Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 30.07 10:30 3 7 Krause, Mickey  DEN 7 vs 6 NOR  Nybakk, Stein Tore C   Approved -
002 - - - 7 Langstroem, Karo  FIN 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
003 30.07 10:30 17 7 Butschek, Manuel  AUT 3 vs 7 POL  Kaczmarek, Krzysztof  Approved -
004 30.07 10:30 7 7 Kohl, Leon  GER 7 vs 3 FIN  Virtaranta, Jere   Approved -
005 30.07 10:30 13 7 Pongers, Quinten  NED 3 vs 7 RUS  Trifonov, Egor  Approved -
006 30.07 10:30 21 7 Lentz, Christoffer  DEN 1 vs 7 POL  Blazej, Szymon  Approved -
007 30.07 10:30 1 7 Menn, Luca  GER 6 vs 7 ESP  Souto, Jonas  Approved -
008 30.07 10:30 4 7 Washburn, Calvin  CZE 7 vs 6 RUS  Matvienko, Vladimir   Approved -
009 30.07 10:30 8 7 Knuever, Mitchel  NED 0 vs 7 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
010 - - - 7 Herman, Pete  GER 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
011 30.07 10:30 16 7 Alnar, Mustafa  TNC 7 vs 0 ALB  Demollari, Desart   Approved -
012 30.07 10:30 24 7 Nekleenov, Ilia  RUS 1 vs 7 RUS  Gorst, Fedor  Approved -
013 30.07 10:30 10 7 D Egido, Giulio  ITA 7 vs 3 SVK  Mrva, Kristian   Approved -
014 30.07 10:30 18 7 Gideikis, Rokas  LTU 6 vs 7 ITA  Amendola, Alessandro  Approved -
015 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NOR  Thomassen, Simon  Approved -
016 30.07 10:30 14 7 Zadeikis,Kestutis  LTU 7 vs 4 FIN  Narvola, Jori   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 30.07 12:00 18 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 3 DEN  Krause, Mickey   Approved -
018 30.07 12:00 1 7 Langstroem, Karo  FIN 3 vs 7 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen  Approved -
019 30.07 12:00 20 7 Ostlund, Kasper  SWE 6 vs 7 POL  Kaczmarek, Krzysztof  Approved -
020 30.07 12:00 4 7 Kohl, Leon  GER 7 vs 4 FIN  Stroem, Micke   Approved -
021 30.07 12:00 21 7 Gjoni, Ernesto  ALB 5 vs 7 RUS  Trifonov, Egor  Approved -
022 30.07 12:00 3 7 Blazej, Szymon  POL 4 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
023 30.07 12:00 22 7 Cidam, Dogukan  TNC 3 vs 7 ESP  Souto, Jonas  Approved -
024 30.07 12:00 17 7 Washburn, Calvin  CZE 6 vs 7 POL  Kural, Szymon  Approved -
025 30.07 12:00 24 7 Gangflot, Ole Tobias Tanilon  NOR 5 vs 7 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
026 30.07 12:00 10 7 Herman, Pete  GER 7 vs 5 TNC  Sogular, Enis   Approved -
027 30.07 12:00 19 7 Paja, Alban  ALB 2 vs 7 TNC  Alnar, Mustafa  Approved -
028 30.07 12:00 13 7 Gorst, Fedor  RUS 7 vs 6 NED  van Lierop, Jan   Approved -
029 30.07 12:00 14 7 Thyde, Jeppe  DEN 7 vs 4 ITA  D Egido, Giulio   Approved -
030 30.07 12:00 12 7 Amendola, Alessandro  ITA 1 vs 7 NOR  Flage, Gard Eiken  Approved -
031 30.07 12:00 23 7 Brancusky, Petr  CZE 7 vs 5 NOR  Thomassen, Simon   Approved -
032 30.07 12:00 11 7 Zadeikis,Kestutis  LTU 7 vs 0 LUX  Van der Weken, Louis   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 30.07 15:00 5 7 Nybakk, Stein Tore C  NOR 7 vs 4 LUX  Van der Weken, Louis   Approved -
034 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NOR  Thomassen, Simon  Approved -
035 30.07 15:00 6 7 Butschek, Manuel  AUT 7 vs 4 ITA  Amendola, Alessandro   Approved -
036 30.07 15:00 7 7 Virtaranta, Jere  FIN 2 vs 7 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
037 30.07 15:00 24 7 Pongers, Quinten  NED 4 vs 7 NED  van Lierop, Jan  Approved -
038 30.07 15:00 23 7 Lentz, Christoffer  DEN 7 vs 2 ALB  Paja, Alban   Approved -
039 30.07 15:00 22 7 Menn, Luca  GER 7 vs 2 TNC  Sogular, Enis   Approved -
040 30.07 15:00 2 7 Matvienko, Vladimir  RUS 7 vs 5 NOR  Gangflot, Ole Tobias Tanilon   Approved -
041 30.07 15:00 21 7 Knuever, Mitchel  NED 5 vs 7 CZE  Washburn, Calvin  Approved -
042 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 TNC  Cidam, Dogukan  Approved -
043 30.07 15:00 20 7 Demollari, Desart  ALB 2 vs 7 POL  Blazej, Szymon  Approved -
044 30.07 15:00 1 7 Nekleenov, Ilia  RUS 7 vs 3 ALB  Gjoni, Ernesto   Approved -
045 30.07 15:00 4 7 Mrva, Kristian  SVK 7 vs 6 FIN  Stroem, Micke   Approved -
046 30.07 15:00 3 7 Gideikis, Rokas  LTU 1 vs 7 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
047 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 FIN  Langstroem, Karo  Approved -
048 30.07 15:00 18 7 Narvola, Jori  FIN 3 vs 7 DEN  Krause, Mickey  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 31.07 15:30 8 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 2 POL  Blazej, Szymon   Approved -
050 31.07 15:30 10 7 Bonnelykke, Andreas-Steen  DEN 7 vs 4 DEN  Krause, Mickey   Approved -
051 31.07 15:30 14 7 Kaczmarek, Krzysztof  POL 3 vs 7 NED  van Lierop, Jan  Approved -
052 31.07 15:30 9 7 Kohl, Leon  GER 5 vs 7 FIN  Langstroem, Karo  Approved -
053 31.07 15:30 7 7 Trifonov, Egor  RUS 7 vs 4 RUS  Nekleenov, Ilia   Approved -
054 31.07 15:30 20 7 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 7 vs 2 RUS  Matvienko, Vladimir   Approved -
055 31.07 15:30 15 7 Souto, Jonas  ESP 7 vs 4 NOR  Nybakk, Stein Tore C   Approved -
056 31.07 15:30 12 7 Kural, Szymon  POL 1 vs 7 GER  Menn, Luca  Approved -
057 31.07 15:30 6 7 Shopik, Uladzislau  BLR 7 vs 5 CZE  Washburn, Calvin   Approved -
058 31.07 15:30 24 7 Herman, Pete  GER 4 vs 7 DEN  Lentz, Christoffer  Approved -
059 31.07 15:30 18 7 Alnar, Mustafa  TNC 7 vs 3 NOR  Thomassen, Simon   Approved -
060 31.07 15:30 2 7 Gorst, Fedor  RUS 7 vs 3 AUT  Butschek, Manuel   Approved -
061 31.07 15:30 22 7 Thyde, Jeppe  DEN 0 vs 7 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
062 31.07 15:30 21 7 Flage, Gard Eiken  NOR 6 vs 7 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
063 31.07 15:30 11 7 Brancusky, Petr  CZE 6 vs 7 TNC  Cidam, Dogukan  Approved -
064 31.07 15:30 17 7 Zadeikis,Kestutis  LTU 7 vs 4 SVK  Mrva, Kristian   Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 31.07 17:00 17 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 2 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -
066 31.07 17:00 12 7 van Lierop, Jan  NED 7 vs 1 FIN  Langstroem, Karo   Approved -
067 31.07 17:00 3 7 Trifonov, Egor  RUS 1 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -
068 31.07 17:00 5 7 Souto, Jonas  ESP 4 vs 7 GER  Menn, Luca  Approved -
069 31.07 17:00 7 7 Shopik, Uladzislau  BLR 7 vs 5 DEN  Lentz, Christoffer   Approved -
070 31.07 17:00 18 7 Alnar, Mustafa  TNC 3 vs 7 RUS  Gorst, Fedor  Approved -
071 31.07 17:00 9 7 Ostlund, Kasper  SWE 7 vs 5 ITA  D Egido, Giulio   Approved -
072 31.07 17:00 16 7 Cidam, Dogukan  TNC 4 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 31.07 18:30 19 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 1 NED  van Lierop, Jan   Approved -
074 31.07 18:30 21 7 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 5 vs 7 GER  Menn, Luca  Approved -
075 31.07 18:30 3 7 Shopik, Uladzislau  BLR 0 vs 7 RUS  Gorst, Fedor  Approved -
076 31.07 18:30 23 7 Ostlund, Kasper  SWE 6 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 01.08 14:00 4 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 3 GER  Menn, Luca   Approved -
078 01.08 14:00 2 7 Gorst, Fedor  RUS 5 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis  Approved -

Pupils 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 01.08 15:30 3 7 Zielinski, Wiktor  POL 7 vs 5 LTU  Zadeikis,Kestutis   Approved -