Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 7 Zielinski, Wiktor  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 05.08 09:00 7 7 Sini, Davide  7 vs 4  Bernardy, Damon   -
003 05.08 09:00 23 7 Neuhausen, Moritz  6 vs 7  Amendola, Alessandro  -
004 05.08 09:00 14 7 Alnar, Mustafa  7 vs 2  Lukin, Artem   -
005 05.08 09:00 19 7 Akhtiamov, Stanislav  7 vs 2  Gnadeberg, Karl   -
006 05.08 09:00 12 7 Starkermann, Silvan  7 vs 4  van Berkel, Mika   -
007 05.08 09:00 2 7 Cidam, Dogukan  6 vs 7  Thomassen, Simon  -
008 05.08 09:00 5 7 Pongers, Quinten  7 vs 5  Hansen, Jonas-Kvalsund   -
009 05.08 09:00 3 7 Lentz, Christoffer  2 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
010 05.08 09:00 21 7 Narvola, Jori  2 vs 7  Kural, Szymon  -
011 05.08 09:00 13 7 Knuever, Mitchel  7 vs 6  Dijkstra, Yuri   -
012 05.08 09:00 11 7 Laszkowski, Dennis  7 vs 1  Vlasov, Yurii   -
013 05.08 09:00 20 7 Sogular, Enis  2 vs 7  Langstroem, Karo  -
014 05.08 09:00 8 7 Butschek, Manuel  7 vs 5  Galic, Luka   -
015 05.08 09:00 10 7 Iscan, Mehmet-Ulas  6 vs 7  Hastedt, Anton  -
016 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Viitanen, William  -
017 - - - 7 Todorov, Daniel  0 vs 0 -  Walk-Over  -
018 05.08 09:00 16 7 Zhelev, Nikolay  7 vs 6  Pongers, Yannick   -
019 05.08 09:00 22 7 Mrva, Kristian  3 vs 7  Kaliaiev, Daniil  -
020 05.08 09:00 4 7 Okurlar, Ruhi-Can  3 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -
021 05.08 09:00 6 7 Blazej, Szymon  0 vs 7  Souto, Jonas  -
022 05.08 09:00 15 7 Kobets, Valentyn  6 vs 7  Kiracti, Mathias  -
023 05.08 09:00 1 7 Georgiev, Alexandar  2 vs 7  Shkudov, Dmitrii  -
024 05.08 09:00 18 7 Hietamies, Sasu  7 vs 1  van Wordragen, Joel   -
025 05.08 09:00 17 7 Lialin, Ihor  6 vs 7  Arda, David  -
026 05.08 09:00 9 7 Galic, Ivan  6 vs 7  Rudshavn, Ole-Kristian  -
027 05.08 10:30 13 7 Vilches-Pardo, Paul  7 vs 0  Faria, Manuel   -
028 05.08 10:30 2 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  5 vs 7  Virtaranta, Jere  -
029 05.08 10:30 20 7 Masselink, Bjorge  1 vs 7  Shopik, Uladzislau  -
030 05.08 10:30 18 7 Thyde, Jeppe  FF vs 0  Mittcev, Nikita  -
031 05.08 10:30 16 7 Ignotas, Mantas  7 vs 2  Barendregt, Richard   -
032 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Jastrzab, Dominik  -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 05.08 12:00 8 7 Zielinski, Wiktor  7 vs 1  Sini, Davide   -
034 05.08 12:00 20 7 Amendola, Alessandro  7 vs 5  Alnar, Mustafa   -
035 05.08 12:00 13 7 Akhtiamov, Stanislav  7 vs 5  Starkermann, Silvan   -
036 05.08 12:00 4 7 Thomassen, Simon  4 vs 7  Pongers, Quinten  -
037 05.08 12:00 1 7 Pehlivanovic, Sanjin  5 vs 7  Kural, Szymon  -
038 05.08 12:00 2 7 Knuever, Mitchel  2 vs 7  Laszkowski, Dennis  -
039 05.08 12:00 19 7 Langstroem, Karo  7 vs 4  Butschek, Manuel   -
040 05.08 12:00 15 7 Hastedt, Anton  7 vs 3  Viitanen, William   -
041 05.08 12:00 16 7 Todorov, Daniel  3 vs 7  Zhelev, Nikolay  -
042 05.08 13:30 12 7 Kaliaiev, Daniil  7 vs 6  Krysztofik, Tomasz   -
043 05.08 13:30 22 7 Souto, Jonas  7 vs 1  Kiracti, Mathias   -
044 05.08 13:30 1 7 Shkudov, Dmitrii  7 vs 4  Hietamies, Sasu   -
045 05.08 13:30 8 7 Arda, David  3 vs 7  Rudshavn, Ole-Kristian  -
046 05.08 13:30 18 7 Vilches-Pardo, Paul  2 vs 7  Virtaranta, Jere  -
047 05.08 13:30 14 7 Shopik, Uladzislau  7 vs 3  Mittcev, Nikita   -
048 05.08 13:30 2 7 Ignotas, Mantas  7 vs 6  Jastrzab, Dominik   -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Bernardy, Damon  -
050 06.08 09:00 7 7 Neuhausen, Moritz  7 vs 3  Lukin, Artem   -
051 06.08 09:00 17 7 Gnadeberg, Karl  6 vs 7  van Berkel, Mika  -
052 06.08 09:00 8 7 Cidam, Dogukan  7 vs 5  Hansen, Jonas-Kvalsund   -
053 06.08 09:00 9 7 Lentz, Christoffer  7 vs 2  Narvola, Jori   -
054 06.08 09:00 11 7 Dijkstra, Yuri  7 vs 4  Vlasov, Yurii   -
055 06.08 09:00 14 7 Sogular, Enis  7 vs 6  Galic, Luka   -
056 - - - 7 Iscan, Mehmet-Ulas  0 vs 0 -  Walk-Over  -
057 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0  Pongers, Yannick  -
058 06.08 09:00 21 7 Mrva, Kristian  7 vs 3  Okurlar, Ruhi-Can   -
059 06.08 09:00 16 7 Blazej, Szymon  7 vs 4  Kobets, Valentyn   -
060 06.08 09:00 6 7 Georgiev, Alexandar  7 vs 0  van Wordragen, Joel   -
061 06.08 09:00 18 7 Lialin, Ihor  1 vs 7  Galic, Ivan  -
062 06.08 09:00 20 7 Faria, Manuel  2 vs 7  Bonnelykke, Andreas-Steen  -
063 06.08 09:00 19 7 Masselink, Bjorge  3 vs 7  Thyde, Jeppe  -
064 - - - 7 Barendregt, Richard  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 06.08 10:30 16 7 Bernardy, Damon  1 vs 7  Jastrzab, Dominik  -
066 06.08 10:30 1 7 Neuhausen, Moritz  6 vs 7  Mittcev, Nikita  -
067 06.08 10:30 12 7 van Berkel, Mika  3 vs 7  Vilches-Pardo, Paul  -
068 06.08 10:30 18 7 Cidam, Dogukan  6 vs 7  Arda, David  -
069 06.08 10:30 23 7 Lentz, Christoffer  7 vs 5  Hietamies, Sasu   -
070 06.08 10:30 15 7 Dijkstra, Yuri  7 vs 6  Kiracti, Mathias   -
071 06.08 10:30 4 7 Sogular, Enis  2 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -
072 06.08 10:30 5 7 Iscan, Mehmet-Ulas  4 vs 7  Todorov, Daniel  -
073 06.08 10:30 19 7 Pongers, Yannick  7 vs 5  Viitanen, William   -
074 06.08 10:30 20 7 Mrva, Kristian  2 vs 7  Butschek, Manuel  -
075 06.08 10:30 6 7 Blazej, Szymon  7 vs 5  Knuever, Mitchel   -
076 06.08 10:30 3 7 Georgiev, Alexandar  0 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
077 06.08 10:30 2 7 Galic, Ivan  7 vs 1  Thomassen, Simon   -
