Matches - Draw and Results
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 26.07 15:30 2 7 Baetscher, Yannis  SUI 7 vs 6 GRE  Koukiadakis, Kostas   Approved -
002 - - - 7 Schneider, Michael  SUI 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
003 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Haegmans, Joey  Approved -
004 26.07 15:30 3 7 Magi, Mark  EST 7 vs 2 AUT  Blim. Matthias   Approved -
005 26.07 15:30 4 7 Correia, Carlos  POR 7 vs 4 TNC  Burcu, Aykin   Approved -
006 - - - 7 Eisajan, Elkhem  NOR 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
007 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 ALB  Bogdani, Rei  Approved -
008 26.07 15:30 5 7 Sereda, Timofey  BLR 7 vs 6 TNC  Ulugun, Adem   Approved -
009 26.07 15:30 6 7 Mele. Edoardo  ITA 3 vs 7 CZE  Hajsman, Ladislav  Approved -
010 - - - 7 Hofmann, Patrick  GER 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
011 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 POL  Cwikla, Krystian  Approved -
012 26.07 15:30 7 7 Kettenhummer, Pascal  AUT 2 vs 7 GER  Schiller, Kevin  Approved -
013 26.07 15:30 1 7 Todic, Adrijan  SUI 7 vs 2 FRA  Da Costa, Tony   Approved -
014 - - - 7 Percoco, Marco  ITA 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
015 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NOR  Raheem, Sajid  Approved -
016 26.07 15:30 8 7 Bjorkmann, Emil  NOR 3 vs 7 AUT  Czasch, Benjamin  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 26.07 18:30 10 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 2 SUI  Baetscher, Yannis   Approved -
018 26.07 18:30 3 7 Schneider, Michael  SUI 4 vs 7 RUS  Safiullin, Marsel  Approved -
019 26.07 18:30 22 7 Szaszor, Kamil  POL 7 vs 3 NED  Haegmans, Joey   Approved -
020 26.07 18:30 6 7 Magi, Mark  EST 7 vs 1 LUX  Schiltz, Philippe   Approved -
021 26.07 18:30 20 7 Teber, Tayfun  GER 5 vs 7 POR  Correia, Carlos  Approved -
022 26.07 18:30 7 7 Eisajan, Elkhem  NOR 5 vs 7 FIN  Oksala, Nooa  Approved -
023 26.07 18:30 18 7 Rysjedal, Jaran Gelin  NOR 0 vs FF ALB  Bogdani, Rei   Approved -
024 26.07 18:30 15 7 Sereda, Timofey  BLR 6 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman  Approved -
025 26.07 18:30 5 7 Resch, Daniel  AUT 5 vs 7 CZE  Hajsman, Ladislav  Approved -
026 26.07 18:30 11 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 2 TNC  Alacam, Bilge   Approved -
027 26.07 18:30 13 7 Shytaj, Enea  ALB 2 vs 7 POL  Cwikla, Krystian  Approved -
028 26.07 18:30 12 7 Schiller, Kevin  GER 6 vs 7 POL  Maciol, Daniel  Approved -
029 26.07 18:30 17 7 Amendola, Federico  ITA 6 vs 7 SUI  Todic, Adrijan  Approved -
030 26.07 18:30 19 7 Percoco, Marco  ITA 7 vs 4 SVK  Malanik, Filip   Approved -
031 26.07 18:30 8 7 Lang, Daniel  SVK 6 vs 7 NOR  Raheem, Sajid  Approved -
032 26.07 18:30 1 7 Czasch, Benjamin  AUT 2 vs 7 NED  Ledoux, Cyriel  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 27.07 11:00 2 7 Koukiadakis, Kostas  GRE 7 vs 3 AUT  Czasch, Benjamin   Approved -
034 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Lang, Daniel  Approved -
035 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 SVK  Malanik, Filip  Approved -
036 27.07 11:00 4 7 Blim. Matthias  AUT 4 vs 7 ITA  Amendola, Federico  Approved -
037 27.07 11:00 5 7 Burcu, Aykin  TNC 3 vs 7 GER  Schiller, Kevin  Approved -
038 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 ALB  Shytaj, Enea  Approved -
039 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 TNC  Alacam, Bilge  Approved -
040 27.07 11:00 13 7 Ulugun, Adem  TNC 3 vs 7 AUT  Resch, Daniel  Approved -
