Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 8-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 6 Pehlivanovic, Sanjin  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 03.08 09:00 19 6 Shkudov, Dmitrii  6 vs 2  Gnadeberg, Karl   -
003 03.08 09:00 16 6 Lialin, Ihor  3 vs 6  Rudshavn, Ole-Kristian  -
004 03.08 09:00 14 6 Amendola, Alessandro  6 vs 4  Masselink, Bjorge   -
005 03.08 09:00 2 6 Neuhausen, Moritz  6 vs 0  Jastrzab, Dominik   -
006 03.08 09:00 9 6 Blazej, Szymon  6 vs 2  Lentz, Christoffer   -
007 03.08 09:00 22 6 Faria, Manuel  0 vs 6  Alnar, Mustafa  -
008 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Shopik, Uladzislau  -
009 - - - 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  0 vs 0 -  Walk-Over  -
010 03.08 09:00 8 6 Vlasov, Yurii  6 vs 3  Dijkstra, Yuri   -
011 03.08 09:00 1 6 van Berkel, Mika  6 vs 1  Barendregt, Richard   -
012 03.08 09:00 3 6 Akhtiamov, Stanislav  6 vs 3  Kural, Szymon   -
013 03.08 09:00 13 6 Sogular, Enis  0 vs 6  Hastedt, Anton  -
014 03.08 09:00 10 6 Lukin, Artem  5 vs 6  Zhelev, Nikolay  -
015 03.08 09:00 6 6 Ignotas, Mantas  6 vs 0  Vilches-Pardo, Paul   -
016 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Virtaranta, Jere  -
017 - - - 6 Kiracti, Mathias  0 vs 0 -  Walk-Over  -
018 03.08 09:00 23 6 Todorov, Daniel  1 vs 6  Pongers, Yannick  -
019 03.08 09:00 7 6 Laszkowski, Dennis  5 vs 6  Thomassen, Simon  -
020 03.08 09:00 18 6 Kobets, Valentyn  2 vs 6  Bonnelykke, Andreas-Steen  -
021 03.08 09:00 12 6 Butschek, Manuel  6 vs 2  Sini, Davide   -
022 03.08 09:00 17 6 Souto, Jonas  6 vs 0  Iscan, Mehmet-Ulas   -
023 03.08 09:00 11 6 Stroem, Micke  3 vs 6  Cidam, Dogukan  -
024 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Narvola, Jori  -
025 - - - 6 Thyde, Jeppe  0 vs 0 -  Walk-Over  -
026 03.08 09:00 20 6 Langstroem, Karo  6 vs 4  Galic, Luka   -
027 03.08 09:00 4 6 Knuever, Mitchel  1 vs 6  Galic, Ivan  -
028 03.08 09:00 5 6 Starkermann, Silvan  6 vs 0  Mittcev, Nikita   -
029 03.08 09:00 15 6 Kaliaiev, Daniil  0 vs 6  Viitanen, William  -
030 03.08 09:00 21 6 Arda, David  2 vs 6  Pongers, Quinten  -
031 03.08 10:30 4 6 Okurlar, Ruhi-Can  3 vs 6  Mrva, Kristian  -
032 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Zielinski, Wiktor  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 03.08 12:00 10 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 4  Shkudov, Dmitrii   -
034 03.08 12:00 8 6 Rudshavn, Ole-Kristian  6 vs 5  Amendola, Alessandro   -
035 03.08 12:00 18 6 Neuhausen, Moritz  6 vs 0  Blazej, Szymon   -
036 03.08 12:00 19 6 Alnar, Mustafa  6 vs 4  Shopik, Uladzislau   -
037 03.08 12:00 4 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  6 vs 2  Vlasov, Yurii   -
038 03.08 12:00 20 6 van Berkel, Mika  4 vs 6  Akhtiamov, Stanislav  -
039 03.08 12:00 13 6 Hastedt, Anton  6 vs 4  Zhelev, Nikolay   -
040 03.08 12:00 9 6 Ignotas, Mantas  2 vs 6  Virtaranta, Jere  -
041 03.08 12:00 22 6 Kiracti, Mathias  2 vs 6  Pongers, Yannick  -
042 03.08 12:00 11 6 Thomassen, Simon  4 vs 6  Bonnelykke, Andreas-Steen  -
043 03.08 12:00 23 6 Butschek, Manuel  1 vs 6  Souto, Jonas  -
044 03.08 12:00 12 6 Cidam, Dogukan  6 vs 5  Narvola, Jori   -
045 03.08 12:00 21 6 Thyde, Jeppe  6 vs 1  Langstroem, Karo   -
046 03.08 12:00 15 6 Galic, Ivan  6 vs 4  Starkermann, Silvan   -
047 03.08 12:00 16 6 Viitanen, William  3 vs 6  Pongers, Quinten  -
048 03.08 13:30 9 6 Mrva, Kristian  1 vs 6  Zielinski, Wiktor  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Gnadeberg, Karl  -
050 03.08 13:30 11 6 Lialin, Ihor  6 vs 4  Masselink, Bjorge   -
051 03.08 13:30 18 6 Jastrzab, Dominik  1 vs 6  Lentz, Christoffer  -
052 - - - 6 Faria, Manuel  0 vs 0 -  Walk-Over  -
053 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Dijkstra, Yuri  -
054 03.08 13:30 8 6 Barendregt, Richard  3 vs 6  Kural, Szymon  -
055 03.08 13:30 17 6 Sogular, Enis  0 vs 6  Lukin, Artem  -
056 - - - 6 Vilches-Pardo, Paul  0 vs 0 -  Walk-Over  -
057 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Todorov, Daniel  -
