Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 7 Zielinski, Wiktor  POL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
002 05.08 09:00 7 7 Sini, Davide  ITA 7 vs 4 LUX  Bernardy, Damon   Approved -
003 05.08 09:00 23 7 Neuhausen, Moritz  GER 6 vs 7 ITA  Amendola, Alessandro  Approved -
004 05.08 09:00 14 7 Alnar, Mustafa  TNC 7 vs 2 RUS  Lukin, Artem   Approved -
005 05.08 09:00 19 7 Akhtiamov, Stanislav  RUS 7 vs 2 EST  Gnadeberg, Karl   Approved -
006 05.08 09:00 12 7 Starkermann, Silvan  SUI 7 vs 4 NED  van Berkel, Mika   Approved -
007 05.08 09:00 2 7 Cidam, Dogukan  TNC 6 vs 7 NOR  Thomassen, Simon  Approved -
008 05.08 09:00 5 7 Pongers, Quinten  NED 7 vs 5 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund   Approved -
009 05.08 09:00 3 7 Lentz, Christoffer  DEN 2 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
010 05.08 09:00 21 7 Narvola, Jori  FIN 2 vs 7 POL  Kural, Szymon  Approved -
011 05.08 09:00 13 7 Knuever, Mitchel  NED 7 vs 6 NED  Dijkstra, Yuri   Approved -
012 05.08 09:00 11 7 Laszkowski, Dennis  GER 7 vs 1 RUS  Vlasov, Yurii   Approved -
013 05.08 09:00 20 7 Sogular, Enis  TNC 2 vs 7 FIN  Langstroem, Karo  Approved -
014 05.08 09:00 8 7 Butschek, Manuel  AUT 7 vs 5 CRO  Galic, Luka   Approved -
015 05.08 09:00 10 7 Iscan, Mehmet-Ulas  TUR 6 vs 7 GER  Hastedt, Anton  Approved -
016 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 SWE  Viitanen, William  Approved -
017 - - - 7 Todorov, Daniel  BUL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
018 05.08 09:00 16 7 Zhelev, Nikolay  BUL 7 vs 6 NED  Pongers, Yannick   Approved -
019 05.08 09:00 22 7 Mrva, Kristian  SVK 3 vs 7 UKR  Kaliaiev, Daniil  Approved -
020 05.08 09:00 4 7 Okurlar, Ruhi-Can  TUR 3 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz  Approved -
021 05.08 09:00 6 7 Blazej, Szymon  POL 0 vs 7 ESP  Souto, Jonas  Approved -
022 05.08 09:00 15 7 Kobets, Valentyn  UKR 6 vs 7 AUT  Kiracti, Mathias  Approved -
023 05.08 09:00 1 7 Georgiev, Alexandar  BUL 2 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii  Approved -
024 05.08 09:00 18 7 Hietamies, Sasu  FIN 7 vs 1 NED  van Wordragen, Joel   Approved -
025 05.08 09:00 17 7 Lialin, Ihor  UKR 6 vs 7 AUT  Arda, David  Approved -
026 05.08 09:00 9 7 Galic, Ivan  CRO 6 vs 7 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian  Approved -
027 05.08 10:30 13 7 Vilches-Pardo, Paul  FRA 7 vs 0 LUX  Faria, Manuel   Approved -
028 05.08 10:30 2 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  DEN 5 vs 7 FIN  Virtaranta, Jere  Approved -
029 05.08 10:30 20 7 Masselink, Bjorge  NED 1 vs 7 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
030 05.08 10:30 18 7 Thyde, Jeppe  DEN FF vs 0 RUS  Mittcev, Nikita  Approved -
031 05.08 10:30 16 7 Ignotas, Mantas  LTU 7 vs 2 NED  Barendregt, Richard   Approved -
032 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 POL  Jastrzab, Dominik  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 05.08 12:00 8 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 1 ITA  Sini, Davide   Approved -
034 05.08 12:00 20 7 Amendola, Alessandro  ITA 7 vs 5 TNC  Alnar, Mustafa   Approved -
035 05.08 12:00 13 7 Akhtiamov, Stanislav  RUS 7 vs 5 SUI  Starkermann, Silvan   Approved -
036 05.08 12:00 4 7 Thomassen, Simon  NOR 4 vs 7 NED  Pongers, Quinten  Approved -
037 05.08 12:00 1 7 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 5 vs 7 POL  Kural, Szymon  Approved -