041 27.07 11:00 12 7 Mele. Edoardo  ITA 4 vs 7 BLR  Sereda, Timofey  Approved -
042 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 ALB  Bogdani, Rei  Approved -
043 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NOR  Eisajan, Elkhem  Approved -
044 27.07 11:00 14 7 Kettenhummer, Pascal  AUT 5 vs 7 GER  Teber, Tayfun  Approved -
045 27.07 11:00 9 7 Da Costa, Tony  FRA 7 vs 2 LUX  Schiltz, Philippe   Approved -
046 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Haegmans, Joey  Approved -
047 - - - 7 Walk-Over  - 0 vs 0 SUI  Schneider, Michael  Approved -
048 27.07 11:00 10 7 Bjorkmann, Emil  NOR 7 vs 2 SUI  Baetscher, Yannis   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 27.07 15:00 5 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 3 BLR  Sereda, Timofey   Approved -
050 27.07 15:00 4 7 Safiullin, Marsel  RUS 5 vs 7 GRE  Koukiadakis, Kostas  Approved -
051 27.07 15:00 6 7 Szaszor, Kamil  POL 5 vs 7 ITA  Amendola, Federico  Approved -
052 27.07 15:00 7 7 Magi, Mark  EST 7 vs 2 AUT  Resch, Daniel   Approved -
053 27.07 15:00 8 7 Correia, Carlos  POR 7 vs 3 SVK  Malanik, Filip   Approved -
054 27.07 15:00 9 7 Oksala, Nooa  FIN 4 vs 7 SUI  Schneider, Michael  Approved -
055 27.07 15:00 10 7 Rysjedal, Jaran Gelin  NOR 3 vs 7 ALB  Shytaj, Enea  Approved -
056 27.07 15:00 23 7 Sanlisoy, Osman  TNC 7 vs 5 TNC  Alacam, Bilge   Approved -
057 27.07 15:00 14 7 Hajsman, Ladislav  CZE 5 vs 7 GER  Schiller, Kevin  Approved -
058 27.07 15:00 16 7 Hofmann, Patrick  GER 7 vs 1 NED  Haegmans, Joey   Approved -
059 27.07 15:00 13 7 Cwikla, Krystian  POL 7 vs 5 GER  Teber, Tayfun   Approved -
060 27.07 15:00 - 7 Maciol, Daniel  POL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
061 27.07 15:00 18 7 Todic, Adrijan  SUI 7 vs 4 NOR  Eisajan, Elkhem   Approved -
062 27.07 15:00 11 7 Percoco, Marco  ITA 3 vs 7 FRA  Da Costa, Tony  Approved -
063 27.07 15:00 20 7 Raheem, Sajid  NOR 7 vs 5 NOR  Bjorkmann, Emil   Approved -
064 27.07 15:00 12 7 Ledoux, Cyriel  NED 7 vs 4 SVK  Lang, Daniel   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 27.07 16:30 21 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 1 GRE  Koukiadakis, Kostas   Approved -
066 27.07 16:30 22 7 Amendola, Federico  ITA 6 vs 7 EST  Magi, Mark  Approved -
067 27.07 16:30 17 7 Correia, Carlos  POR 3 vs 7 SUI  Schneider, Michael  Approved -
068 27.07 16:30 16 7 Shytaj, Enea  ALB 1 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman  Approved -
069 27.07 16:30 23 7 Schiller, Kevin  GER 7 vs 6 GER  Hofmann, Patrick   Approved -
070 27.07 16:30 15 7 Cwikla, Krystian  POL 4 vs 7 POL  Maciol, Daniel  Approved -
071 27.07 16:30 6 7 Todic, Adrijan  SUI 7 vs 4 FRA  Da Costa, Tony   Approved -
072 27.07 16:30 11 7 Raheem, Sajid  NOR 5 vs 7 NED  Ledoux, Cyriel  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 27.07 18:00 3 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 3 EST  Magi, Mark   Approved -
074 27.07 18:00 5 7 Schneider, Michael  SUI 4 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman  Approved -
075 27.07 18:00 1 7 Schiller, Kevin  GER 5 vs 7 POL  Maciol, Daniel  Approved -
076 27.07 18:00 19 7 Todic, Adrijan  SUI 5 vs 7 NED  Ledoux, Cyriel  Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
077 28.07 16:30 22 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 0 TNC  Sanlisoy, Osman   Approved -
078 28.07 16:30 3 7 Maciol, Daniel  POL 7 vs 4 NED  Ledoux, Cyriel   Approved -

Juniors 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
079 28.07 18:30 2 7 Dudanets, Maksim  RUS 7 vs 4 POL  Maciol, Daniel   Approved -