Matches - Draw and Results
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 8-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 28.07 09:00 9 6 Van der Weken, Louis  LUX 4 vs 6 POL  Kural, Szymon  Approved -
002 - - - 6 Paja, Alban  ALB 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
003 28.07 09:00 16 6 Nekleenov, Ilia  RUS 6 vs 3 TNC  Cidam, Dogukan   Approved -
004 28.07 09:00 7 6 Amendola, Alessandro  ITA 2 vs 6 FIN  Virtaranta, Jere  Approved -
005 28.07 09:00 19 6 Gjoni, Ernesto  ALB 3 vs 6 NOR  Nybakk, Stein Tore C  Approved -
006 28.07 09:00 6 6 Pongers, Quinten  NED 6 vs 0 ALB  Bregu, Roberto   Approved -
007 28.07 09:00 8 6 Lentz, Christoffer  DEN 6 vs 0 ALB  Demollari, Desart   Approved -
008 28.07 09:00 18 6 Butschek, Manuel  AUT 6 vs 2 ESP  Souto, Jonas   Approved -
009 28.07 09:00 1 6 Trifonov, Egor  RUS 6 vs 5 NOR  Thomassen, Simon   Approved -
010 28.07 09:00 22 6 Flage, Gard Eiken  NOR 4 vs 6 GER  Herman, Pete  Approved -
011 28.07 09:00 14 6 Gideikis, Rokas  LTU 2 vs 6 FIN  Narvola, Jori  Approved -
012 28.07 09:00 15 6 Bregu, Aleksander  ALB 0 vs 6 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
013 28.07 09:00 2 6 Kaczmarek, Krzysztof  POL 4 vs 6 SVK  Mrva, Kristian  Approved -
014 28.07 09:00 13 6 Menn, Luca  GER 3 vs 6 LTU  Zadeikis,Kestutis  Approved -
015 28.07 09:00 11 6 Knuever, Mitchel  NED 2 vs 6 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
016 28.07 09:00 12 6 Langstroem, Karo  FIN 0 vs 6 RUS  Gorst, Fedor  Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 28.07 10:45 21 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 2 POL  Kural, Szymon   Approved -
018 28.07 10:45 10 6 Paja, Alban  ALB 5 vs 6 FIN  Stroem, Micke  Approved -
019 28.07 10:45 20 6 Washburn, Calvin  CZE 6 vs 5 RUS  Nekleenov, Ilia   Approved -
020 28.07 10:45 18 6 Virtaranta, Jere  FIN 6 vs 3 RUS  Matvienko, Vladimir   Approved -
021 28.07 10:45 17 6 Brancusky, Petr  CZE 5 vs 6 NOR  Nybakk, Stein Tore C  Approved -
022 28.07 10:45 8 6 Pongers, Quinten  NED 4 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa  Approved -
023 28.07 10:45 6 6 Kohl, Leon  GER 6 vs 4 DEN  Lentz, Christoffer   Approved -
024 28.07 10:45 9 6 Butschek, Manuel  AUT 6 vs 5 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -
025 28.07 12:30 12 6 Blazej, Szymon  POL 6 vs 5 RUS  Trifonov, Egor   Approved -
026 28.07 12:30 23 6 Herman, Pete  GER 6 vs 1 NOR  Gangflot, Ole Tobias Tanilon   Approved -
027 28.07 12:30 20 6 Sogular, Enis  TNC 6 vs 2 FIN  Narvola, Jori   Approved -
028 28.07 12:30 24 6 Shopik, Uladzislau  BLR 6 vs 3 DEN  Thyde, Jeppe   Approved -
029 28.07 12:30 21 6 Krause, Mickey  DEN 6 vs 3 SVK  Mrva, Kristian   Approved -
030 28.07 12:30 22 6 Zadeikis,Kestutis  LTU 6 vs 4 SWE  Ostlund, Kasper   Approved -
031 28.07 12:30 3 6 Zielinski, Wiktor  POL 6 vs 2 ITA  D Egido, Giulio   Approved -
032 28.07 12:30 1 6 Gorst, Fedor  RUS 6 vs 4 NED  van Lierop, Jan   Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 29.07 12:00 4 6 Van der Weken, Louis  LUX 0 vs 6 NED  van Lierop, Jan  Approved -
034 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
035 29.07 12:00 5 6 Cidam, Dogukan  TNC 3 vs 6 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
036 29.07 12:00 24 6 Amendola, Alessandro  ITA 0 vs 6 SVK  Mrva, Kristian  Approved -
037 29.07 12:00 23 6 Gjoni, Ernesto  ALB 3 vs 6 DEN  Thyde, Jeppe  Approved -
038 29.07 12:00 - 6 Bregu, Roberto  ALB DIS vs 0 FIN  Narvola, Jori  Approved -
039 29.07 12:00 22 6 Demollari, Desart  ALB 3 vs 6 NOR  Gangflot, Ole Tobias Tanilon  Approved -
040 29.07 12:00 18 6 Souto, Jonas  ESP 6 vs 4 RUS  Trifonov, Egor   Approved -
