Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Men 
 Wheelchair     
 Women 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 WQ L2 LQ SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Women 9-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 10.04 12:30 7 7 Tkach, Kristina  RUS 5 vs 7 AUT  Stadlbauer, Petra  Approved -
002 10.04 12:30 5 7 Schade, Vivien  GER 7 vs 2 POL  Wesolowska, Katarzyna   Approved -
003 10.04 12:30 6 7 Willaerts, Jolien  BEL 6 vs 7 FIN  Tiihonen, Tuija  Approved -
004 10.04 12:30 12 7 Fefilava, Marharyta  BLR 3 vs 7 NOR  Christiansen, Martine  Approved -
005 10.04 12:30 21 7 Kaplan, Ina  GER 7 vs 5 ESP  Matas, Amalia   Approved -
006 10.04 12:30 13 7 Tuboly-Toth, Bernadett  HUN 2 vs 7 CRO  Antonijevic, Zrinka  Approved -
007 10.04 12:30 8 7 Rademakers, Melissa  NED 2 vs 7 ITA  Moscetti, Cristina  Approved -
008 10.04 12:30 9 7 Furberg, Louise  SWE 3 vs 7 GER  Ivanovskaia, Veronika  Approved -
009 10.04 12:30 19 7 Beuriot, Micha  NED 7 vs 4 FIN  Vartiainen, Johanna   Approved -
010 10.04 12:30 24 7 Lopez, Silvia  ESP 7 vs 4 NED  Seichter, Nathalie   Approved -
011 10.04 12:30 11 7 Czuprynska, Oliwia  POL 7 vs 6 LTU  Jarusauskaite, Agne   Approved -
012 10.04 12:30 4 7 Marcotte, Alice  FRA 2 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara  Approved -
013 10.04 14:15 5 7 Gradisnik, Ana  SLO 3 vs 7 POR  Franco, Vania  Approved -
014 10.04 14:15 4 7 Polovinchuk, Kateryna  UKR 3 vs 7 AUT  Baumgartner, Sandra  Approved -
015 10.04 14:15 3 7 Helvik, Ine  NOR 3 vs 7 GER  Grim, Kristina  Approved -
016 10.04 14:15 2 7 Milisauskaite, Simona  LTU 7 vs 5 ESP  Garcia, Encarnacion   Approved -

Women 9-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 10.04 16:00 20 7 Ouschan, Jasmin  AUT 7 vs 3 AUT  Stadlbauer, Petra   Approved -
018 10.04 16:00 23 7 Schade, Vivien  GER 2 vs 7 ITA  Gaudino, Silvia  Approved -
019 10.04 16:00 17 7 Roos, Caroline  SWE 3 vs 7 FIN  Tiihonen, Tuija  Approved -
020 10.04 16:00 18 7 Christiansen, Martine  NOR 5 vs 7 POR  Rocha, Sara  Approved -
021 11.04 10:00 16 7 von Rohr, Claudia  SUI 0 vs 7 GER  Kaplan, Ina  Approved -
022 11.04 10:00 2 7 Antonijevic, Zrinka  CRO 7 vs 0 SUI  Feldmann, Christine   Approved -
023 11.04 10:00 3 7 Seroshtan, Natalia  RUS 7 vs 2 ITA  Moscetti, Cristina   Approved -
024 11.04 10:00 4 7 Ivanovskaia, Veronika  GER 3 vs 7 NOR  Kjoersvik, Line  Approved -
025 11.04 10:00 5 7 Khodjaeva, Diana  BEL 7 vs 5 NED  Beuriot, Micha   Approved -
026 11.04 10:00 6 7 Lopez, Silvia  ESP 7 vs 3 FIN  Poikkijoki, Marika   Approved -
027 11.04 10:00 7 7 Kibaroglu, Eylul  TUR 1 vs 7 POL  Czuprynska, Oliwia  Approved -
028 11.04 10:00 8 7 Peeters-Rademakers, Tamara  NED 3 vs 7 GER  Suessenguth, Melanie  Approved -
029 11.04 10:00 9 7 Mazhirina, Anna  RUS 7 vs 3 POR  Franco, Vania   Approved -
030 11.04 10:00 10 7 Baumgartner, Sandra  AUT 7 vs 0 CZE  Hubrtova, Veronika   Approved -
031 11.04 10:00 11 7 Frances, Laura  ESP 5 vs 7 GER  Grim, Kristina  Approved -
032 11.04 10:00 12 7 Milisauskaite, Simona  LTU 1 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila  Approved -

