Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  Under23 - Leende - (Golden Tulip Jagershorst)  ]  
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Draw and Results EC - 2017 - JPT-G - Leende - Netherlands

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 WQ L1 LQ SE-32 SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils Straight Pool Stage :  1 - Round 1 - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 75 Zielinski, Wiktor  POL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
002 31.07 09:00 10 75 Neuhausen, Moritz  GER 75 vs 62 SUI  Starkermann, Silvan   Approved -
003 31.07 09:00 15 75 Vlasov, Yurii  RUS 41 vs 75 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian  Approved -
004 31.07 09:00 5 75 Bonnelykke, Andreas-Steen  DEN 75 vs 36 SVK  Mrva, Kristian   Approved -
005 - - - 75 Jastrzab, Dominik  POL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
006 31.07 09:00 21 75 Sogular, Enis  TNC 75 vs 67 FIN  Hietamies, Sasu   Approved -
007 31.07 09:00 7 75 Virtaranta, Jere  FIN 75 vs 12 RUS  Akhtiamov, Stanislav   Approved -
008 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 RUS  Shkudov, Dmitrii  Approved -
009 - - - 75 Galic, Luka  CRO 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
010 31.07 09:00 11 75 Masselink, Bjorge  NED 50 vs 75 NED  Pongers, Quinten  Approved -
011 31.07 09:00 17 75 Thomassen, Simon  NOR 63 vs 75 POL  Kural, Szymon  Approved -
012 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Knuever, Mitchel  Approved -
013 - - - 75 Pongers, Yannick  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
014 31.07 09:00 14 75 Cidam, Dogukan  TNC 51 vs 75 UKR  Kaliaiev, Daniil  Approved -
015 31.07 09:00 18 75 Blazej, Szymon  POL 45 vs 75 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
016 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 GER  Laszkowski, Dennis  Approved -
017 - - - 75 Kiracti, Mathias  AUT 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
018 31.07 09:00 12 75 Lukin, Artem  RUS 75 vs 65 AUT  Arda, David   Approved -
019 31.07 10:45 15 75 Krysztofik, Tomasz  POL 41 vs 75 TNC  Alnar, Mustafa  Approved -
020 31.07 10:45 18 75 Sini, Davide  ITA 75 vs 69 NED  van Wordragen, Joel   Approved -
021 - - - 75 Gnadeberg, Karl  EST 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
022 31.07 10:45 12 75 Mittcev, Nikita  RUS 40 vs 75 GER  Hastedt, Anton  Approved -
023 31.07 10:45 3 75 Kobets, Valentyn  UKR 75 vs 31 NED  Haegmans, Sonny   Approved -
024 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 FRA  Vilches-Pardo, Paul  Approved -
025 - - - 75 Todorov, Daniel  BUL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
026 31.07 10:45 22 75 Lialin, Ihor  UKR 36 vs 75 FIN  Stroem, Micke  Approved -
027 31.07 10:45 7 75 Butschek, Manuel  AUT 56 vs 75 DEN  Lentz, Christoffer  Approved -
028 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 ITA  Amendola, Alessandro  Approved -
029 31.07 10:45 10 75 Thyde, Jeppe  DEN 75 vs 66 CRO  Galic, Ivan   Approved -
030 31.07 10:45 9 75 Viitanen, William  SWE 65 vs 75 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund  Approved -
031 31.07 10:45 4 75 Georgiev, Alexandar  BUL 75 vs 49 NED  Barendregt, Richard   Approved -
032 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
033 31.07 12:30 1 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 36 GER  Neuhausen, Moritz   Approved -
034 31.07 12:30 3 75 Rudshavn, Ole-Kristian  NOR 75 vs 70 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -
035 31.07 12:30 12 75 Jastrzab, Dominik  POL 75 vs 33 TNC  Sogular, Enis   Approved -