038 05.08 12:00 2 7 Knuever, Mitchel  NED 2 vs 7 GER  Laszkowski, Dennis  Approved -
039 05.08 12:00 19 7 Langstroem, Karo  FIN 7 vs 4 AUT  Butschek, Manuel   Approved -
040 05.08 12:00 15 7 Hastedt, Anton  GER 7 vs 3 SWE  Viitanen, William   Approved -
041 05.08 12:00 16 7 Todorov, Daniel  BUL 3 vs 7 BUL  Zhelev, Nikolay  Approved -
042 05.08 13:30 12 7 Kaliaiev, Daniil  UKR 7 vs 6 POL  Krysztofik, Tomasz   Approved -
043 05.08 13:30 22 7 Souto, Jonas  ESP 7 vs 1 AUT  Kiracti, Mathias   Approved -
044 05.08 13:30 1 7 Shkudov, Dmitrii  RUS 7 vs 4 FIN  Hietamies, Sasu   Approved -
045 05.08 13:30 8 7 Arda, David  AUT 3 vs 7 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian  Approved -
046 05.08 13:30 18 7 Vilches-Pardo, Paul  FRA 2 vs 7 FIN  Virtaranta, Jere  Approved -
047 05.08 13:30 14 7 Shopik, Uladzislau  BLR 7 vs 3 RUS  Mittcev, Nikita   Approved -
048 05.08 13:30 2 7 Ignotas, Mantas  LTU 7 vs 6 POL  Jastrzab, Dominik   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 LUX  Bernardy, Damon  Approved -
050 06.08 09:00 7 7 Neuhausen, Moritz  GER 7 vs 3 RUS  Lukin, Artem   Approved -
051 06.08 09:00 17 7 Gnadeberg, Karl  EST 6 vs 7 NED  van Berkel, Mika  Approved -
052 06.08 09:00 8 7 Cidam, Dogukan  TNC 7 vs 5 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund   Approved -
053 06.08 09:00 9 7 Lentz, Christoffer  DEN 7 vs 2 FIN  Narvola, Jori   Approved -
054 06.08 09:00 11 7 Dijkstra, Yuri  NED 7 vs 4 RUS  Vlasov, Yurii   Approved -
055 06.08 09:00 14 7 Sogular, Enis  TNC 7 vs 6 CRO  Galic, Luka   Approved -
056 - - - 7 Iscan, Mehmet-Ulas  TUR 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
057 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Pongers, Yannick  Approved -
058 06.08 09:00 21 7 Mrva, Kristian  SVK 7 vs 3 TUR  Okurlar, Ruhi-Can   Approved -
059 06.08 09:00 16 7 Blazej, Szymon  POL 7 vs 4 UKR  Kobets, Valentyn   Approved -
060 06.08 09:00 6 7 Georgiev, Alexandar  BUL 7 vs 0 NED  van Wordragen, Joel   Approved -
061 06.08 09:00 18 7 Lialin, Ihor  UKR 1 vs 7 CRO  Galic, Ivan  Approved -
062 06.08 09:00 20 7 Faria, Manuel  LUX 2 vs 7 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen  Approved -
063 06.08 09:00 19 7 Masselink, Bjorge  NED 3 vs 7 DEN  Thyde, Jeppe  Approved -
064 - - - 7 Barendregt, Richard  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 06.08 10:30 16 7 Bernardy, Damon  LUX 1 vs 7 POL  Jastrzab, Dominik  Approved -
066 06.08 10:30 1 7 Neuhausen, Moritz  GER 6 vs 7 RUS  Mittcev, Nikita  Approved -
067 06.08 10:30 12 7 van Berkel, Mika  NED 3 vs 7 FRA  Vilches-Pardo, Paul  Approved -
068 06.08 10:30 18 7 Cidam, Dogukan  TNC 6 vs 7 AUT  Arda, David  Approved -
069 06.08 10:30 23 7 Lentz, Christoffer  DEN 7 vs 5 FIN  Hietamies, Sasu   Approved -
070 06.08 10:30 15 7 Dijkstra, Yuri  NED 7 vs 6 AUT  Kiracti, Mathias   Approved -
071 06.08 10:30 4 7 Sogular, Enis  TNC 2 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz  Approved -
072 06.08 10:30 5 7 Iscan, Mehmet-Ulas  TUR 4 vs 7 BUL  Todorov, Daniel  Approved -
073 06.08 10:30 19 7 Pongers, Yannick  NED 7 vs 5 SWE  Viitanen, William   Approved -
074 06.08 10:30 20 7 Mrva, Kristian  SVK 2 vs 7 AUT  Butschek, Manuel  Approved -
075 06.08 10:30 6 7 Blazej, Szymon  POL 7 vs 5 NED  Knuever, Mitchel   Approved -
076 06.08 10:30 3 7 Georgiev, Alexandar  BUL 0 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