041 29.07 12:00 2 6 Thomassen, Simon  NOR 5 vs 6 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen  Approved -
042 29.07 12:00 3 6 Flage, Gard Eiken  NOR 2 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer  Approved -
043 29.07 12:00 16 6 Gideikis, Rokas  LTU 2 vs 6 NED  Pongers, Quinten  Approved -
044 29.07 12:00 - 6 Bregu, Aleksander  ALB DIS vs 0 CZE  Brancusky, Petr  Approved -
045 29.07 12:00 17 6 Kaczmarek, Krzysztof  POL 3 vs 6 RUS  Matvienko, Vladimir  Approved -
046 29.07 12:00 6 6 Menn, Luca  GER 6 vs 3 RUS  Nekleenov, Ilia   Approved -
047 29.07 12:00 1 6 Knuever, Mitchel  NED 6 vs 3 ALB  Paja, Alban   Approved -
048 29.07 12:00 7 6 Langstroem, Karo  FIN 2 vs 6 POL  Kural, Szymon  Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 29.07 15:00 10 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 0 NED  Pongers, Quinten   Approved -
050 29.07 15:00 2 6 Stroem, Micke  FIN 6 vs 5 RUS  Matvienko, Vladimir   Approved -
051 29.07 15:00 11 6 Washburn, Calvin  CZE 2 vs 6 NED  van Lierop, Jan  Approved -
052 29.07 15:00 9 6 Virtaranta, Jere  FIN 5 vs 6 CZE  Brancusky, Petr  Approved -
053 29.07 15:00 21 6 Nybakk, Stein Tore C  NOR 5 vs 6 SVK  Mrva, Kristian  Approved -
054 29.07 15:00 20 6 Alnar, Mustafa  TNC 6 vs 5 POL  Kural, Szymon   Approved -
055 29.07 15:00 3 6 Kohl, Leon  GER 6 vs 5 NOR  Gangflot, Ole Tobias Tanilon   Approved -
056 29.07 15:00 5 6 Butschek, Manuel  AUT 3 vs 6 DEN  Thyde, Jeppe  Approved -
057 29.07 15:00 17 6 Blazej, Szymon  POL 3 vs 6 DEN  Lentz, Christoffer  Approved -
058 29.07 15:00 16 6 Herman, Pete  GER 5 vs 6 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
059 29.07 15:00 7 6 Sogular, Enis  TNC 6 vs 3 GER  Menn, Luca   Approved -
060 29.07 15:00 1 6 Shopik, Uladzislau  BLR 3 vs 6 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
061 29.07 15:00 6 6 Krause, Mickey  DEN 6 vs 4 NED  Knuever, Mitchel   Approved -
062 29.07 15:00 23 6 Zadeikis,Kestutis  LTU 4 vs 6 ESP  Souto, Jonas  Approved -
063 29.07 15:00 14 6 Zielinski, Wiktor  POL 6 vs 0 FIN  Narvola, Jori   Approved -
064 29.07 15:00 8 6 Gorst, Fedor  RUS 6 vs 0 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 29.07 16:45 9 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 2 FIN  Stroem, Micke   Approved -
066 29.07 16:45 20 6 van Lierop, Jan  NED 6 vs 2 CZE  Brancusky, Petr   Approved -
067 29.07 16:45 19 6 Mrva, Kristian  SVK 0 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa  Approved -
068 29.07 16:45 10 6 Kohl, Leon  GER 6 vs 4 DEN  Thyde, Jeppe   Approved -
069 29.07 16:45 12 6 Lentz, Christoffer  DEN 4 vs 6 ITA  D Egido, Giulio  Approved -
070 29.07 16:45 23 6 Sogular, Enis  TNC 3 vs 6 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
071 29.07 16:45 8 6 Krause, Mickey  DEN 6 vs 4 ESP  Souto, Jonas   Approved -
072 29.07 16:45 2 6 Zielinski, Wiktor  POL 6 vs 5 RUS  Gorst, Fedor   Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 29.07 18:30 1 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 5 NED  van Lierop, Jan   Approved -
074 29.07 18:30 21 6 Alnar, Mustafa  TNC 4 vs 6 GER  Kohl, Leon  Approved -
075 29.07 18:30 5 6 D Egido, Giulio  ITA 1 vs 6 SWE  Ostlund, Kasper  Approved -
076 29.07 18:30 23 6 Krause, Mickey  DEN 2 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor  Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 30.07 17:00 22 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 3 GER  Kohl, Leon   Approved -
078 30.07 17:00 3 6 Ostlund, Kasper  SWE 0 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor  Approved -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 30.07 19:00 2 6 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 6 vs 5 POL  Zielinski, Wiktor   Approved -