Matches - Draw and Results
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 30.07 09:00 4 8 Schiller, Kevin  GER 8 vs 1 AUT  Blim. Matthias   Approved -
002 - - - 8 Baetscher, Yannis  SUI 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
003 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 ITA  Amendola, Federico  Approved -
004 30.07 09:00 6 8 Ulugun, Adem  TNC 6 vs 8 BLR  Sereda, Timofey  Approved -
005 30.07 09:00 3 8 Dudanets, Maksim  RUS 8 vs 1 ALB  Shytaj, Enea   Approved -
006 - - - 8 Loncarek, Domagoj  CRO 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
007 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 EST  Magi, Mark  Approved -
008 30.07 09:00 1 8 Szaszor, Kamil  POL 5 vs 8 NOR  Raheem, Sajid  Approved -
009 30.07 09:00 20 8 Bjorkmann, Emil  NOR 8 vs 3 LUX  Schiltz, Philippe   Approved -
010 - - - 8 Resch, Daniel  AUT 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
011 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Malanik, Filip  Approved -
012 30.07 09:00 9 8 Teber, Tayfun  GER 8 vs 6 GER  Hofmann, Patrick   Approved -
013 30.07 09:00 24 8 Alacam, Bilge  TNC 4 vs 8 RUS  Safiullin, Marsel  Approved -
014 - - - 8 Haegmans, Joey  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
015 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Lang, Daniel  Approved -
016 30.07 09:00 21 8 Maciol, Daniel  POL 8 vs 3 NOR  Rysjedal, Jaran Gelin   Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 30.07 10:30 22 8 Cwikla, Krystian  POL 8 vs 4 GER  Schiller, Kevin   Approved -
018 30.07 10:30 11 8 Baetscher, Yannis  SUI 8 vs 5 SUI  Todic, Adrijan   Approved -
019 30.07 10:30 15 8 Percoco, Marco  ITA 5 vs 8 ITA  Amendola, Federico  Approved -
020 30.07 10:30 20 8 Sereda, Timofey  BLR 2 vs 8 GRE  Koukiadakis, Kostas  Approved -
021 30.07 10:30 2 8 Mele. Edoardo  ITA 0 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim  Approved -
022 30.07 10:30 12 8 Loncarek, Domagoj  CRO 6 vs 8 NOR  Eisajan, Elkhem  Approved -
023 30.07 10:30 9 8 Burcu, Aykin  TNC 4 vs 8 EST  Magi, Mark  Approved -
024 30.07 10:30 23 8 Raheem, Sajid  NOR 8 vs 5 FIN  Oksala, Nooa   Approved -
025 30.07 12:00 2 8 Da Costa, Tony  FRA 8 vs 1 NOR  Bjorkmann, Emil   Approved -
026 30.07 12:00 16 8 Resch, Daniel  AUT 8 vs 4 AUT  Czasch, Benjamin   Approved -
027 30.07 12:00 5 8 Sanlisoy, Osman  TNC 8 vs 3 SVK  Malanik, Filip   Approved -
028 30.07 12:00 6 8 Teber, Tayfun  GER 8 vs 3 AUT  Kettenhummer, Pascal   Approved -
029 30.07 12:00 15 8 Sola, Ante  CRO 8 vs 7 RUS  Safiullin, Marsel   Approved -
030 30.07 12:00 7 8 Haegmans, Joey  NED 2 vs 8 CZE  Hajsman, Ladislav  Approved -
031 30.07 12:00 8 8 Ledoux, Cyriel  NED 8 vs 4 SVK  Lang, Daniel   Approved -
032 30.07 12:00 9 8 Maciol, Daniel  POL 8 vs 4 SUI  Schneider, Michael   Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 30.07 13:30 8 8 Blim. Matthias  AUT 5 vs 8 SUI  Schneider, Michael  Approved -
034 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Lang, Daniel  Approved -
035 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Haegmans, Joey  Approved -
036 30.07 13:30 6 8 Ulugun, Adem  TNC 2 vs 8 RUS  Safiullin, Marsel  Approved -
037 30.07 13:30 17 8 Shytaj, Enea  ALB 7 vs 8 AUT  Kettenhummer, Pascal  Approved -
038 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Malanik, Filip  Approved -
039 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 AUT  Czasch, Benjamin  Approved -
040 30.07 13:30 10 8 Szaszor, Kamil  POL 8 vs 2 NOR  Bjorkmann, Emil   Approved -
041 30.07 13:30 2 8 Schiltz, Philippe  LUX 5 vs 8 FIN  Oksala, Nooa  Approved -
042 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 TNC  Burcu, Aykin  Approved -
043 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 CRO  Loncarek, Domagoj  Approved -
044 30.07 13:30 20 8 Hofmann, Patrick  GER 8 vs 4 ITA  Mele. Edoardo   Approved -
045 30.07 13:30 22 8 Alacam, Bilge  TNC 2 vs 8 BLR  Sereda, Timofey  Approved -
046 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 ITA  Percoco, Marco  Approved -
047 - - - 8 Walk-Over  - 0 vs 0 SUI  Todic, Adrijan  Approved -
048 30.07 13:30 24 8 Rysjedal, Jaran Gelin  NOR 0 vs 8 GER  Schiller, Kevin  Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 31.07 14:00 2 8 Cwikla, Krystian  POL 8 vs 0 ITA  Percoco, Marco   Approved -
050 31.07 14:00 23 8 Baetscher, Yannis  SUI 7 vs 8 BLR  Sereda, Timofey  Approved -
051 31.07 14:00 21 8 Amendola, Federico  ITA 8 vs 2 SVK  Lang, Daniel   Approved -
052 31.07 14:00 6 8 Koukiadakis, Kostas  GRE 8 vs 0 TNC  Burcu, Aykin   Approved -
053 31.07 14:00 19 8 Dudanets, Maksim  RUS 8 vs 5 NED  Haegmans, Joey   Approved -
054 31.07 14:00 3 8 Eisajan, Elkhem  NOR 3 vs 8 POL  Szaszor, Kamil  Approved -
055 31.07 14:00 24 8 Magi, Mark  EST 8 vs 1 AUT  Czasch, Benjamin   Approved -
056 31.07 14:00 18 8 Raheem, Sajid  NOR 8 vs 4 CRO  Loncarek, Domagoj   Approved -
057 31.07 14:00 17 8 Da Costa, Tony  FRA 3 vs 8 SUI  Schneider, Michael  Approved -
058 31.07 14:00 16 8 Resch, Daniel  AUT 8 vs 5 FIN  Oksala, Nooa   Approved -
059 31.07 14:00 15 8 Sanlisoy, Osman  TNC 5 vs 8 RUS  Safiullin, Marsel  Approved -
060 31.07 14:00 10 8 Teber, Tayfun  GER 1 vs 8 GER  Hofmann, Patrick  Approved -
061 31.07 14:00 9 8 Sola, Ante  CRO 3 vs 8 SUI  Todic, Adrijan  Approved -
062 31.07 14:00 1 8 Hajsman, Ladislav  CZE 1 vs 8 GER  Schiller, Kevin  Approved -
063 31.07 14:00 8 8 Ledoux, Cyriel  NED 8 vs 2 SVK  Malanik, Filip   Approved -
064 31.07 14:00 7 8 Maciol, Daniel  POL 8 vs 3 AUT  Kettenhummer, Pascal   Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 31.07 17:00 4 8 Cwikla, Krystian  POL 8 vs 2 BLR  Sereda, Timofey   Approved -
066 31.07 17:00 2 8 Amendola, Federico  ITA 4 vs 8 GRE  Koukiadakis, Kostas  Approved -
067 31.07 17:00 1 8 Dudanets, Maksim  RUS 8 vs 1 POL  Szaszor, Kamil   Approved -
068 31.07 17:00 22 8 Magi, Mark  EST 8 vs 2 NOR  Raheem, Sajid   Approved -
069 31.07 17:00 6 8 Schneider, Michael  SUI 8 vs 5 AUT  Resch, Daniel   Approved -
070 31.07 17:00 19 8 Safiullin, Marsel  RUS 2 vs 8 GER  Hofmann, Patrick  Approved -
071 31.07 17:00 20 8 Todic, Adrijan  SUI 2 vs 8 GER  Schiller, Kevin  Approved -
072 31.07 17:00 23 8 Ledoux, Cyriel  NED 5 vs 8 POL  Maciol, Daniel  Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 31.07 18:30 1 8 Cwikla, Krystian  POL 5 vs 8 GRE  Koukiadakis, Kostas  Approved -
074 31.07 18:30 20 8 Dudanets, Maksim  RUS 8 vs 4 EST  Magi, Mark   Approved -
075 31.07 18:30 24 8 Schneider, Michael  SUI 6 vs 8 GER  Hofmann, Patrick  Approved -
076 31.07 18:30 22 8 Schiller, Kevin  GER 5 vs 8 POL  Maciol, Daniel  Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 01.08 14:00 1 8 Koukiadakis, Kostas  GRE 5 vs 8 RUS  Dudanets, Maksim  Approved -
078 01.08 14:00 22 8 Hofmann, Patrick  GER 8 vs 4 POL  Maciol, Daniel   Approved -

Juniors 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  8 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 01.08 15:30 1 8 Dudanets, Maksim  RUS 5 vs 8 GER  Hofmann, Patrick  Approved -