077 06.08 10:30 2 7 Galic, Ivan  CRO 7 vs 1 NOR  Thomassen, Simon   Approved -
078 06.08 10:30 10 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  DEN 7 vs 0 SUI  Starkermann, Silvan   Approved -
079 06.08 10:30 21 7 Thyde, Jeppe  DEN 4 vs 7 TNC  Alnar, Mustafa  Approved -
080 06.08 10:30 8 7 Barendregt, Richard  NED 6 vs 7 ITA  Sini, Davide  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 06.08 14:00 4 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 1 FRA  Vilches-Pardo, Paul   Approved -
082 06.08 14:00 10 7 Amendola, Alessandro  ITA 6 vs 7 POL  Krysztofik, Tomasz  Approved -
083 06.08 14:00 23 7 Akhtiamov, Stanislav  RUS 7 vs 3 AUT  Arda, David   Approved -
084 06.08 14:00 21 7 Pongers, Quinten  NED 6 vs 7 NED  Dijkstra, Yuri  Approved -
085 06.08 14:00 22 7 Kural, Szymon  POL 4 vs 7 AUT  Butschek, Manuel  Approved -
086 06.08 14:00 9 7 Laszkowski, Dennis  GER 2 vs 7 CRO  Galic, Ivan  Approved -
087 06.08 14:00 13 7 Langstroem, Karo  FIN 7 vs 3 ITA  Sini, Davide   Approved -
088 06.08 14:00 18 7 Hastedt, Anton  GER 7 vs 5 DEN  Lentz, Christoffer   Approved -
089 06.08 14:00 2 7 Zhelev, Nikolay  BUL 2 vs 7 NED  Pongers, Yannick  Approved -
090 06.08 14:00 3 7 Kaliaiev, Daniil  UKR 4 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
091 06.08 14:00 20 7 Souto, Jonas  ESP 5 vs 7 RUS  Mittcev, Nikita  Approved -
092 06.08 14:00 17 7 Shkudov, Dmitrii  RUS 7 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa   Approved -
093 06.08 14:00 16 7 Rudshavn, Ole-Kristian  NOR 7 vs 6 POL  Blazej, Szymon   Approved -
094 06.08 14:00 14 7 Virtaranta, Jere  FIN 7 vs 1 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -
095 06.08 14:00 1 7 Shopik, Uladzislau  BLR 7 vs 3 POL  Jastrzab, Dominik   Approved -
096 06.08 14:00 12 7 Ignotas, Mantas  LTU 4 vs 7 BUL  Todorov, Daniel  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 06.08 17:30 12 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 3 POL  Krysztofik, Tomasz   Approved -
098 06.08 17:30 10 7 Akhtiamov, Stanislav  RUS 7 vs 4 NED  Dijkstra, Yuri   Approved -
099 06.08 17:30 11 7 Butschek, Manuel  AUT 7 vs 1 CRO  Galic, Ivan   Approved -
100 06.08 17:30 21 7 Langstroem, Karo  FIN 2 vs 7 GER  Hastedt, Anton  Approved -
101 06.08 17:30 1 7 Pongers, Yannick  NED 5 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
102 06.08 17:30 23 7 Mittcev, Nikita  RUS 5 vs 7 RUS  Shkudov, Dmitrii  Approved -
103 06.08 17:30 3 7 Rudshavn, Ole-Kristian  NOR 7 vs 3 FIN  Virtaranta, Jere   Approved -
104 06.08 17:30 22 7 Shopik, Uladzislau  BLR 7 vs 1 BUL  Todorov, Daniel   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 07.08 09:00 20 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 2 RUS  Akhtiamov, Stanislav   Approved -
106 07.08 09:00 14 7 Butschek, Manuel  AUT 5 vs 7 GER  Hastedt, Anton  Approved -
107 07.08 09:00 16 7 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 7 vs 2 RUS  Shkudov, Dmitrii   Approved -
108 07.08 09:00 17 7 Rudshavn, Ole-Kristian  NOR 0 vs 7 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
109 07.08 15:00 7 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 2 GER  Hastedt, Anton   Approved -
110 07.08 15:00 1 7 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 7 vs 4 BLR  Shopik, Uladzislau   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
111 07.08 17:00 3 7 Zielinski, Wiktor  POL 6 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -