Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Girls 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 5 Tkach, Kristina  RUS 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
002 01.08 09:00 17 5 Trushevskaia, Valeriia  RUS 5 vs 1 TNC  Gaffari, Alara   Approved -
003 01.08 09:00 14 5 Tchernaya, Ekaterina  BLR 5 vs 1 LUX  Hahn, Lara   Approved -
004 01.08 09:00 21 5 Karwik, Weronika  POL 4 vs 5 NOR  Torvund, Nina  Approved -
005 01.08 09:00 18 5 Pietrzak, Kinga  POL 5 vs 2 SUI  Volery, Shirin   Approved -
006 01.08 09:00 13 5 Keller, Cindy  SUI 5 vs 2 BLR  Cheprasova, Daria   Approved -
007 01.08 09:00 20 5 Neuhausen, Maximiliana  GER 5 vs 1 NOR  Sandman, Michelle   Approved -
008 01.08 09:00 19 5 Pijpers, Lynn  NED 5 vs 2 BLR  Murha, Milena   Approved -
009 - - - 5 Hartikainen, Laura  FIN 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
010 01.08 09:00 15 5 Brummer, Alina  GER 5 vs 3 AUT  Riegler, Anna   Approved -
011 01.08 09:00 10 5 Wolff, Katja  NOR 2 vs 5 BLR  Chernik, Palina  Approved -
012 01.08 09:00 11 5 Solomka, Bohdana  UKR 2 vs 5 LUX  Overeem, Roxanne  Approved -
013 01.08 09:00 12 5 Bachmaier, Paula  GER 5 vs 2 RUS  Gurova, Viktoriia   Approved -
014 01.08 09:00 22 5 Jureleviciute, Evelina  LTU 5 vs 3 SRB  Sarac, Bojana   Approved -
015 01.08 09:00 16 5 Siranchuk, Darya  UKR 5 vs 2 NED  Rademakers, Megan   Approved -
016 - - - 5 Walk-Over  - 0 vs 0 SWE  Nguyen, My  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 01.08 16:30 1 5 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 3 RUS  Trushevskaia, Valeriia   Approved -
018 01.08 16:30 10 5 Tchernaya, Ekaterina  BLR 2 vs 5 NOR  Torvund, Nina  Approved -
019 01.08 16:30 4 5 Pietrzak, Kinga  POL 5 vs 2 SUI  Keller, Cindy   Approved -
020 01.08 16:30 5 5 Neuhausen, Maximiliana  GER 5 vs 2 NED  Pijpers, Lynn   Approved -
021 01.08 16:30 18 5 Hartikainen, Laura  FIN 3 vs 5 GER  Brummer, Alina  Approved -
022 01.08 16:30 7 5 Chernik, Palina  BLR 5 vs 1 LUX  Overeem, Roxanne   Approved -
023 01.08 16:30 11 5 Bachmaier, Paula  GER 5 vs 0 LTU  Jureleviciute, Evelina   Approved -
024 01.08 16:30 21 5 Siranchuk, Darya  UKR 5 vs 1 SWE  Nguyen, My   Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
025 - - - 5 Walk-Over  - 0 vs 0 TNC  Gaffari, Alara  Approved -
026 01.08 16:30 19 5 Hahn, Lara  LUX 0 vs 5 POL  Karwik, Weronika  Approved -
027 01.08 16:30 17 5 Volery, Shirin  SUI 1 vs 5 BLR  Cheprasova, Daria  Approved -
028 01.08 16:30 9 5 Sandman, Michelle  NOR 0 vs 5 BLR  Murha, Milena  Approved -
029 - - - 5 Walk-Over  - 0 vs 0 AUT  Riegler, Anna  Approved -
030 01.08 16:30 8 5 Wolff, Katja  NOR 3 vs 5 UKR  Solomka, Bohdana  Approved -
031 01.08 16:30 22 5 Gurova, Viktoriia  RUS 4 vs 5 SRB  Sarac, Bojana  Approved -
032 - - - 5 Rademakers, Megan  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 02.08 09:00 3 5 Gaffari, Alara  TNC 2 vs 5 SWE  Nguyen, My  Approved -
034 02.08 09:00 14 5 Karwik, Weronika  POL 4 vs 5 LTU  Jureleviciute, Evelina  Approved -
035 02.08 09:00 12 5 Cheprasova, Daria  BLR 5 vs 2 LUX  Overeem, Roxanne   Approved -
036 02.08 09:00 6 5 Murha, Milena  BLR 2 vs 5 FIN  Hartikainen, Laura  Approved -
037 02.08 10:30 13 5 Riegler, Anna  AUT 2 vs 5 NED  Pijpers, Lynn  Approved -
038 02.08 10:30 15 5 Solomka, Bohdana  UKR 4 vs 5 SUI  Keller, Cindy  Approved -
039 02.08 10:30 18 5 Sarac, Bojana  SRB 5 vs 2 BLR  Tchernaya, Ekaterina   Approved -
040 02.08 10:30 1 5 Rademakers, Megan  NED 1 vs 5 RUS  Trushevskaia, Valeriia  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
041 02.08 12:00 1 5 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 1 NOR  Torvund, Nina   Approved -
042 02.08 12:00 14 5 Pietrzak, Kinga  POL 5 vs 4 GER  Neuhausen, Maximiliana   Approved -
043 02.08 12:00 17 5 Brummer, Alina  GER 3 vs 5 BLR  Chernik, Palina  Approved -
044 02.08 12:00 5 5 Bachmaier, Paula  GER 2 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
045 02.08 13:30 6 5 Nguyen, My  SWE 4 vs 5 LTU  Jureleviciute, Evelina  Approved -
046 02.08 13:30 4 5 Cheprasova, Daria  BLR 2 vs 5 FIN  Hartikainen, Laura  Approved -
047 02.08 13:30 2 5 Pijpers, Lynn  NED 5 vs 1 SUI  Keller, Cindy   Approved -
048 02.08 13:30 8 5 Sarac, Bojana  SRB 1 vs 5 RUS  Trushevskaia, Valeriia  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 02.08 15:00 7 5 Jureleviciute, Evelina  LTU 3 vs 5 GER  Neuhausen, Maximiliana  Approved -
050 02.08 15:00 6 5 Hartikainen, Laura  FIN 2 vs 5 NOR  Torvund, Nina  Approved -
051 02.08 15:00 15 5 Pijpers, Lynn  NED 5 vs 4 GER  Bachmaier, Paula   Approved -
052 02.08 15:00 16 5 Trushevskaia, Valeriia  RUS 5 vs 1 GER  Brummer, Alina   Approved -

Girls 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
053 03.08 16:00 5 5 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 1 GER  Neuhausen, Maximiliana   Approved -
054 03.08 16:00 10 5 Pietrzak, Kinga  POL 5 vs 1 NOR  Torvund, Nina   Approved -
055 03.08 16:00 1 5 Chernik, Palina  BLR 4 vs 5 NED  Pijpers, Lynn  Approved -
056 03.08 16:00 9 5 Siranchuk, Darya  UKR 5 vs 1 RUS  Trushevskaia, Valeriia   Approved -

Girls 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 03.08 17:45 7 5 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 3 POL  Pietrzak, Kinga   Approved -
058 03.08 17:45 2 5 Pijpers, Lynn  NED 3 vs 5 UKR  Siranchuk, Darya  Approved -

Girls 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  5 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
059 03.08 19:30 3 5 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 0 UKR  Siranchuk, Darya   Approved -