Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 01.08 16:30 14 7 Gspandl, Patrick  AUT 7 vs 5 SUI  Baetscher, Yannis   Approved -
002 01.08 16:30 3 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 4 ITA  D Egidio, Giulio   Approved -
003 01.08 16:30 6 7 Vehmasaho, Marko  FIN 6 vs 7 CRO  Loncarek, Domagoj  Approved -
004 01.08 16:30 13 7 Nekleenov, Ilia  RUS 7 vs 2 UKR  Rudenko, Nikita   Approved -
005 01.08 16:30 12 7 Matvienko, Vladimir  RUS 7 vs 0 FIN  Haapaniemi, Mikael   Approved -
006 01.08 16:30 20 7 Ostlund, Kasper  SWE 5 vs 7 NOR  Raheem, Sajid  Approved -
007 01.08 16:30 16 7 Malanik, Filip  SVK 3 vs 7 NOR  Flage, Gard-Eiken  Approved -
008 01.08 16:30 2 7 Szaszor, Kamil  POL 7 vs 5 GER  Schiller, Kevin   Approved -
009 01.08 18:00 3 7 Haegmans, Joey  NED 2 vs 7 ITA  Amendola, Federico  Approved -
010 01.08 18:00 7 7 Prosdocimo, Paolo  ITA 7 vs 2 ITA  Colombini, Fausto   Approved -
011 01.08 18:00 11 7 Gorst, Fedor  RUS 7 vs 3 TNC  Alacam, Bilge   Approved -
012 01.08 18:00 6 7 Kettenhummer, Pascal  AUT 5 vs 7 SRB  Pecelj, Aleksa  Approved -
013 01.08 18:00 8 7 Zadeikis, Kestutis  LTU 5 vs 7 CZE  Brancusky, Petr  Approved -
014 01.08 18:00 21 7 Plisko, Anton  RUS 7 vs 5 SUI  Stamm, Alessio   Approved -
015 01.08 18:00 16 7 Da Costa, Tony  FRA 5 vs 7 BUL  Tiklev, Diliyan  Approved -
016 01.08 18:00 20 7 De Bruecker, Tibaut  BEL 4 vs 7 TUR  Degirmenci, Samet  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 01.08 19:30 3 7 Maciol, Daniel  POL 7 vs 1 AUT  Gspandl, Patrick   Approved -
018 01.08 19:30 5 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 2 CZE  Lebduska, Filip   Approved -
019 01.08 19:30 12 7 Volery, Sandro  SUI 7 vs 4 CRO  Loncarek, Domagoj   Approved -
020 01.08 19:30 4 7 Nekleenov, Ilia  RUS 7 vs 4 TUR  Vatansever, Ibrahim   Approved -
021 01.08 19:30 21 7 Zdziech, Mateusz  POL 5 vs 7 RUS  Matvienko, Vladimir  Approved -
022 01.08 19:30 7 7 Raheem, Sajid  NOR 3 vs 7 GER  Kohl, Leon  Approved -
023 01.08 19:30 11 7 Lang, Daniel  SVK 3 vs 7 NOR  Flage, Gard-Eiken  Approved -
024 01.08 19:30 9 7 Szaszor, Kamil  POL 5 vs 7 AUT  Kapeller, Manuel  Approved -
025 01.08 19:30 17 7 Krause, Mickey  DEN 3 vs 7 ITA  Amendola, Federico  Approved -
026 01.08 19:30 20 7 Prosdocimo, Paolo  ITA 7 vs 1 CRO  Sola, Ante   Approved -
027 01.08 19:30 16 7 Washburn, Calvin  CZE 0 vs 7 RUS  Gorst, Fedor  Approved -
028 01.08 19:30 6 7 Pecelj, Aleksa  SRB 7 vs 5 FIN  Oksala, Nooa   Approved -
029 01.08 19:30 8 7 Magi, Mark  EST 7 vs 2 CZE  Brancusky, Petr   Approved -
030 01.08 19:30 2 7 Plisko, Anton  RUS 7 vs 6 NED  van Lierop, Jan   Approved -
031 01.08 19:30 10 7 Burcu, Aykin  TNC 1 vs 7 BUL  Tiklev, Diliyan  Approved -
032 01.08 19:30 14 7 Degirmenci, Samet  TUR 3 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 02.08 09:00 17 7 Baetscher, Yannis  SUI 3 vs 7 TUR  Degirmenci, Samet  Approved -
034 02.08 09:00 21 7 D Egidio, Giulio  ITA 7 vs 3 TNC  Burcu, Aykin   Approved -
035 02.08 09:00 15 7 Vehmasaho, Marko  FIN 0 vs 7 NED  van Lierop, Jan  Approved -
036 02.08 09:00 13 7 Rudenko, Nikita  UKR 7 vs 1 CZE  Brancusky, Petr   Approved -
037 02.08 09:00 4 7 Haapaniemi, Mikael  FIN 2 vs 7 FIN  Oksala, Nooa  Approved -
038 02.08 09:00 1 7 Ostlund, Kasper  SWE 4 vs 7 CZE  Washburn, Calvin  Approved -
039 02.08 09:00 11 7 Malanik, Filip  SVK 1 vs 7 CRO  Sola, Ante  Approved -
040 02.08 09:00 20 7 Schiller, Kevin  GER 7 vs 6 DEN  Krause, Mickey   Approved -