078 06.08 10:30 10 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  7 vs 0  Starkermann, Silvan   -
079 06.08 10:30 21 7 Thyde, Jeppe  4 vs 7  Alnar, Mustafa  -
080 06.08 10:30 8 7 Barendregt, Richard  6 vs 7  Sini, Davide  -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 06.08 14:00 4 7 Zielinski, Wiktor  7 vs 1  Vilches-Pardo, Paul   -
082 06.08 14:00 10 7 Amendola, Alessandro  6 vs 7  Krysztofik, Tomasz  -
083 06.08 14:00 23 7 Akhtiamov, Stanislav  7 vs 3  Arda, David   -
084 06.08 14:00 21 7 Pongers, Quinten  6 vs 7  Dijkstra, Yuri  -
085 06.08 14:00 22 7 Kural, Szymon  4 vs 7  Butschek, Manuel  -
086 06.08 14:00 9 7 Laszkowski, Dennis  2 vs 7  Galic, Ivan  -
087 06.08 14:00 13 7 Langstroem, Karo  7 vs 3  Sini, Davide   -
088 06.08 14:00 18 7 Hastedt, Anton  7 vs 5  Lentz, Christoffer   -
089 06.08 14:00 2 7 Zhelev, Nikolay  2 vs 7  Pongers, Yannick  -
090 06.08 14:00 3 7 Kaliaiev, Daniil  4 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
091 06.08 14:00 20 7 Souto, Jonas  5 vs 7  Mittcev, Nikita  -
092 06.08 14:00 17 7 Shkudov, Dmitrii  7 vs 6  Alnar, Mustafa   -
093 06.08 14:00 16 7 Rudshavn, Ole-Kristian  7 vs 6  Blazej, Szymon   -
094 06.08 14:00 14 7 Virtaranta, Jere  7 vs 1  Bonnelykke, Andreas-Steen   -
095 06.08 14:00 1 7 Shopik, Uladzislau  7 vs 3  Jastrzab, Dominik   -
096 06.08 14:00 12 7 Ignotas, Mantas  4 vs 7  Todorov, Daniel  -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 06.08 17:30 12 7 Zielinski, Wiktor  7 vs 3  Krysztofik, Tomasz   -
098 06.08 17:30 10 7 Akhtiamov, Stanislav  7 vs 4  Dijkstra, Yuri   -
099 06.08 17:30 11 7 Butschek, Manuel  7 vs 1  Galic, Ivan   -
100 06.08 17:30 21 7 Langstroem, Karo  2 vs 7  Hastedt, Anton  -
101 06.08 17:30 1 7 Pongers, Yannick  5 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -
102 06.08 17:30 23 7 Mittcev, Nikita  5 vs 7  Shkudov, Dmitrii  -
103 06.08 17:30 3 7 Rudshavn, Ole-Kristian  7 vs 3  Virtaranta, Jere   -
104 06.08 17:30 22 7 Shopik, Uladzislau  7 vs 1  Todorov, Daniel   -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 07.08 09:00 20 7 Zielinski, Wiktor  7 vs 2  Akhtiamov, Stanislav   -
106 07.08 09:00 14 7 Butschek, Manuel  5 vs 7  Hastedt, Anton  -
107 07.08 09:00 16 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 2  Shkudov, Dmitrii   -
108 07.08 09:00 17 7 Rudshavn, Ole-Kristian  0 vs 7  Shopik, Uladzislau  -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
109 07.08 15:00 7 7 Zielinski, Wiktor  7 vs 2  Hastedt, Anton   -
110 07.08 15:00 1 7 Pehlivanovic, Sanjin  7 vs 4  Shopik, Uladzislau   -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
111 07.08 17:00 3 7 Zielinski, Wiktor  6 vs 7  Pehlivanovic, Sanjin  -