Women 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 11.04 11:45 4 7 Tkach, Kristina  RUS 7 vs 0 LTU  Milisauskaite, Simona   Approved -
034 11.04 11:45 20 7 Wesolowska, Katarzyna  POL 7 vs 1 ESP  Frances, Laura   Approved -
035 11.04 11:45 14 7 Willaerts, Jolien  BEL 3 vs 7 CZE  Hubrtova, Veronika  Approved -
036 11.04 11:45 15 7 Fefilava, Marharyta  BLR 7 vs 5 POR  Franco, Vania   Approved -
037 11.04 11:45 16 7 Matas, Amalia  ESP 2 vs 7 NED  Peeters-Rademakers, Tamara  Approved -
038 11.04 11:45 18 7 Tuboly-Toth, Bernadett  HUN 4 vs 7 TUR  Kibaroglu, Eylul  Approved -
039 11.04 11:45 8 7 Rademakers, Melissa  NED 7 vs 2 FIN  Poikkijoki, Marika   Approved -
040 11.04 11:45 21 7 Furberg, Louise  SWE 7 vs 3 NED  Beuriot, Micha   Approved -
041 11.04 13:30 13 7 Vartiainen, Johanna  FIN 4 vs 7 GER  Ivanovskaia, Veronika  Approved -
042 11.04 13:30 14 7 Seichter, Nathalie  NED 7 vs 5 ITA  Moscetti, Cristina   Approved -
043 11.04 13:30 11 7 Jarusauskaite, Agne  LTU 0 vs 7 SUI  Feldmann, Christine  Approved -
044 11.04 13:30 23 7 Marcotte, Alice  SUI 3 vs 7 SUI  von Rohr, Claudia  Approved -
045 11.04 13:30 12 7 Gradisnik, Ana  SLO 7 vs 3 NOR  Christiansen, Martine   Approved -
046 11.04 13:30 1 7 Polovinchuk, Kateryna  UKR 3 vs 7 SWE  Roos, Caroline  Approved -
047 11.04 13:30 10 7 Helvik, Ine  NOR 2 vs 7 GER  Schade, Vivien  Approved -
048 11.04 13:30 3 7 Garcia, Encarnacion  ESP 3 vs 7 AUT  Stadlbauer, Petra  Approved -

Women 9-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 11.04 15:15 4 7 Ouschan, Jasmin  AUT 7 vs 1 ITA  Gaudino, Silvia   Approved -
050 11.04 15:15 2 7 Tiihonen, Tuija  FIN 2 vs 7 POR  Rocha, Sara  Approved -
051 11.04 15:15 5 7 Kaplan, Ina  GER 7 vs 5 CRO  Antonijevic, Zrinka   Approved -
052 11.04 15:15 21 7 Seroshtan, Natalia  RUS 5 vs 7 NOR  Kjoersvik, Line  Approved -
053 11.04 15:15 6 7 Khodjaeva, Diana  BEL 2 vs 7 ESP  Lopez, Silvia  Approved -
054 11.04 15:15 24 7 Czuprynska, Oliwia  POL 6 vs 7 GER  Suessenguth, Melanie  Approved -
055 11.04 15:15 13 7 Mazhirina, Anna  RUS 5 vs 7 AUT  Baumgartner, Sandra  Approved -
056 11.04 15:15 3 7 Grim, Kristina  GER 3 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila  Approved -