041 02.08 09:00 2 7 Haegmans, Joey  NED 5 vs 7 POL  Szaszor, Kamil  Approved -
042 02.08 09:00 22 7 Colombini, Fausto  ITA 6 vs 7 SVK  Lang, Daniel  Approved -
043 02.08 09:00 5 7 Alacam, Bilge  TNC 3 vs 7 NOR  Raheem, Sajid  Approved -
044 02.08 09:00 8 7 Kettenhummer, Pascal  AUT 5 vs 7 POL  Zdziech, Mateusz  Approved -
045 02.08 09:00 9 7 Zadeikis, Kestutis  LTU 7 vs 4 TUR  Vatansever, Ibrahim   Approved -
046 02.08 09:00 7 7 Stamm, Alessio  SUI 2 vs 7 CRO  Loncarek, Domagoj  Approved -
047 02.08 09:00 19 7 Da Costa, Tony  FRA 7 vs 1 CZE  Lebduska, Filip   Approved -
048 02.08 09:00 16 7 De Bruecker, Tibaut  BEL 5 vs 7 AUT  Gspandl, Patrick  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 02.08 12:00 4 7 Maciol, Daniel  POL 7 vs 4 LTU  Zadeikis, Kestutis   Approved -
050 02.08 12:00 13 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 1 NED  van Lierop, Jan   Approved -
051 02.08 12:00 18 7 Volery, Sandro  SUI 7 vs 6 AUT  Gspandl, Patrick   Approved -
052 02.08 12:00 3 7 Nekleenov, Ilia  RUS 7 vs 6 CRO  Sola, Ante   Approved -
053 02.08 12:00 11 7 Matvienko, Vladimir  RUS 2 vs 7 GER  Schiller, Kevin  Approved -
054 02.08 12:00 20 7 Kohl, Leon  GER 3 vs 7 POL  Szaszor, Kamil  Approved -
055 02.08 12:00 19 7 Flage, Gard-Eiken  NOR 4 vs 7 FIN  Oksala, Nooa  Approved -
056 02.08 12:00 12 7 Kapeller, Manuel  AUT 7 vs 5 CZE  Washburn, Calvin   Approved -
057 02.08 12:00 8 7 Amendola, Federico  ITA 7 vs 5 ITA  D Egidio, Giulio   Approved -
058 02.08 12:00 22 7 Prosdocimo, Paolo  ITA 7 vs 6 SVK  Lang, Daniel   Approved -
059 02.08 12:00 6 7 Gorst, Fedor  RUS 7 vs 2 UKR  Rudenko, Nikita   Approved -
060 02.08 12:00 23 7 Pecelj, Aleksa  SRB 7 vs 5 NOR  Raheem, Sajid   Approved -
061 02.08 12:00 2 7 Magi, Mark  EST 6 vs 7 TUR  Degirmenci, Samet  Approved -
062 02.08 12:00 9 7 Plisko, Anton  RUS 7 vs 5 CRO  Loncarek, Domagoj   Approved -
063 02.08 12:00 16 7 Tiklev, Diliyan  BUL 7 vs 6 FRA  Da Costa, Tony   Approved -
064 02.08 12:00 21 7 Sanlisoy, Osman  TNC 7 vs 4 POL  Zdziech, Mateusz   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 02.08 15:00 2 7 Maciol, Daniel  POL 4 vs 7 GER  Hofmann, Patrick  Approved -
066 02.08 15:00 10 7 Volery, Sandro  SUI 4 vs 7 RUS  Nekleenov, Ilia  Approved -
067 02.08 15:00 1 7 Schiller, Kevin  GER 6 vs 7 POL  Szaszor, Kamil  Approved -
068 02.08 15:00 22 7 Oksala, Nooa  FIN 4 vs 7 AUT  Kapeller, Manuel  Approved -
069 02.08 15:00 8 7 Amendola, Federico  ITA 7 vs 6 ITA  Prosdocimo, Paolo   Approved -
070 02.08 15:00 20 7 Gorst, Fedor  RUS 1 vs 7 SRB  Pecelj, Aleksa  Approved -
071 02.08 15:00 12 7 Degirmenci, Samet  TUR 7 vs 5 RUS  Plisko, Anton   Approved -
072 02.08 15:00 19 7 Tiklev, Diliyan  BUL 7 vs 4 TNC  Sanlisoy, Osman   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 03.08 16:00 6 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 4 RUS  Nekleenov, Ilia   Approved -
074 03.08 16:00 2 7 Szaszor, Kamil  POL 7 vs 6 AUT  Kapeller, Manuel   Approved -
075 03.08 16:00 21 7 Amendola, Federico  ITA 6 vs 7 SRB  Pecelj, Aleksa  Approved -
076 03.08 16:00 22 7 Degirmenci, Samet  TUR 7 vs 4 BUL  Tiklev, Diliyan   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 03.08 17:45 4 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 5 POL  Szaszor, Kamil   Approved -
078 03.08 17:45 3 7 Pecelj, Aleksa  SRB 7 vs 0 TUR  Degirmenci, Samet   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 03.08 19:30 1 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 1 SRB  Pecelj, Aleksa   Approved -