Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 01.08 16:30 14 7 Gspandl, Patrick  7 vs 5  Baetscher, Yannis   -
002 01.08 16:30 3 7 Hofmann, Patrick  7 vs 4  D Egidio, Giulio   -
003 01.08 16:30 6 7 Vehmasaho, Marko  6 vs 7  Loncarek, Domagoj  -
004 01.08 16:30 13 7 Nekleenov, Ilia  7 vs 2  Rudenko, Nikita   -
005 01.08 16:30 12 7 Matvienko, Vladimir  7 vs 0  Haapaniemi, Mikael   -
006 01.08 16:30 20 7 Ostlund, Kasper  5 vs 7  Raheem, Sajid  -
007 01.08 16:30 16 7 Malanik, Filip  3 vs 7  Flage, Gard-Eiken  -
008 01.08 16:30 2 7 Szaszor, Kamil  7 vs 5  Schiller, Kevin   -
009 01.08 18:00 3 7 Haegmans, Joey  2 vs 7  Amendola, Federico  -
010 01.08 18:00 7 7 Prosdocimo, Paolo  7 vs 2  Colombini, Fausto   -
011 01.08 18:00 11 7 Gorst, Fedor  7 vs 3  Alacam, Bilge   -
012 01.08 18:00 6 7 Kettenhummer, Pascal  5 vs 7  Pecelj, Aleksa  -
013 01.08 18:00 8 7 Zadeikis, Kestutis  5 vs 7  Brancusky, Petr  -
014 01.08 18:00 21 7 Plisko, Anton  7 vs 5  Stamm, Alessio   -
015 01.08 18:00 16 7 Da Costa, Tony  5 vs 7  Tiklev, Diliyan  -
016 01.08 18:00 20 7 De Bruecker, Tibaut  4 vs 7  Degirmenci, Samet  -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 01.08 19:30 3 7 Maciol, Daniel  7 vs 1  Gspandl, Patrick   -
018 01.08 19:30 5 7 Hofmann, Patrick  7 vs 2  Lebduska, Filip   -
019 01.08 19:30 12 7 Volery, Sandro  7 vs 4  Loncarek, Domagoj   -
020 01.08 19:30 4 7 Nekleenov, Ilia  7 vs 4  Vatansever, Ibrahim   -
021 01.08 19:30 21 7 Zdziech, Mateusz  5 vs 7  Matvienko, Vladimir  -
022 01.08 19:30 7 7 Raheem, Sajid  3 vs 7  Kohl, Leon  -
023 01.08 19:30 11 7 Lang, Daniel  3 vs 7  Flage, Gard-Eiken  -
024 01.08 19:30 9 7 Szaszor, Kamil  5 vs 7  Kapeller, Manuel  -
025 01.08 19:30 17 7 Krause, Mickey  3 vs 7  Amendola, Federico  -
026 01.08 19:30 20 7 Prosdocimo, Paolo  7 vs 1  Sola, Ante   -
027 01.08 19:30 16 7 Washburn, Calvin  0 vs 7  Gorst, Fedor  -
028 01.08 19:30 6 7 Pecelj, Aleksa  7 vs 5  Oksala, Nooa   -
029 01.08 19:30 8 7 Magi, Mark  7 vs 2  Brancusky, Petr   -
030 01.08 19:30 2 7 Plisko, Anton  7 vs 6  van Lierop, Jan   -
031 01.08 19:30 10 7 Burcu, Aykin  1 vs 7  Tiklev, Diliyan  -
032 01.08 19:30 14 7 Degirmenci, Samet  3 vs 7  Sanlisoy, Osman  -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 02.08 09:00 17 7 Baetscher, Yannis  3 vs 7  Degirmenci, Samet  -
034 02.08 09:00 21 7 D Egidio, Giulio  7 vs 3  Burcu, Aykin   -
035 02.08 09:00 15 7 Vehmasaho, Marko  0 vs 7  van Lierop, Jan  -
036 02.08 09:00 13 7 Rudenko, Nikita  7 vs 1  Brancusky, Petr   -
037 02.08 09:00 4 7 Haapaniemi, Mikael  2 vs 7  Oksala, Nooa  -
038 02.08 09:00 1 7 Ostlund, Kasper  4 vs 7  Washburn, Calvin  -
039 02.08 09:00 11 7 Malanik, Filip  1 vs 7  Sola, Ante  -
040 02.08 09:00 20 7 Schiller, Kevin  7 vs 6  Krause, Mickey   -
