Matches - Draw and Results EC - 2017 - U23 - Leende - Netherlands

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Under23       
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 8 Filler, Joshua  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 23.08 10:00 2 8 Resch, Daniel  8 vs 4  Francisco, Americo   -
003 23.08 10:00 4 8 Matikainen, Casper  8 vs 1  Kartal, Yasin   -
004 23.08 10:00 7 8 Huber, Stefan  8 vs 5  Oksala, Jouka   -
005 - - - 8 Santos, Samuel  0 vs 0 -  Walk-Over  -
006 23.08 10:00 9 8 Huttunen, Jesse Waltteri  8 vs 7  Valchev, Mario   -
007 23.08 10:00 6 8 Lanckhor, Rapahel  5 vs 8  Kavaliauskas, Rytis  -
008 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  De Ruyter, Tim  -
009 - - - 8 Vyvey, Dylan  0 vs 0 -  Walk-Over  -
010 23.08 12:00 2 8 Sahin, Furkan  3 vs 8  Mehmetcik, Berk  -
011 23.08 12:00 3 8 Hapeyeu, Aliaksandr  6 vs 8  Ribeiro, Tomas  -
012 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Georgiev, Georgi  -
013 23.08 10:00 1 8 Zhang, Tianfang  8 vs 4  Nuutinen, Juuso   -
014 23.08 10:00 3 8 Andersson, Lukas  3 vs 8  Bartol, Roberto  -
015 23.08 12:00 1 8 Labutis, Pijus  8 vs 4  Canoniga, Alvaro   -
016 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Tangudd, Daniel  -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 23.08 14:00 3 8 Filler, Joshua  8 vs 3  Resch, Daniel   -
018 23.08 14:00 2 8 Matikainen, Casper  8 vs 4  Huber, Stefan   -
019 23.08 14:00 4 8 Santos, Samuel  8 vs 1  Huttunen, Jesse Waltteri   -
020 23.08 14:00 1 8 Kavaliauskas, Rytis  5 vs 8  De Ruyter, Tim  -
021 23.08 14:00 6 8 Vyvey, Dylan  2 vs 8  Mehmetcik, Berk  -
022 23.08 14:00 8 8 Ribeiro, Tomas  1 vs 8  Georgiev, Georgi  -
023 23.08 14:00 7 8 Zhang, Tianfang  3 vs 8  Bartol, Roberto  -
024 23.08 14:00 9 8 Labutis, Pijus  3 vs 8  Tangudd, Daniel  -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
025 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Francisco, Americo  -
026 23.08 12:00 6 8 Kartal, Yasin  8 vs 3  Oksala, Jouka   -
027 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Valchev, Mario  -
028 - - - 8 Lanckohr, Raphael  0 vs 0 -  Walk-Over  -
029 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Sahin, Furkan  -
030 - - - 8 Hapeyeu, Aliaksandr  0 vs 0 -  Walk-Over  -
031 23.08 12:00 4 8 Nuutinen, Juuso  8 vs 5  Andersson, Lukas   -
032 - - - 8 Canoniga, Alvaro  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 23.08 16:00 7 8 Francisco, Americo  8 vs 7  Labutis, Pijus   -
034 23.08 16:00 9 8 Kartal, Yasin  4 vs 8  Zhang, Tianfang  -
035 23.08 16:00 8 8 Valchev, Mario  5 vs 8  Ribeiro, Tomas  -
036 23.08 16:00 3 8 Lanckohr, Raphael  8 vs 7  Vyvey, Dylan   -
037 23.08 16:00 2 8 Sahin, Furkan  2 vs 8  Kavaliauskas, Rytis  -
038 23.08 16:00 1 8 Hapeyeu, Aliaksandr  8 vs 5  Huttunen, Jesse Waltteri   -
039 23.08 16:00 4 8 Nuutinen, Juuso  5 vs 8  Huber, Stefan  -
040 23.08 16:00 6 8 Canoniga, Alvaro  1 vs 8  Resch, Daniel  -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
041 23.08 18:30 1 8 Filler, Joshua  8 vs 3  Matikainen, Casper   -
042 23.08 18:30 4 8 Santos, Samuel  7 vs 8  De Ruyter, Tim  -
043 23.08 18:30 9 8 Mehmetcik, Berk  8 vs 3  Georgiev, Georgi   -
044 23.08 18:30 3 8 Bartol, Roberto  5 vs 8  Tangudd, Daniel  -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
045 23.08 18:30 2 8 Francisco, Americo  8 vs 3  Zhang, Tianfang   -
046 23.08 18:30 7 8 Ribeiro, Tomas  8 vs 5  Lanckohr, Raphael   -
047 23.08 18:30 8 8 Kavaliauskas, Rytis  7 vs 8  Hapeyeu, Aliaksandr  -
048 23.08 18:30 6 8 Huber, Stefan  8 vs 2  Resch, Daniel   -

Under 23, 8-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 24.08 10:00 4 8 Francisco, Americo  7 vs 8  Santos, Samuel  -
050 24.08 10:00 3 8 Ribeiro, Tomas  7 vs 8  Matikainen, Casper  -
051 24.08 10:00 1 8 Hapeyeu, Aliaksandr  1 vs 8  Bartol, Roberto  -
052 24.08 10:00 2 8 Huber, Stefan  3 vs 8  Georgiev, Georgi  -

Under 23, 8-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
053 24.08 12:00 4 8 Filler, Joshua  8 vs 4  Georgiev, Georgi   -
054 24.08 12:00 2 8 De Ruyter, Tim  1 vs 8  Bartol, Roberto  -
055 24.08 12:00 3 8 Mehmetcik, Berk  4 vs 8  Santos, Samuel  -
056 24.08 12:00 1 8 Tangudd, Daniel  0 vs 8  Matikainen, Casper  -

Under 23, 8-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 24.08 14:00 1 8 Filler, Joshua  8 vs 4  Bartol, Roberto   -
058 24.08 14:00 2 8 Santos, Samuel  8 vs 5  Matikainen, Casper   -

Under 23, 8-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
059 24.08 16:00 1 8 Filler, Joshua  8 vs 2  Santos, Samuel   -

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...