036 31.07 12:30 21 75 Virtaranta, Jere  FIN 61 vs 75 RUS  Shkudov, Dmitrii  Approved -
037 31.07 12:30 20 75 Galic, Luka  CRO 47 vs 75 NED  Pongers, Quinten  Approved -
038 31.07 12:30 9 75 Kural, Szymon  POL 75 vs 59 NED  Knuever, Mitchel   Approved -
039 31.07 12:30 6 75 Pongers, Yannick  NED 75 vs 56 UKR  Kaliaiev, Daniil   Approved -
040 31.07 12:30 2 75 Shopik, Uladzislau  BLR 73 vs 75 GER  Laszkowski, Dennis  Approved -
041 31.07 12:30 22 75 Kiracti, Mathias  AUT 57 vs 75 RUS  Lukin, Artem  Approved -
042 31.07 12:30 8 75 Alnar, Mustafa  TNC 75 vs 18 ITA  Sini, Davide   Approved -
043 31.07 12:30 19 75 Gnadeberg, Karl  EST 41 vs 75 GER  Hastedt, Anton  Approved -
044 31.07 12:30 7 75 Kobets, Valentyn  UKR 75 vs 10 FRA  Vilches-Pardo, Paul   Approved -
045 31.07 12:30 5 75 Todorov, Daniel  BUL 60 vs 75 FIN  Stroem, Micke  Approved -
046 31.07 12:30 15 75 Lentz, Christoffer  DEN 75 vs 6 ITA  Amendola, Alessandro   Approved -
047 31.07 12:30 4 75 Thyde, Jeppe  DEN 75 vs 52 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund   Approved -
048 31.07 12:30 14 75 Georgiev, Alexandar  BUL 3 vs 75 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 SUI  Starkermann, Silvan  Approved -
050 31.07 12:30 13 75 Vlasov, Yurii  RUS 60 vs 75 SVK  Mrva, Kristian  Approved -
051 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 FIN  Hietamies, Sasu  Approved -
052 - - - 75 Akhtiamov, Stanislav  RUS 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
053 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 NED  Masselink, Bjorge  Approved -
054 - - - 75 Thomassen, Simon  NOR 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
055 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 TNC  Cidam, Dogukan  Approved -
056 - - - 75 Blazej, Szymon  POL 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
057 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 AUT  Arda, David  Approved -
058 31.07 12:30 17 75 Krysztofik, Tomasz  POL 75 vs 49 NED  van Wordragen, Joel   Approved -
059 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 RUS  Mittcev, Nikita  Approved -
060 - - - 75 Haegmans, Sonny  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
061 - - - 75 Walk-Over  - 0 vs 0 UKR  Lialin, Ihor  Approved -
062 - - - 75 Butschek, Manuel  AUT 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -
063 31.07 12:30 18 75 Galic, Ivan  CRO 75 vs 45 SWE  Viitanen, William   Approved -
064 - - - 75 Barendregt, Richard  NED 0 vs 0 -  Walk-Over  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
065 31.07 14:15 21 75 Starkermann, Silvan  SUI 67 vs 75 BUL  Georgiev, Alexandar  Approved -
066 31.07 14:15 10 75 Mrva, Kristian  SVK 75 vs 74 NOR  Hansen, Jonas-Kvalsund   Approved -
067 31.07 14:15 7 75 Hietamies, Sasu  FIN 75 vs 38 ITA  Amendola, Alessandro   Approved -
068 31.07 14:15 4 75 Akhtiamov, Stanislav  RUS 75 vs 20 BUL  Todorov, Daniel   Approved -
069 31.07 14:15 22 75 Masselink, Bjorge  NED 47 vs 75 FRA  Vilches-Pardo, Paul  Approved -
070 31.07 14:15 18 75 Thomassen, Simon  NOR 75 vs 40 EST  Gnadeberg, Karl   Approved -
071 31.07 14:15 5 75 Cidam, Dogukan  TNC 63 vs 75 ITA  Sini, Davide  Approved -
072 31.07 14:15 11 75 Blazej, Szymon  POL 75 vs 59 AUT  Kiracti, Mathias   Approved -
073 31.07 14:15 6 75 Arda, David  AUT 26 vs 75 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
074 31.07 14:15 2 75 Krysztofik, Tomasz  POL 75 vs 61 UKR  Kaliaiev, Daniil   Approved -
075 31.07 14:15 3 75 Mittcev, Nikita  RUS 69 vs 75 NED  Knuever, Mitchel  Approved -
