Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls   
 Ladies   
 Men 
 Seniors 
 Under 17 
 Under 19 
 Under 23       
 Wheelchair     
 Women 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Girls Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 23.07 10:00 0 2 Netherlands  2 vs 0  Turkey   -
  01 23.07 10:00 53 5 Rademakers, Megan  5 vs 2  Gol, Dilara   -
  01 23.07 10:00 44 6 Pijpers, Lynn  6 vs 1  Ay, Zeynep-Beyza   -
  01 23.07 10:00 - 1 Netherlands  0 vs 0  Turkey   -
Match-002 23.07 10:00 0 2 Norway  2 vs 1  Germany   -
  02 23.07 10:00 46 5 Torvund, Nina  5 vs 4  Gunduz, Nathalia   -
  02 23.07 10:00 51 6 Flage, Astrid-Eiken  2 vs 6  Brummer, Alina  -
  02 23.07 10:00 - 1 Norway  1 vs 0  Germany   -
Match-003 23.07 10:00 0 2 Belarus  2 vs 1  Switzerland   -
  03 23.07 10:00 54 5 Cheprasova, Daria  2 vs 5  Keller, Cindy  -
  03 23.07 10:00 55 6 Chernik, Palina  6 vs 1  Volery, Shirin   -
  03 23.07 10:00 - 1 Belarus  1 vs 0  Switzerland   -
Match-004 23.07 10:00 0 2 Russia  2 vs 0  Austria   -
  04 23.07 10:00 25 5 Gurova, Viktoriia  5 vs 3  Riegler, Anna   -
  04 23.07 10:00 26 6 Trushevskaia, Valeriia  6 vs 3  Primus, Lena   -
  04 23.07 10:00 - 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-005 27.07 10:00 0 2 Netherlands  2 vs 0  Norway   -
  05 27.07 10:00 42 5 Pijpers, Lynn  5 vs 2  Torvund, Nina   -
  05 27.07 10:00 43 6 Rademakers, Megan  6 vs 3  Flage, Astrid-Eiken   -
  05 27.07 10:00 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-006 27.07 10:00 0 2 Belarus  0 vs 2  Russia  -
  06 27.07 10:00 52 5 Murha, Milena  2 vs 5  Gurova, Viktoriia  -
  06 27.07 10:00 45 6 Chernik, Palina  3 vs 6  Trushevskaia, Valeriia  -
  06 27.07 10:00 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-007 27.07 12:30 0 2 Turkey  0 vs 2  Germany  -
  07 27.07 12:30 54 5 Gol, Dilara  0 vs 5  Neuhausen, Maximiliana  -
  07 27.07 12:30 55 6 Ay, Zeynep-Beyza  2 vs 6  Brummer, Alina  -
  07 27.07 12:30 0 1   - 0 vs 0 -   -
Match-008 27.07 12:30 0 2 Switzerland  0 vs 2  Austria  -
  08 27.07 12:30 52 5 Keller, Cindy  3 vs 5  Riegler, Anna  -
  08 27.07 12:30 45 6 Volery, Shirin  3 vs 6  Primus, Lena  -
  08 27.07 12:30 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 29.07 12:00 0 2 Germany  1 vs 2  Belarus  -
  09 29.07 12:00 16 5 Gunduz, Natalia  2 vs 5  Cheprasova, Daria  -
  09 29.07 12:00 17 6 Brummer, Alina  6 vs 5  Chernik, Palina   -
  09 29.07 12:00 17 1 Germany  3 vs 4  Belarus  -
Match-010 29.07 12:00 0 2 Austria  1 vs 2  Norway  -
  10 29.07 12:00 25 5 Riegler, Anna  2 vs 5  Torvund, Nina  -
  10 29.07 12:00 26 6 Primus, Lena  6 vs 0  Flage, Astrid-Eiken   -
  10 29.07 12:00 25 1 Austria  2 vs 4  Norway  -

Girls Teams Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-011 29.07 15:00 0 2 Netherlands  2 vs 1  Belarus   -
  11 29.07 15:00 16 5 Pijpers, Lynn  5 vs 4  Cheprasova, Daria   -
  11 29.07 15:00 17 6 Rademakers, Megan  1 vs 6  Chernik, Palina  -
  11 29.07 15:00 16 1 Netherlands  4 vs 1  Belarus  -
Match-012 29.07 15:00 0 2 Russia  2 vs 0  Norway   -
  12 29.07 15:00 7 5 Gurova, Viktoriia  5 vs 4  Torvund, Nina   -
  12 29.07 15:00 8 6 Trushevskaia, Valeriia  6 vs 0  Flage, Astrid-Eiken   -
  12 29.07 15:00 0 1   - 0 vs 0 -   -

Girls Teams Stage :  2 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 29.07 17:00 0 2 Netherlands  1 vs 2  Russia  -
  13 29.07 17:00 4 5 Pijpers, Lynn  5 vs 3  Gurova, Viktoriia   -
  13 29.07 17:00 5 6 Rademakers, Megan  1 vs 6  Trushevskaia, Valeriia  -
  13 29.07 17:00 4 1 Netherlands  0 vs 2  Russia  -