Women 9-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 11.04 17:15 6 7 Tkach, Kristina  RUS 7 vs 6 POL  Wesolowska, Katarzyna   Approved -
058 11.04 17:15 14 7 Hubrtova, Veronika  CZE 4 vs 7 BLR  Fefilava, Marharyta  Approved -
059 11.04 17:15 1 7 Peeters-Rademakers, Tamara  NED 7 vs 1 TUR  Kibaroglu, Eylul   Approved -
060 11.04 17:15 17 7 Rademakers, Melissa  NED 1 vs 7 SWE  Furberg, Louise  Approved -
061 11.04 17:15 19 7 Ivanovskaia, Veronika  GER 7 vs 0 NED  Seichter, Nathalie   Approved -
062 11.04 17:15 8 7 Feldmann, Christine  SUI 6 vs 7 SUI  von Rohr, Claudia  Approved -
063 11.04 17:15 11 7 Gradisnik, Ana  SLO 6 vs 7 SWE  Roos, Caroline  Approved -
064 11.04 17:15 23 7 Schade, Vivien  GER 7 vs 2 AUT  Stadlbauer, Petra   Approved -

Women 9-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 11.04 20:45 2 7 Tkach, Kristina  RUS 4 vs 7 RUS  Seroshtan, Natalia  Approved -
066 11.04 20:45 20 7 Fefilava, Marharyta  BLR 2 vs 7 CRO  Antonijevic, Zrinka  Approved -
067 11.04 20:45 10 7 Peeters-Rademakers, Tamara  NED 7 vs 0 FIN  Tiihonen, Tuija   Approved -
068 11.04 20:45 14 7 Furberg, Louise  SWE 7 vs 2 ITA  Gaudino, Silvia   Approved -
069 11.04 20:45 19 7 Ivanovskaia, Veronika  GER 3 vs 7 GER  Grim, Kristina  Approved -
070 11.04 20:45 4 7 von Rohr, Claudia  SUI 5 vs 7 RUS  Mazhirina, Anna  Approved -
071 11.04 20:45 5 7 Roos, Caroline  SWE 4 vs 7 POL  Czuprynska, Oliwia  Approved -
072 11.04 20:45 11 7 Schade, Vivien  GER 7 vs 4 BEL  Khodjaeva, Diana   Approved -

Women 9-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 12.04 09:00 2 7 Ouschan, Jasmin  AUT 2 vs 7 GER  Schade, Vivien  Approved -
074 12.04 09:00 20 7 Rocha, Sara  POR 7 vs 5 NED  Peeters-Rademakers, Tamara   Approved -
075 12.04 09:00 14 7 Kaplan, Ina  GER 7 vs 0 SWE  Furberg, Louise   Approved -
076 12.04 09:00 15 7 Kjoersvik, Line  NOR 7 vs 0 POL  Czuprynska, Oliwia   Approved -
077 12.04 09:00 16 7 Lopez, Silvia  ESP 2 vs 7 GER  Grim, Kristina  Approved -
078 12.04 09:00 17 7 Suessenguth, Melanie  GER 6 vs 7 RUS  Seroshtan, Natalia  Approved -
079 12.04 09:00 18 7 Baumgartner, Sandra  AUT 7 vs 5 CRO  Antonijevic, Zrinka   Approved -
080 12.04 09:00 19 7 Khodjaeva, Kamila  BEL 7 vs 5 RUS  Mazhirina, Anna   Approved -

Women 9-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 12.04 11:00 4 7 Schade, Vivien  GER 6 vs 7 POR  Rocha, Sara  Approved -
082 12.04 11:00 10 7 Kaplan, Ina  GER 7 vs 1 NOR  Kjoersvik, Line   Approved -
083 12.04 11:00 6 7 Grim, Kristina  GER 7 vs 5 RUS  Seroshtan, Natalia   Approved -
084 12.04 11:00 1 7 Baumgartner, Sandra  AUT 4 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila  Approved -

Women 9-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
085 12.04 16:00 2 7 Rocha, Sara  POR 5 vs 7 GER  Kaplan, Ina  Approved -
086 12.04 16:00 3 7 Grim, Kristina  GER 4 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila  Approved -

Women 9-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  7 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
087 12.04 19:00 1 7 Kaplan, Ina  GER 6 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila  Approved -