076 31.07 14:15 17 75 Haegmans, Sonny  NED 27 vs 75 CRO  Galic, Luka  Approved -
077 31.07 16:15 3 75 Lialin, Ihor  UKR 59 vs 75 FIN  Virtaranta, Jere  Approved -
078 31.07 16:15 7 75 Butschek, Manuel  AUT 75 vs 42 TNC  Sogular, Enis   Approved -
079 31.07 16:15 9 75 Galic, Ivan  CRO 75 vs 48 DEN  Bonnelykke, Andreas-Steen   Approved -
080 31.07 16:15 6 75 Barendregt, Richard  NED 16 vs 75 GER  Neuhausen, Moritz  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  2 - Single Elimination - Last 32 - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
081 31.07 18:15 3 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 0 FRA  Vilches-Pardo, Paul   Approved -
082 31.07 18:15 2 75 Rudshavn, Ole-Kristian  NOR 75 vs 62 NED  Knuever, Mitchel   Approved -
083 31.07 18:15 9 75 Jastrzab, Dominik  POL 75 vs 48 POL  Blazej, Szymon   Approved -
084 31.07 18:15 7 75 Shkudov, Dmitrii  RUS 75 vs 27 CRO  Galic, Luka   Approved -
085 31.07 18:15 21 75 Pongers, Quinten  NED 66 vs 75 NOR  Thomassen, Simon  Approved -
086 31.07 18:15 22 75 Kural, Szymon  POL 58 vs 75 BLR  Shopik, Uladzislau  Approved -
087 31.07 18:15 11 75 Pongers, Yannick  NED 62 vs 75 RUS  Akhtiamov, Stanislav  Approved -
088 31.07 18:15 12 75 Laszkowski, Dennis  GER 75 vs 53 AUT  Butschek, Manuel   Approved -
089 31.07 18:15 6 75 Lukin, Artem  RUS 75 vs 58 SVK  Mrva, Kristian   Approved -
090 31.07 18:15 10 75 Alnar, Mustafa  TNC 33 vs 75 GER  Neuhausen, Moritz  Approved -
091 31.07 18:15 19 75 Hastedt, Anton  GER 75 vs 46 BUL  Georgiev, Alexandar   Approved -
092 31.07 18:15 8 75 Kobets, Valentyn  UKR 39 vs 75 CRO  Galic, Ivan  Approved -
093 31.07 18:15 14 75 Stroem, Micke  FIN 75 vs 37 FIN  Hietamies, Sasu   Approved -
094 31.07 18:15 5 75 Lentz, Christoffer  DEN 75 vs 55 FIN  Virtaranta, Jere   Approved -
095 31.07 18:15 13 75 Thyde, Jeppe  DEN 27 vs 75 POL  Krysztofik, Tomasz  Approved -
096 31.07 18:15 1 75 Pehlivanovic, Sanjin  BIH 75 vs 22 ITA  Sini, Davide   Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
097 31.07 20:00 9 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 42 NOR  Rudshavn, Ole-Kristian   Approved -
098 31.07 20:00 6 75 Jastrzab, Dominik  POL 32 vs 75 RUS  Shkudov, Dmitrii  Approved -
099 31.07 20:00 11 75 Thomassen, Simon  NOR 75 vs 19 BLR  Shopik, Uladzislau   Approved -
100 31.07 20:00 8 75 Akhtiamov, Stanislav  RUS 75 vs 48 GER  Laszkowski, Dennis   Approved -
101 31.07 20:00 14 75 Lukin, Artem  RUS 39 vs 75 GER  Neuhausen, Moritz  Approved -
102 31.07 20:00 2 75 Hastedt, Anton  GER 26 vs 75 CRO  Galic, Ivan  Approved -
103 31.07 20:00 13 75 Stroem, Micke  FIN 24 vs 75 DEN  Lentz, Christoffer  Approved -
104 31.07 20:00 23 75 Krysztofik, Tomasz  POL 13 vs 75 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
105 01.08 09:00 4 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 23 RUS  Shkudov, Dmitrii   Approved -
106 01.08 09:00 2 75 Thomassen, Simon  NOR 75 vs 32 RUS  Akhtiamov, Stanislav   Approved -
107 01.08 09:00 5 75 Neuhausen, Moritz  GER 75 vs 7 CRO  Galic, Ivan   Approved -
108 01.08 09:00 3 75 Lentz, Christoffer  DEN 25 vs 75 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
109 01.08 10:45 2 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 9 NOR  Thomassen, Simon   Approved -
110 01.08 10:45 1 75 Neuhausen, Moritz  GER 60 vs 75 BIH  Pehlivanovic, Sanjin  Approved -

Pupils Straight Pool Stage :  2 - Final - Race To :  75
Match Date Time D T RT Match
111 01.08 12:30 1 75 Zielinski, Wiktor  POL 75 vs 40 BIH  Pehlivanovic, Sanjin   Approved -

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...