00 19 9 Jemeljanovs, Vadims  5 vs 9  Alacam, Bilge  -
030 29.07 10:00 30 9 Andersson, Lukas  9 vs 5  Cupkovic, Dejan   -
031 29.07 10:00 58 9 Kupper, Sandro  9 vs 8  Todic, Adrijan   -
032 29.07 10:00 6 9 Resch, Daniel  9 vs 8  Degirmenci, Samet   -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 30.07 11:00 32 9 Oksala, Nooa  5 vs 9  Huber, Stefan  -
034 30.07 11:00 24 9 Da Costa, Tony  9 vs 3  Tiklev, Diliyan   -
035 30.07 11:00 1 9 Schiller, Kevin  9 vs 1  Dudanets, Maksim   -
036 30.07 11:00 41 9 Schmitt, Johannes  9 vs 5  Sanlisoy, Osman   -
037 30.07 11:00 44 9 Alacam, Bilge  7 vs 9  Valchev, Mario  -
038 30.07 11:00 5 9 Andersson, Lukas  8 vs 9  Pecelj, Aleksa  -
039 30.07 11:00 50 9 Kupper, Sandro  1 vs 9  Saetre, Matias  -
040 30.07 11:00 51 9 Resch, Daniel  6 vs 9  Labutis, Pijus  -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
041 30.07 13:00 17 9 Patsura, Vitaliy  5 vs 9  Santos, Samuel  -
042 30.07 13:00 32 9 Ledoux, Cyriel  6 vs 9  Magi, Mark  -
043 30.07 13:00 51 9 Lang, Daniel  5 vs 9  Spasov, Spasian  -
044 30.07 13:00 48 9 Safiullin, Marsel  3 vs 9  Matikainen, Casper  -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
045 30.07 15:00 12 9 Huber, Stefan  9 vs 3  Da Costa, Tony   -
046 30.07 15:00 17 9 Schiller, Kevin  9 vs 6  Schmitt, Johannes   -
047 30.07 15:00 36 9 Valchev, Mario  7 vs 9  Pecelj, Aleksa  -
048 30.07 15:00 42 9 Saetre, Matias  9 vs 8  Labutis, Pijus   -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 31.07 09:30 36 9 Huber, Stefan  9 vs 4  Ledoux, Cyriel   -
050 31.07 09:30 14 9 Schiller, Kevin  1 vs 9  Patsura, Vitaliy  -
051 31.07 09:30 23 9 Pecelj, Aleksa  4 vs 9  Safiullin, Marsel  -
052 31.07 09:30 49 9 Saetre, Matias  9 vs 8  Lang, Daniel   -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
053 31.07 11:30 23 9 Santos, Samuel  9 vs 8  Safiullin, Marsel   -
054 31.07 11:30 38 9 Magi, Mark  9 vs 8  Huber, Stefan   -
055 31.07 11:30 41 9 Spasov, Spasian  4 vs 9  Patsura, Vitaliy  -
056 31.07 11:30 43 9 Matikainen, Casper  9 vs 2  Saetre, Matias   -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 31.07 14:00 24 9 Santos, Samuel  9 vs 8  Magi, Mark   -
058 31.07 14:00 5 9 Patsura, Vitaliy  9 vs 8  Matikainen, Casper   -

U23 - Youth 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  9 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
059 31.07 16:00 5 9 Santos, Samuel  8 vs 9  Patsura, Vitaliy  -