041 02.08 09:00 2 7 Haegmans, Joey  5 vs 7  Szaszor, Kamil  -
042 02.08 09:00 22 7 Colombini, Fausto  6 vs 7  Lang, Daniel  -
043 02.08 09:00 5 7 Alacam, Bilge  3 vs 7  Raheem, Sajid  -
044 02.08 09:00 8 7 Kettenhummer, Pascal  5 vs 7  Zdziech, Mateusz  -
045 02.08 09:00 9 7 Zadeikis, Kestutis  7 vs 4  Vatansever, Ibrahim   -
046 02.08 09:00 7 7 Stamm, Alessio  2 vs 7  Loncarek, Domagoj  -
047 02.08 09:00 19 7 Da Costa, Tony  7 vs 1  Lebduska, Filip   -
048 02.08 09:00 16 7 De Bruecker, Tibaut  5 vs 7  Gspandl, Patrick  -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 02.08 12:00 4 7 Maciol, Daniel  7 vs 4  Zadeikis, Kestutis   -
050 02.08 12:00 13 7 Hofmann, Patrick  7 vs 1  van Lierop, Jan   -
051 02.08 12:00 18 7 Volery, Sandro  7 vs 6  Gspandl, Patrick   -
052 02.08 12:00 3 7 Nekleenov, Ilia  7 vs 6  Sola, Ante   -
053 02.08 12:00 11 7 Matvienko, Vladimir  2 vs 7  Schiller, Kevin  -
054 02.08 12:00 20 7 Kohl, Leon  3 vs 7  Szaszor, Kamil  -
055 02.08 12:00 19 7 Flage, Gard-Eiken  4 vs 7  Oksala, Nooa  -
056 02.08 12:00 12 7 Kapeller, Manuel  7 vs 5  Washburn, Calvin   -
057 02.08 12:00 8 7 Amendola, Federico  7 vs 5  D Egidio, Giulio   -
058 02.08 12:00 22 7 Prosdocimo, Paolo  7 vs 6  Lang, Daniel   -
059 02.08 12:00 6 7 Gorst, Fedor  7 vs 2  Rudenko, Nikita   -
060 02.08 12:00 23 7 Pecelj, Aleksa  7 vs 5  Raheem, Sajid   -
061 02.08 12:00 2 7 Magi, Mark  6 vs 7  Degirmenci, Samet  -
062 02.08 12:00 9 7 Plisko, Anton  7 vs 5  Loncarek, Domagoj   -
063 02.08 12:00 16 7 Tiklev, Diliyan  7 vs 6  Da Costa, Tony   -
064 02.08 12:00 21 7 Sanlisoy, Osman  7 vs 4  Zdziech, Mateusz   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 02.08 15:00 2 7 Maciol, Daniel  4 vs 7  Hofmann, Patrick  -
066 02.08 15:00 10 7 Volery, Sandro  4 vs 7  Nekleenov, Ilia  -
067 02.08 15:00 1 7 Schiller, Kevin  6 vs 7  Szaszor, Kamil  -
068 02.08 15:00 22 7 Oksala, Nooa  4 vs 7  Kapeller, Manuel  -
069 02.08 15:00 8 7 Amendola, Federico  7 vs 6  Prosdocimo, Paolo   -
070 02.08 15:00 20 7 Gorst, Fedor  1 vs 7  Pecelj, Aleksa  -
071 02.08 15:00 12 7 Degirmenci, Samet  7 vs 5  Plisko, Anton   -
072 02.08 15:00 19 7 Tiklev, Diliyan  7 vs 4  Sanlisoy, Osman   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 03.08 16:00 6 7 Hofmann, Patrick  7 vs 4  Nekleenov, Ilia   -
074 03.08 16:00 2 7 Szaszor, Kamil  7 vs 6  Kapeller, Manuel   -
075 03.08 16:00 21 7 Amendola, Federico  6 vs 7  Pecelj, Aleksa  -
076 03.08 16:00 22 7 Degirmenci, Samet  7 vs 4  Tiklev, Diliyan   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 03.08 17:45 4 7 Hofmann, Patrick  7 vs 5  Szaszor, Kamil   -
078 03.08 17:45 3 7 Pecelj, Aleksa  7 vs 0  Degirmenci, Samet   -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 03.08 19:30 1 7 Hofmann, Patrick  7 vs 1  Pecelj, Aleksa   -