058 03.08 13:30 4 6 Laszkowski, Dennis  6 vs 2  Kobets, Valentyn   -
059 03.08 13:30 6 6 Sini, Davide  2 vs 6  Iscan, Mehmet-Ulas  -
060 - - - 6 Stroem, Micke  0 vs 0 -  Walk-Over  -
061 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Galic, Luka  -
062 03.08 13:30 22 6 Knuever, Mitchel  2 vs 6  Mittcev, Nikita  -
063 03.08 13:30 23 6 Kaliaiev, Daniil  6 vs 3  Arda, David   -
064 - - - 6 Okurlar, Ruhi-Can  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 04.08 09:00 22 6 Gnadeberg, Karl  1 vs 6  Mrva, Kristian  -
066 04.08 09:00 3 6 Lialin, Ihor  6 vs 2  Viitanen, William   -
067 04.08 09:00 1 6 Lentz, Christoffer  6 vs 2  Starkermann, Silvan   -
068 04.08 09:00 20 6 Faria, Manuel  0 vs 6  Langstroem, Karo  -
069 04.08 09:00 18 6 Dijkstra, Yuri  4 vs 6  Narvola, Jori  -
070 04.08 09:00 15 6 Kural, Szymon  6 vs 3  Butschek, Manuel   -
071 04.08 09:00 8 6 Lukin, Artem  1 vs 6  Thomassen, Simon  -
072 04.08 09:00 13 6 Vilches-Pardo, Paul  3 vs 6  Kiracti, Mathias  -
073 04.08 09:00 21 6 Todorov, Daniel  6 vs 5  Ignotas, Mantas   -
074 04.08 09:00 19 6 Laszkowski, Dennis  6 vs 1  Zhelev, Nikolay   -
075 04.08 09:00 9 6 Iscan, Mehmet-Ulas  1 vs 6  van Berkel, Mika  -
076 04.08 09:00 5 6 Stroem, Micke  6 vs 0  Vlasov, Yurii   -
077 04.08 09:00 16 6 Galic, Luka  2 vs 6  Shopik, Uladzislau  -
078 04.08 09:00 12 6 Mittcev, Nikita  6 vs 3  Blazej, Szymon   -
079 04.08 09:00 14 6 Kaliaiev, Daniil  6 vs 3  Amendola, Alessandro   -
080 04.08 09:00 17 6 Okurlar, Ruhi-Can  1 vs 6  Shkudov, Dmitrii  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 04.08 12:00 5 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 1  Todorov, Daniel   -
082 04.08 12:00 23 6 Rudshavn, Ole-Kristian  6 vs 5  Shkudov, Dmitrii   -
083 04.08 12:00 19 6 Neuhausen, Moritz  3 vs 6  Lentz, Christoffer  -
084 04.08 12:00 10 6 Alnar, Mustafa  6 vs 3  Mrva, Kristian   -
085 04.08 12:00 9 6 Hansen, Jonas-Kvalsund  5 vs 6  Langstroem, Karo  -
086 04.08 12:00 22 6 Akhtiamov, Stanislav  1 vs 6  Laszkowski, Dennis  -
087 04.08 12:00 14 6 Hastedt, Anton  5 vs 6  Mittcev, Nikita  -
088 04.08 12:00 15 6 Virtaranta, Jere  6 vs 3  Kiracti, Mathias   -
089 04.08 12:00 1 6 Pongers, Yannick  6 vs 2  van Berkel, Mika   -
090 04.08 12:00 3 6 Bonnelykke, Andreas-Steen  6 vs 3  Narvola, Jori   -
091 04.08 12:00 21 6 Souto, Jonas  2 vs 6  Kural, Szymon  -
092 04.08 12:00 20 6 Cidam, Dogukan  0 vs 6  Shopik, Uladzislau  -
093 04.08 12:00 8 6 Thyde, Jeppe  4 vs 6  Thomassen, Simon  -
094 04.08 12:00 7 6 Galic, Ivan  6 vs 2  Lialin, Ihor   -
095 04.08 12:00 12 6 Pongers, Quinten  6 vs 0  Kaliaiev, Daniil   -
096 04.08 12:00 16 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 0  Stroem, Micke   -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 04.08 15:00 3 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 2  Rudshavn, Ole-Kristian   -
098 04.08 15:00 5 6 Lentz, Christoffer  6 vs 3  Alnar, Mustafa   -
099 04.08 15:00 16 6 Langstroem, Karo  6 vs 4  Laszkowski, Dennis   -
100 04.08 15:00 10 6 Mittcev, Nikita  3 vs 6  Virtaranta, Jere  -
101 04.08 15:00 2 6 Pongers, Yannick  5 vs 6  Bonnelykke, Andreas-Steen  -
102 04.08 15:00 13 6 Kural, Szymon  6 vs 3  Shopik, Uladzislau   -
103 04.08 15:00 1 6 Thomassen, Simon  6 vs 1  Galic, Ivan   -
104 04.08 15:00 8 6 Pongers, Quinten  0 vs 6  Zielinski, Wiktor  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 05.08 16:00 4 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 4  Lentz, Christoffer   -
106 05.08 16:00 22 6 Langstroem, Karo  0 vs 6  Virtaranta, Jere  -
107 05.08 16:00 23 6 Bonnelykke, Andreas-Steen  3 vs 6  Kural, Szymon  -
108 05.08 16:00 9 6 Thomassen, Simon  1 vs 6  Zielinski, Wiktor  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
109 05.08 17:45 7 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 0  Virtaranta, Jere   -
110 05.08 17:45 9 6 Kural, Szymon  1 vs 6  Zielinski, Wiktor  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
111 05.08 19:30 2 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 4  Zielinski, Wiktor   -